reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Królowa Elżbieta II przemówi do Brytyjczyków nt. koronawirusa

dodano: 2020-04-04 12:21 | aktualizacja: 2020-04-04 13:15
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Buckingham Palace/Sky News/BBC

Queen królowa Elżbieta II 2020 sky 360px.jpg 5 kwietnia wieczorem Królowa Elżbieta II przemówi do Brytyjczyków w telewizji i w radiu na temat wybuchu pandemii koronawirusa. Warto przypomnieć, że to jej czwarta specjalna okazja na takie przemówienie w czasie jakiegoś kryzysu podczas jej 68-letniego panowania. To dodaje powagi jej przemówieniu do narodu. Sytuacja dot. koronawirusa w Wielkiej Brytanii i dawnych koloniach jest bardzo trudna.

Sky News
Koronawirus orędzie królowa UK BBC 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pałac Buckingham potwierdził, że przemówienie zostanie wcześniej nagrane w Zamku Windsor, i następnie wyemitowane w telewizji i radiu oraz na kanałach społecznościowych rodziny królewskiej w niedzielę 5 kwietnia o godz. 21:00 czasu polskiego (20:00 BST).

Prawdopodobnie wyemitują je wszystkie najważniejsze stacje. W Polsce widzowie mogą szukać transmisji orędzia na kanałach Sky News, BBC World News, choć zapewne wiele innych stacji informacyjnych także przełączy się na tę transmisję.

Królowa rejestruje coroczne pozdrowienia świąteczne, ale inne okazyjne przemówienia są niezmiernie rzadkie. Prawdopodobnie Królowa postara się podnieść ducha w niedzielnym przemówieniu do narodu brytyjskiego. 

Poprzednie orędzia Królowej Elżbiety II:

  • z okazji wojny w Zatoce Perskiej w 1991 r.,
  • po śmierci księżnej Diany w 1997 r.
  • po śmierci Królowej Matki w 2002 r.
  • pod koniec jej Diamentowego Jubileuszu w 2012 r.
Wielka Brytania przez pandemię koronawirusa jest wśród gospodarek którą dopadnie rekordowy spadek ekonomiczny. Według raportu Instytutu Johna Hopkinsa z 4 kwietnia z godz. 11:43, czyli dzień przed orędziem, wiadomo, że w Wielkiej Brytanii jest 38 697 zarażonych oraz 3605 zmarłych, przy czym wyleczono zaledwie 209 pacjentów z koronawirusem.

 


Źródło: sky.com  bbc.co.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 290 zł Więcej...
reklama