reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

PGNiG ostrzega - uwaga na fałszywe e-maile i SMS-y

dodano: 2020-04-07 23:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo PGNiG Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) ostrzega przed niebezpieczną korespondencją e-mailową oraz SMS-ową, która rozsyłana jest w celu wyłudzenia pieniędzy. Oszuści podszywają się pod Grupę PGNiG, sugerując potrzebę uregulowania rzekomych należności. Obecnie ze strony PGNiG Obrót Detaliczny została wstrzymana wysyłka SMS-ów w zakresie windykacji.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo PGNiG


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Fałszywą korespondencję można rozpoznać przede wszystkim po adresie e-mail, z którego dochodzi „Informacja o zaległości” - skrzynka „[email protected]” nie jest kanałem komunikacji używanym przez Grupę Kapitałową PGNiG. Wszystkie oficjalne adresy e-mailowe spółki są oparte na domenie pgnig.pl. Prosimy zwracać uwagę na zmiany i dodane litery w adresach, które jednoznacznie wskazują na fałszywe pochodzenie korespondencji - czytamy w komunikacie.

Ponadto spółka informuje, że PGNiG podjęło już działania mające na celu uniemożliwienie dalszych oszustw za pomocą rozsyłanej korespondencji. Obecnie ze strony PGNiG Obrót Detaliczny została wstrzymana wysyłka SMS-ów w zakresie windykacji. Oznacza to, że korespondencja trafiająca na telefony komórkowe, dotycząca windykacji - pochodzi od oszustów.

- Podejrzaną korespondencję prosimy potraktować jako spam i oszustwo, w żadnym wypadku nie udzielać na nią odpowiedzi, nie aktywować załączonych linków, ani nie otwierać załączników. Wiadomość najlepiej usunąć ze skrzynki odbiorczej oraz kosza (elementów usuniętych) poczty elektronicznej. W przypadku wszelkich pytań bądź wątpliwości, wynikających z otrzymania groźnej wiadomości, klienci mogą skorzystać z ogólnopolskiej infolinii PGNiG pod numerem: 22 515 15 15 - czytamy w komunikacie.
 
PGNiG: Przykładowy wygląd fałszywej wiadomości, foto: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo
PGNiG: Przykładowy wygląd fałszywej wiadomości, foto: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...