reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rock Radio wspiera akcję „#pomagamyszpitalom!”

dodano: 2020-04-03 05:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Rock Radio W serwisie zrzutka.pl trwa internetowa zbiórka pieniędzy na akcję „#pomagamyszpitalom!” Fundacji Kuroniówka wspierającej osoby, które w trudnych chwilach walki z koronawirusem i chorobą COVID-19 niosą nam wszystkim pomoc. Dzięki działaniom fundacji pracownicy szpitali otrzymują wzmacniające posiłki zapewniające odpowiednią regenerację. Rock Radio (Agora) patronuje tej akcji i informuje o niej na swojej antenie, zachęcając wszystkich do pomocy.

Rock Radio


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od prawie 3 tygodni Fundacja Kuroniówka wspiera personel medyczny polskich szpitali przekształconych w szpitale zakaźne, dostarczając im - jak czytamy w komunikacie - w pełni zbilansowane, zdrowe dania przeznaczone na każdą porę dnia. Łącznie od 17 do 27 marca br. fundacja przygotowała i dostarczyła 5740 posiłków (1148 pakietów) o wartości 68 880 zł. Trafiły one do 11 szpitali dedykowanych walce z koronawirusem - w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Białymstoku, Łomży, Radomiu i Bielsku Podlaskim.

Ze wszystkich tych miejsc do fundacji docierają podziękowania i pozytywne głosy, ale też prośby o kontynuowanie akcji. Aby sprostać zadaniu przekazywania pakietów żywnościowych przez kolejne 30 dni do 21 szpitali zakaźnych w całej Polsce, Fundacja Kuroniówka uruchomiła pod koniec marca br. specjalną zbiórkę pieniędzy - na stronie zrzutka.pl (przejdź na stronę). Internauci mogą przekazać swoje wpłaty, zasilając pulę środków przeznaczonych na działania pod hasłem „#pomagamyszpitalom!”. Koszt akcji to 30 000 zł dziennie i 900 000 zł na 30 dni. Przy założeniu, że w ramach zbiórki zebranych zostanie 450 000 zł, drugie tyle, czyli 450 000 zł, dołoży do akcji firma Kuroniowie Diety.

Rock Radio wspiera akcję „#pomagamyszpitalom!” oraz zbiórkę, informując o niej na swojej antenie kilka razy dziennie. Aktualności na ten temat można też znaleźć na stronie internetowej rozgłośni rockradio.pl oraz na profilu Rock Radia na portalu społecznościowym Facebook.

Jak czytamy w komunikacie, dzięki zebranym środkom w ciągu jednego dnia przyrządzonych zostanie około 2500 posiłków - 500 pakietów złożonych z 5 pełnowartościowych dań, którymi pracownicy szpitali mogą się dzielić i wymieniać. Każdy szpital biorący udział w akcji będzie miał możliwość wyboru diety spośród wariantów: standardowa, wegetariańska, wegańska i bezglutenowa. Do szpitali posiłki dojadą w specjalnych samochodach chłodniczych (dane za Agorą).
 
Rock Radio wspiera akcję „#pomagamyszpitalom!” Fundacji Kuroniówka i zbiórkę pieniędzy na posiłki dla personelu medycznego, foto: Agora
Rock Radio wspiera akcję „#pomagamyszpitalom!” Fundacji Kuroniówka i zbiórkę pieniędzy na posiłki dla personelu medycznego, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

42 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...
reklama