reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Baśniowy weekend majowy w Romance TV

dodano: 2020-04-09 20:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: Romance TV Betriebs GMBH

Romance TV W maju br. kanał Romance TV poleca takie produkcje jak „Baśnie 1001 nocy”, „O soli cenniejszej niż złoto“, „Błękitny książę i wróżka Lupina“, „Kot w butach“, „Król Drozdobrody”, „Jak sobie sześciu zuchów radziło“, „Baśń o sześciu łabędziach“, „Piękna i Bestia“, „Bajka o jednym takim, co wyruszył w świat, by strach poznać“, „Merlin”, „Kopciuszek”, „Błękitne światełko”, „Kopciuszek - miłosna baśń w Rzymie”, „Królewna Śnieżka”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „O dzielnym krawczyku”, „Deszczowa Pani”, „Białośnieżka i Różyczka”, „Rumpelsztyk”, „Kalosze szczęścia”, „Trzy piórka”, „Wieloskórka”, „Kukania, kraina pieczonych gołąbków”, „Biały wąż” i „Niedźwiedzia skóra”.

Romance TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, na długi weekend majowy stacja Romance TV przygotowała wyjątkowy repertuar. Kanał pokaże 25 ekranizacji najpopularniejszych baśni świata. Dzięki nim, bez wychodzenia z domu, widzowie przeniosą się do krainy fantazji, gdzie dobro i miłość zawsze zwycięża, a zło zostaje ukarane. Widzowie stacji zobaczą m.in. „Kota w butach”, „Królewnę Śnieżkę”, „Baśń o sześciu łabędziach”, „Kopciuszka”, „Piękną i Bestię” oraz wiele innych pięknych, poruszających i pouczających opowieści. Każdy je dobrze zna, ale jednocześnie chętnie wraca do tych magicznych opowieści.  

1 maja br., w piątkowy poranek stacja Romance TV pokaże „Baśnie 1001 nocy” (o godzinie 7:25), w których księżniczka Szecherezada stara się uratować swoje życie opowiadając okrutnemu sułtanowi hipnotyzujące opowieści. Być może w końcu z czasem stopi lodowate serce nieprzejednanego władcy (więcej tutaj). Kolejną propozycją jest baśń „O soli cenniejszej niż złoto” (o godzinie 10:00) o królu Christophie i jego najmłodszej córce, dzięki której pojął prawdziwą wartość miłości. Z kolei „Błękitny książę i wróżka Lupina” (o godzinie 11:20) oraz „Piękna i Bestia” (o godzinie 20:55) (więcej tutaj) to historie o zaklętych książętach, kobietach z charakterem, poszukiwaniach utraconego uczucia oraz dostrzeganiu piękna pod brzydką powierzchnią. Pouczający morał płynie z filmu „Król Drozdobrody” (o godzinie 14:40): na przykładzie historii dumnej i zarozumiałej księżniczki, uczy szacunku do drugiego człowieka (więcej tutaj). „Kot w butach” (o godzinie 13:25) (więcej tutaj) czy „Bajka o jednym takim, co wyruszył w świat, by strach poznać” (o godzinie 23:30) to produkcje, w których nie zabraknie przygód i emocji. Natomiast w „Baśni o sześciu łabędziach” (o godzinie 18:05) oraz filmie „Jak sobie sześciu zuchów radziło” (o godzinie 15:55) widzowie będą mogli doświadczyć niezwykłej siły miłości, odwagi i przyjaźni.

W sobotę, 2 maja br. Romance TV zaprasza na dwie części baśni „Merlin” (część 1. o godzinie 8:15, część 2. o godzinie 10:15) o czarodzieju wszech czasów, znanym z legend o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu. Tego dnia stacja pokaże dwie ekranizacje baśni o Kopciuszku. Pierwsza z nich to klasyczna historia miłosna znana z książki Charlesa Perraulta (o godzinie 16:55) (więcej tutaj), natomiast druga - „Kopciuszek - miłosna baśń w Rzymie” (o godzinie 21:55) - stanowi jej uwspółcześnioną wersję z akcją osadzoną w stolicy Włoch lat 50. XX wieku. Całkiem inny baśniowy świat widzowie poznają w filmie „Błękitne światełko” (o godzinie 18:45) opowiadającym o przebiegłej czarownicy, pewnym żołnierzu oraz magicznej lampie, która płonęła wiecznym niebieskim blaskiem. Jest to ekranizacji klasycznej historii Hansa Christiana Andersena zatytułowanej „Krzesiwo”.

W niedzielę, 3 maja br. widzowie Romance TV zobaczą jedną z najbardziej znanych na całym świecie historii - film „Królewna Śnieżka” (o godzinie 8:05) opowiada o przepięknej księżniczce i zazdrosnej o jej urodę macosze, ale niesie także ważne uniwersalne przesłanie. Godna uwagi jest również uwspółcześniona ekranizacja baśni „Białośnieżka i Różyczka” (o godzinie 11:40), której akcja rozgrywa się w świecie mody i ukazuje lojalność kochających się sióstr - Rosalie i Bianci (więcej tutaj). Bohaterkami baśni „Kalosze szczęścia” (o godzinie 15:15) są wesołe kucharki, które ukrywają, że w rzeczywistości są wróżkami posiadającymi czarodziejskie moce (więcej tutaj). „Deszczowa Pani” (o godzinie 11:40) (więcej tutaj), „O dzielnym krawczyku” (o godzinie 10:30) (więcej tutaj i tutaj) oraz „Kukania, kraina pieczonych gołąbków” (o godzinie 18:50) to wspaniałe historie o podróży w poszukiwaniu szczęścia i walce o miłość wbrew wszelkim przeciwnościom losu. Kolejna pozycja programowa, której nie można pominąć, to „Rumpelsztyk” (o godzinie 14:05). Tu widzowie poznają Lise, która chcąc wykonać zadanie powierzone przez króla przyjmuje pomoc tajemniczego karła, a w zamian składa mu pewną obietnicę. Piękną i wzruszającą historię prezentuje produkcja zatytułowana „Wieloskórka” (o godzinie 17:35) opowiadająca o księżniczce Lottcie, która z obawy przed swoim ojcem ucieka z królestwa i znajduje schronienie w lesie, gdzie poznaje młodego księcia Jacoba (więcej tutaj). Z kolei dzięki produkcji „Trzy piórka” (o godzinie 16:25) widzowie poznają losy trójki książąt, którzy za wszelką cenę chcą zdobyć koronę. Tego dnia będzie można także zobaczyć „Księżniczkę na ziarnku grochu” (o godzinie 9:20). Baśń udowadnia, że nie szata zdobi człowieka, lecz wewnętrzne piękno, które skrywa takie wartości jak dobro czy uczciwość. Oprócz tego kanał zaprezentuje filmową adaptację „Białego węża” (o godzinie 21:55) opowiadającą o losach syna biednego rolnika, który marzy o lepszym życiu i trafia na dwór królewski. Na zakończenie dnia stacja zaprezentuje film pod tytułem „Niedźwiedzia skóra” (o godzinie 23:50), historie zarozumiałego księcia, który zostaje przemieniony w niedźwiedzia przez diabła i tylko prawdziwe uczucie będzie w stanie zdjąć zły czar.
 
Zoe Moore i Jeanne Goursaud w filmie „Białośnieżka i Różyczka”, foto: Boris Laewen/ZDF
Zoe Moore i Jeanne Goursaud w filmie „Białośnieżka i Różyczka”, foto: Boris Laewen/ZDF


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...