reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Programy A+E Networks dostępne na YouTube

dodano: 2020-04-08 11:36
autor: Jerzy Kruczek | źródło: A+E Networks

zostańwdomu Lifetime Kanały dokumentalno-rozrywkowe History, Crime+Investigation Polsat oraz Lifetime, z portfolio A+E Networks, dołączają się do akcji #ZostańWDomu, udostępniając bezpłatnie fanom na platformie YouTube w tym wyjątkowym czasie wybrane odcinki programów na 48 godzin.

zostańwdomu History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ciągu najbliższych tygodni internauci będą mieli szansę obejrzeć m.in. Michała Fajbusiewicza i Justynę Poznańską w cyklu „Cała prawda o zbrodni”, pisarkę Katarzynę Bondę mierzącą się z prawdziwą historią kryminalną w „Opowiem ci o zbrodni”, a także intrygujące historie o polskiej bombie atomowej w „Poszukiwaczach zaginionej prawdy” czy domowe metamorfozy domów gwiazd z Katarzyną Bujakiewicz.

#ZostańWDomu z History

1. Środa, 8 kwietnia o 16:00 – piątek, 10 kwietnia do godz. 16:00
LEKCJA HISTORII: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo”, 2019

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej History wraz z siecią Multikino zorganizowało w całej Polsce lekcje historii dla młodzieży szkolnej. Charyzmatyczny duet dziennikarski Piotr Maszkowski oraz Jacek Podemski z programu „Poszukiwacze zaginionej prawdy” opowiedzieli o II wojnie światowej z perspektywy Polski i świata.

2. Czwartek, 9 kwietnia o 16:00 – sobota, 11 kwietnia do godz. 16:00
LEKCJA HISTORII: „Piękny wiek”, 2018

Prowadzący program „Poszukiwacze zaginionej prawdy” Jacek Podemski i Piotr Maszkowski z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przybliżali uczniom najważniejsze momenty w historii niepodległej Polski. To historia pozytywna – opowieść o największych osiągnięciach Polaków, o najpopularniejszych postaciach popkultury, fascynujących miejscach czy niezwykłych wynalazkach. Niesamowita podróż przez ostatnie 100 lat.

3. Piątek, 10 kwietnia o 16:00 – Niedziela Wielkanocna, 12 kwietnia do godz. 16:00
Brać czy nie brać (Sez. 1 Odc. 1): Warszawa, 2015, prod. ATM Grupa

„Brać czy nie brać” to wyścig po skarby z przeszłości. Prowadzący-koneserzy historii Łukasz Radwan i Michał Wójcik poszukują ukrytych w różnych zakątkach Polski unikalnych przedmiotów o ogromnej wartości historycznej i materialnej. Dysponując ustalonym budżetem próbują złowić unikatowe skarby, aby sprzedać je później z jak największym zyskiem. Żeby je zdobyć, prowadzący przemierzają Polskę wzdłuż i wszerz. Przejażdżka ich specjalnym busem to pretekst, by obserwować, jak sprzeczają się na temat odwiedzanego miasta, jakich przedmiotów poszukują i które z nich uważają za najciekawsze. Czasem odwiedzą też bazary, mieszkania prywatne, fabryki i złomowiska, otwarcie komentując przy tym swoje decyzje, prowadząc emocjonujący wyścig ze swoim przeciwnikiem.

4. Sobota, 11 kwietnia o 16:00 – Poniedziałek Wielkanocny, 13 kwietnia do godz. 16:00
Poszukiwacze zaginionej prawdy (Sez. 1 Odc. 4): Polska bomba atomowa, 2017, prod. OP1

Historia Polski pełna jest nieznanych wątków, zagadkowych opowieści owianych tajemnicą od wielu dziesięcioleci. Szeroka dostępność licznych materiałów o II wojnie światowej czy z czasów PRL stwarza wrażenie, że wiadomo o nich już wszystko. Do dziś jednak wiele z nich jest źródłem sprzecznych teorii, wzbudzających liczne kontrowersje i domysły. To, co wydaje się prawdą, niekiedy ma też swoje drugie, nieodkryte dno. Czy w epoce Edwarda Gierka pracowano nad polską bombą atomową? Każdy odcinek „Poszukiwaczy zaginionej prawdy” to podróż po Polsce śladem dziwnych i niewyjaśnionych dotąd opowieści. Poprzez rozmowy z mieszkańcami, analizy ekspertów oraz wizyty w archiwach i obiektach związanych ze sprawą, prowadzący Jacek Podemski i Piotr Maszkowski postarają się oddzielić fakty od mitów.

5. Niedziela, 12 kwietnia o 16:00 – wtorek, 14 kwietnia do godz. 16:00
Złoto Bałtyku (Sez. 1 Odc. 1), 2019, prod. ATM Grupa

Bursztyn, czyli „złoto Bałtyku”, spędza sen z powiek bohaterom programu. Rybacy z Helu Małgorzata i jej mąż, szyper Benedykt, wychodząc w morze liczą nie tylko na udany połów; wierzą, że w sieciach wybranych z dna Bałtyku znajdą to, co jest dla nich cenniejsze od ryb – kamienie bursztynu. Na lądzie poszukiwacz złóż bursztynu, Krzysztof, planuje przeczesać tereny, z których przed wiekami wydobywano tony bursztynu. Żeby móc to zrobić, w pierwszej kolejności musi zbadać grunt przy pomocy odwiertu geologicznego. Gdańska jubilerka, Dorota, wykorzystująca w swojej pracy twórczej bursztyn od przeszło dwóch dekad, prowadzi negocjacje z polsko-chińskim duetem. W grę wchodzą dziesiątki tysięcy złotych. Jednocześnie poławiacze bursztynu ze Sztutowa – Tomek ze swoim przyjacielem Herkulesem – jadą przeszukać bałtycką plażę i przybrzeżne miękkie dno morza.

#ZostańWDomu z Crime+Investigation Polsat (dokumenty dostępne dla osób 18+)

1. Piątek, 10 kwietnia o 16:00 – niedziela wielkanocna, 12 kwietnia do godz. 16:00
Cała prawda o zbrodni (Sez. 1 Odc. 1), 2016, prod. Jolanta Gwardys Media

Prowadzącymi program są dziennikarz Michał Fajbusiewicz i psycholog śledcza Justyna Poznańska. W każdym odcinku widzowie mają szansę poznać całą prawdę o zbrodni dzięki wnikliwym rozmowom prowadzących z dziennikarzami i ekspertami np. psychologami, policjantami, kryminologami, patomorfologami, którzy zajmowali się daną sprawą. Prowadzący szukają odpowiedzi na pytania o motywy zbrodni, okoliczności ujawnienia morderstwa, a także przebiegu procesu. W pierwszym odcinku prowadzący zajmą się sprawą z 2012 roku, kiedy to w pobliżu Lasku Złotnickiego we Wrocławiu przypadkowy spacerowicz znalazł części ludzkiego ciała w worku na śmieci. Co doprowadziło do tego tragicznego zdarzenia?

2. Piątek, 17 kwietnia o 16:00 – niedziela, 19 kwietnia do godz. 16:00
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni (Sez. 1 Odc. 3): Katarzyna Puzyńska, 2018, prod. Kompania Mediowa

Michał Fajbusiewicz, dziennikarz i legendarny prowadzący „Magazyn kryminalny 997” spotyka się z czołowymi pisarzami kryminalnymi w Polsce. Każdy odcinek to wyjątkowa rozmowa o zbrodniach – tych popełnianych w rzeczywistości, którymi od lat zajmuje się Fajbusiewicz, jak również tych, które rozgrywają się wyłącznie w głowach pisarzy i na łamach kryminałów przez nich pisanych. Co jest najbardziej przerażającego w prawdziwej zbrodni? Jak świat fikcji literackiej i prawdy się przenikają? Czy istnieje zbrodnia doskonała? Katarzyna Puzyńska, specjalistka od kryminałów psychologicznych i legendarny dziennikarz kryminalny Michał Fajbusiewicz porozmawiają o tym, jak łatwo przekroczyć granice miedzy dobrem a złem.

3. Piątek, 24 kwietnia o 16:00 – niedziela, 26 kwietnia do godz. 16:00
Wojciech Chmielarz: rozmowy o zbrodni, 2019, prod. Kompania Mediowa

Pisarz kryminalny Wojciech Chmielarz po raz pierwszy zetknął się z zagadkową sprawą Florentyny N. pracując przy programie „Opowiem ci o zbrodni”. Wedle ustaleń śledczych w lipcu 2003 roku Florentyna N. otruła swojego partnera, a jego ciała nie znaleziono jednak do dziś. Osadzona w zakładzie karnym w Krzywańcu kobieta do tej pory twierdzi, że jest niewinna i podważa wszystkie dowody. Do niecodziennej konfrontacji Chmielarza i skazanej przygotowuje pisarza doświadczony psycholog kryminalny, Jan Gołębiowski. Jak Florentyna zareaguje na wizytę pisarza w zakładzie? Czy kobieta wskaże inną wersję zdarzeń niż tę, którą poznał sąd? Jaką rolę w życiu Florentyny odgrywał Tomasz? Odpowiedzi na te pytania poznamy już niebawem.

4. Piątek, 1 maja o 16:00 – niedziela, 3 maja do godz. 16:00
Polskie zabójczynie (Sez. 2 Odc. 1): Matka Madzi, 2018, prod. Like Vision

To prawdziwe historie kobiet, które zabiły lub były uwikłane w morderstwo. Każdy odcinek poświęcony jest innej, opartej na faktach zbrodni. Poprzez rozmowy z policjantami, przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości, psychologami, a także znajomymi ofiar i zabójczyń, program stara się odpowiedzieć na pytanie, co skłoniło kobiety do popełnienia zbrodni i czy istnieje jakiś czynnik, który predysponuje niektórych do zabicia drugiej osoby. W tym odcinku przyjrzymy się sprawie Katarzyny W. z Sosnowca, która w 2013 roku została skazana na 25 lat więzienia za zabójstwo swojej córki, Madzi.

5. Piątek, 8 maja o 16:00 – niedziela, 10 maja do godz. 16:00
Opowiem ci o zbrodni (Sez. 1 Odc. 1): Katarzyna Bonda, 2018, prod. Kompania Mediowa

W „Opowiem ci o zbrodni” autorzy polskiej literatury kryminalnej zrobią to, co potrafią najlepiej – wprowadzą słowami w świat zbrodni posługując się językiem, do którego przyzwyczaili swoich czytelników. Tym razem jednak opowiadane przez nich historie zdarzyły się naprawdę. Pisarze-narratorzy przedstawią wszystkie dostępne informacje o tym, gdzie, kiedy i dlaczego doszło do morderstwa, a także przeprowadzą rozmowy z ekspertami, które pomogą widzom lepiej zrozumieć, co naprawdę wydarzyło się w każdej ze spraw. Autorka powieści kryminalnych Katarzyna Bonda opowie w programie o głośnej, bestialskiej zbrodni z czerwca 1997 roku na warszawskich Młocinach: dowodzona przez kobietę banda oprawców torturowała i zamordowała młodego maturzystę, Tomka Jaworskiego.
 
Katarzyna Bonda, fot. A+E Networks

#ZostańWDomu z telewizją Lifetime

1. Piątek, 10 kwietnia o 16:00 – niedziela wielkanocna, 12 kwietnia do godz. 16:00
Wnętrze do poprawki: domy gwiazd (Sez. 1 Odc. 1): Zosia Ślotała, 2018, prod. DeLord

Telewizja Lifetime podejmuje się ulepszenia domów znanych Polaków, których wnętrza wymagają (nie)małej poprawki. W każdym odcinku Kasia Bujakiewicz z projektantka wnętrz Marianką Krystev pokazują także, jak można odnowić bądź odmienić swoją przestrzeń przy zastosowaniu nowoczesnych i kreatywnych rozwiązań. Będzie to również doskonała okazja dla widzów na to, aby dowiedzieć się, jak mieszkają polskie gwiazdy. W tym odcinku Katarzyna Bujakiewicz odwiedza Zosię Ślotałę, stylistkę gwiazd, wizażystkę, a zarazem właścicielkę firmy z ubrankami dla dzieci. Od wielu lat roku nie znika z listy najlepiej ubranych polskich gwiazd. Prywatnie jest mamą Rani i Leonarda. Zosia opowie o tym, która część dnia jest dla niej najważniejsza, jakie ma znaczenie neon „Revolution” w jej jadalni oraz czym kierowała się urządzając pokoje dziecięce i bawialnie.

2. Piątek, 17 kwietnia o 16:00 – niedziela, 19 kwietnia do godz. 16:00
Śniadanie Kobiet Mediów, 2016

W trakcie konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej w październiku 2016 roku A+E telewizja Lifetima zorganizowała pierwsze Śniadanie Kobiet Mediów. W trakcie panelu uczestniczki dyskutowały o roli kobiety w organizacji, ich przywództwie i wyzwaniach, które stoją przed nimi w branży medialnej. W panelu wzięły udział aktorka Krystyna Janda, Anna Limbach-Uryn z platformy nc+ oraz Izabella Wiley z A+E Networks, nadawcy Lifetime. Rozmowę moderowała Olga Kozierowska, jedna z założycielek Fundacji Sukces pisany szminką.

3. Piątek, 24 kwietnia o 16:00 – niedziela, 26 kwietnia do godz. 16:00
Śniadanie Kobiet Mediów, 2019

Śniadanie Kobiet Mediów telewizja Lifetime zorganizowała w październiku 2019 roku. Temat to: „Dobra zmiana nie jest zła. Rozmowa o wszystkim, co czeka za zakrętem”. W dyskusji o zmianie wzięły udział Elzbieta Gorajewska, wieloletnia Dyrektor Zarządzająca Nielsen Audience Measurement, Joanna Pasynkiewicz, architektka i artystka, wieloletnia Dyrektor Marketingu w Aster, Alicja Resich-Modlińska, dziennikarka telewizyjna oraz Edyta Sadowska, Dyrektor Generalna Platformy Canal+. Panel poprowadziła Izabella Wiley, Dyrektor Generala A+E Networks, nadawcy Lifetime. Wysokie Obcasy Praca były patronem medialnym wydarzenia.

4. Piątek, 1 maja o 16:00 – niedziela, 3 maja do godz. 16:00
Królowe second-handów (Sez. 1 Odc. 1.): Ania i Martyna, 2017, prod. Endemol

W każdym odcinku „Królowych second-handu” o zwycięstwo zawalczą dwie uczestniczki, które zaprezentują własne stylizacje na zadany temat. Czas na upolowanie konkretnego stroju to dwadzieścia minut. Ich kreacje oceni znana blogerka modowa Tamara Gonzalez Pereira znana jako Macademian Girl oraz przypadkowi przechodnie, których zadaniem będzie wybranie droższej stylizacji, nie wiedząc o tym, że wszystkie elementy stroju zostały zakupione za przysłowiowe „grosze” w second-handzie. Tytuł królowej trafia do uczestniczki, której stylizacja została wyceniona na droższą. W tym odcinku Ania i Martyna zawalczą o tytuł „Królowej second-handu” w Mińsku Mazowieckim. Obie nałogowo kupują w lumpeksach oraz bezwzględnie znają się na modzie. Która z nich zwycięży pojedynek? Ania – dziewiętnastoletnia radosna blogerka, czy może Martyna – dwudziestolatka, która zna się nie tylko na najnowszych trendach w modzie, ale także na makijażu?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 190 zł Więcej...
reklama