reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

beIN Sports też nie zapłaci za francuską ligę w terminie

dodano: 2020-04-03 12:05 | aktualizacja: 2020-04-03 13:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: lequipe.fr

beIN Sports France Po tym, jak Grupa CANAL+ poinformowała LFP, że zdecydowała się zawiesić kolejną płatność za prawa do transmisji Ligue 1 i Ligue 2, na taki sam krok zdecydował się beIN Sports. Termin wpłaty ostatniej transzy mija 5 kwietnia. Zgodnie z warunkami umowy, Grupa CANAL+ powinna zapłacić 110 mln euro, a beIN Sports 42 mln euro.

Ligue 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pismo zostało skierowane do Didiera Quillota, dyrektora generalnego LFP, przez Youssefa al-Obaidly'ego, szefa beIN Sports. Oświadczył w nim, że po „uważnym rozważeniu”, beIN Sports zdecydował się „zawiesić” płatności do czasu wznowienia rozgrywek.

Te informacje są szczególnie niepokojące dla LFP, ponieważ prawa do transmisji stanowią średnio 47 proc. budżetu klubów, z wyłączeniem transferów, zaznacza dziennik „L’Équipe”.

CANAL+ i beIN Sports dzielą się prawami do Ligue 1 w latach 2016-2020, za które zdecydowali się zapłacić w sumie 762 mln euro za sezon. W Polsce żaden z nadawców nie posiada praw do transmisji Ligue 1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TNT Sat: dekoder Sagemcom HD + karta

Dekoder Sagemcom HD wraz z kartą TNT Sat. Zapewnia dostęp...

629 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...
reklama