reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UPC Polska z Ministerstwem Cyfryzacji uruchamia akcję Internet dla Edukacji

dodano: 2020-04-04 13:59 | aktualizacja: 2020-04-04 14:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: UPC Polska

UPC Polska specjalna oferta dla nauczycieli 2020 360px.jpg Pandemia koronawirusa postawiła polski system edukacji przed ogromnym wyzwaniem. Z powodu zamknięcia szkół, nauczyciele mogą prowadzić lekcje i kontaktować się ze swoimi uczniami tylko zdalnie. Wymaga to dostępu do cyfrowych narzędzi i stabilnego, nielimitowanego internetu. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, UPC Polska wraz z Ministerstwem Cyfryzacji, w ramach akcji #dzialamyztroska uruchamia inicjatywę Internet dla Edukacji, oferując 2 tysiącom polskich nauczycieli bezpłatny internet światłowodowy. Akcję wspiera również Govtech Polska #AkcjaEdukacja oraz Fundacja Digital Poland.

UPC Polska
UPC Polska specjalna oferta dla nauczycieli internet dla edukacji 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Nagła konieczność przestawienia edukacji na tryb zdalny wymaga dostępności w domu stabilnego, nielimitowanego internetu o wysokiej przepustowości. Jest on wyjątkowo ważny dla nauczycieli, ale nie wszyscy z nich mają dziś usługi szerokopasmowe. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, UPC zdecydowało się zaoferować nauczycielom bezpłatną usługę dostępu do internetu, wspierając tym samym cyfryzację polskiego systemu edukacji - powiedział Robert Redeleanu, Prezes UPC Polska.

- Odwołanie zajęć w szkołach i konieczność zorganizowania uczniom zdalnej nauki to dla wielu nauczycieli spore wyzwanie. Wiemy, że większość z nich świetnie sobie z tym radzi i szybko przystosowała się do nowej sytuacji. Nie wszyscy jednak mają w domach odpowiedni dostęp do cyfrowych narzędzi i stabilnego internetu, a to bardzo potrzebne w zdalnej pracy. Dlatego  wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. Do zdalnej edukacji potrzebne są narzędzia i materiały. Dlatego wspólnie z UPC Polska, dostawcy szerokopasmowego internetu, uruchamiamy akcję „Internet dla edukacji”. Dzięki temu nauczyciele z różnych stron kraju będą mogli korzystać z bezpłatnego dostępu do szybkiej sieci -  powiedział Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji.


Ze specjalnej oferty mogą skorzystać nauczyciele szkół podstawowych i średnich, którzy nie mają obecnie dostępu do internetu szerokopasmowego i jednocześnie mieszkają w zasięgu sieci UPC Polska. Propozycja obejmuje bezpłatny internet światłowodowy o prędkości do 150Mb/s na 6 miesięcy, bez zobowiązania. Internet będzie można zamówić na specjalnej stronie internetowej: www.internetdlaedukacji.pl.

#akcjaedukacja #zostańwdomu
Internet dla Edukacji dołączył do #akcjaedukacja , którą prowadzi GovTech Polska. Inicjatywa ruszyła wraz z zamknięciem szkół. Skierowana jest przede wszystkim do uczniów i nauczycieli, którzy znane sobie metody nauczania przenieśli do sieci. Wspierana przez edukatorów, influencerów, muzyków, dostawców narzędzi pomocnych w zdalnej edukacji, Kluby Sportowe oraz przez członków Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
 

- Prowadząc akcję chcemy zaangażować wszystkich tych, którzy mogą wspomóc w zapewnieniu efektywnego spędzania czasu młodzieży szkolnej w czasach #zostańwdomu. Dlatego zapraszamy wszystkie organizacje, które posiadają narzędzia pracy zdalnej do nieodpłatnego używania, materiały naukowe w cyfrowej formie, oraz wszystkich tych, którzy chcą je przygotować dla młodzieży w tym czasie - mówi Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw GovTech


Partnerem akcji jest też Fundacja Digital Poland, wspierająca cyfryzację polskiego systemu edukacji w ramach akcji Cyfrowa Edukacja. Więcej informacji na stronie: www.digitalpoland.org

Zdalne lekcje
Propozycje materiałów do wykorzystania w trakcie zdalnych lekcji można znaleźć na www.gov.pl/zdalnelekcje.

Portal zmienia się niemal każdego dnia. Stale uzupełniany jest nowymi materiałami, prezentując w jednym miejscu treści, które mogą się przydać podczas zdalnego nauczania. Nauczyciele posiadają dowolność w doborze materiałów i treści. Aby ułatwić im wyszukiwanie treści pogrupowane są na dwa sposoby - w podziale na etap nauczania i na przedmioty oraz materiały w swoisty „plan lekcji” na dany tydzień. Stronę tylko przez pierwsze dwa tygodnie jej działania odwiedziło ponad 2 miliony osób, które wygenerowały 38 milionów odsłon portalu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...