reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiny planują wystrzelić satelitę IoT o nazwie Wuhan

dodano: 2020-04-06 13:10 | aktualizacja: 2020-04-07 14:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: CASIC/Xinhua

Kuaizhou 1A rakieta satelita chiny 360px.jpg Chiny planują wystrzelić satelitę telekomunikacyjnego o nazwie Wuhan na cześć ofiar pandemii koronawirusa w tym mieście. Chińscy specjaliści są na ukończeniu prac przygotowując satelitę, pomimo wybuchu koronawirusa, by wynieść go w kwietniu na orbitę przy pomocy rakiety opracowanej w Wuhan. 

CTN
Kuaizhou 1A rakieta satelita chiny 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Specjaliści z China Corporation of Space Science and Industry (CASIC) przygotowują się do rozmieszczenia konstelacji małych satelitów, która miałaby być używana w Internecie rzeczy (IoT). 

Dwa satelity, Xingyun-2 01 i 02, będą pierwszymi satelitami IoT projektu Xingyun Engineering, który ma uzupełnić sieć 80 satelitami na niskiej orbicie. Zostały one zaprojektowane i opracowane przez Xingyun Satellite Co., spółkę zależną grupy Sanjiang.

Xingyun-2 01 został nazwany Wuhan.
Będzie pracował na rzecz chińskiej konstelacji satelitów niskiej orbity do komunikacji IoT i będzie testowany w branżach związanych w przemyśle morskim i leśnym.

W kwietniu br. zostaną wystrzelone dwa satelity Xingyun-2 01 i 02 dla IoT, a ich całkowita liczba w konstelacji zostanie zwiększona do 80 satelitów. Kwietniowy start z tymi satelitami zostanie przeprowadzony z kosmodromu Jiuquan w północno-zachodnich Chinach. Aby wystrzelić satelity na orbitę, użyta zostanie rakieta nośna Kuaizhou 1A również opracowana w Wuhan.
 

Źródło: xinhuanet.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

799 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 52 DAB+ Antracyt

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik i budzik....

349 zł Więcej...
reklama