reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanały telezakupowe nadal także w SD na Astrze

dodano: 2020-04-08 13:38
autor: Anita Kaźmierska | źródło: infosat.de

QVC2 Coraz więcej stacji telewizyjnych nadaje swoje programy drogą satelitarną w jakości HD i stopniowo wyłącza emisję w SD. Jednak niektóre kanały nie zamierzają na razie rezygnować z SD i przedłużają umowy z operatorami satelitarnymi. Wśród nich są cztery niemieckie telewizje telezakupowe: HSE24 Extra, QVC Deutschland, QVC2 i Channel 21.

HSE24 Extra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czterech nadawców przedłużyło umowy na dystrybucję SD poprzez satelity Astry na pozycji orbitalnej 19,2°E, poinformowała Astra Deutschland. Kanały HSE24 Extra, QVC Deutschland, QVC2 i Channel 21 nadal będą dostępne w jakości SD w nadchodzących latach, mimo że można je odbierać równolegle w HD. Nadawcy chcą mieć pewność, że ich kanały docierają do wszystkich zainteresowanych osób.
 

- Umowy te wyraźnie pokazują, że nadawanie w SD pozostaje ważnym standardem transmisji w dającej się przewidzieć przyszłości - powiedział Christoph Mühleib, dyrektor zarządzający Astra Deutschland. - Ponad osiem milionów gospodarstw domowych może odbierać programy telewizyjne w jakości SD. 100% gwarancja odbioru jest obecnie możliwa tylko w przypadku jednoczesnego nadawania w SD i HD.

Wszystkie te wersje SD są nadawane na Astrze w MPEG-2, w sposób niekodowany (FTA).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

15 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

799 zł Więcej...
reklama