reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Akademia Korbank - platforma do prowadzenia lekcji teraz bezpłatnie

dodano: 2020-04-03 10:54 | aktualizacja: 2020-04-03 11:30
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Korbank

Akademia Korbank W ramach szeroko zakrojonej akcji #zostańwdomu wrocławska firma Korbank udostępnia do końca kwietnia bezpłatnie w pełni funkcjonalną platformę do prowadzenia lekcji, wykładów i konferencji przez sieć. Rozwiązanie nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania. Wystarczy komputer lub smartfon z dostępem do Internetu.

Akademia Korbank


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Akademia Korbank to prosta w obsłudze platforma www służąca do prowadzenia zajęć edukacyjnych, eventów online oraz konferencji multimedialnych. Instytucje wdrażające to rozwiązanie mają możliwość tworzenia w pełni zarządzalnych wirtualnych klas z funkcjonalnością wielokierunkowej komunikacji głosowej i wideo. Akademia jako platforma edukacyjna pozwala też na grupowe ocenianie uczniów poprzez konfigurowalne testy.

Akademia Korbank umożliwia nauczycielom prezentowanie wykładów wspartych dowolnymi dokumentami, w tym filmami wideo, dokumentami arkuszy biurowych, prezentacjami PDF i innymi. System organizacji użytkowników pozwala dołączać do klas uczniom, którzy mogą partycypować w lekcji z kontrolowanym przez moderatora stopniem interaktywności.
 

– Należy pamiętać, że to zaawansowane, choć zarazem proste w obsłudze rozwiązanie, które nie ogranicza się do funkcji stricte edukacyjnych – mówi Paweł Paluchowski, Wiceprezes Korbank SA. – Platforma pozwala też na prowadzenie biznesowych telekonferencji, wirtualnych spotkań i wydarzeń kulturalnych online. Epidemia zaskoczyła nas wszystkich, dlatego podjęliśmy szybką decyzję o bezpłatnym wdrożeniu naszego rozwiązania specjalnie dla polskich szkół. Chcemy pomóc nauczycielom i dzieciom w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Akademia Korbank pozwala szkołom oraz ich uczniom na łatwą i niewykluczającą cyfrowo organizację zajęć edukacyjnych. Wymogi obsługi po stronie instytucji oraz uczniów ograniczają się do użycia przeglądarki internetowej.

Co musi zrobić szkoła, by uzyskać dostęp do platformy? Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres akademia(małpa)korbank.pl i zapoznać się z instrukcjami udostępnionymi na podstronie projektu http://korbank.pl/szkola/. Szkoły podstawowe i średnie mogą korzystać z Akademii Korbank bezpłatnie do końca kwietnia.

Korbank dysponuje zbiorem serwerów gotowych przyjąć ruch z tysięcy szkół. Wszystkie serwery znajdują się na terytorium Polski i zapewniają zgodność z wytycznymi RODO. Całość infrastruktury jest monitorowana i w przypadku usterki lub przeciążenia naprawiana bez zwłoki.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI+ i 2x...

1 290 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 biała

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...
reklama