reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SIP4Teams - Netia rozszerza możliwości MS Teams

dodano: 2020-04-09 23:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Netia nie ma jak w sieci Jak poinformował operator, w odpowiedzi na potrzeby firm, które chcą m.in. komunikować się ramach MS Teams z użytkownikami, niemającymi możliwości skorzystania z aplikacji, Netia (grupa Cyfrowy Polsat) - jako pierwszy operator w Polsce - rozbudowała swoją ofertę Netia Unified Communications o usługę SIP4Teams (pełna nazwa: SIP Trunk 4 MS Teams). Otwiera to przed biznesem zupełnie nowe możliwości, przydatne zwłaszcza w obecnej sytuacji.

Netia schody wzrost


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zintegrowana oferta telekomunikacyjna Netia Unified Communications została wzbogacona o funkcję SIP4Teams, która łączy wszystkie dostępne kanały komunikacji w MS Teams (więcej tutaj). Pozwala to pracownikom i klientom dowolnej firmy kontaktować się i współpracować w każdej chwili, niezależnie od miejsca ich pobytu. - Spójny i jednolity system komunikacji biznesowej podnosi produktywność pracy zdalnej, zarówno poszczególnych pracowników, jak i całej organizacji - czytamy w komunikacie.

- Usługa SIP4Teams to rozwiązanie tzw. direct routingu, które integruje nowoczesną telefonii IP (SIP Trunk) ze środowiskiem MS Teams. Sprawną integrację z Teams’ami zapewnia korzystanie przez Netię z technologii czołowego - jednego z zaledwie dwóch certyfikowanych przez Microsoft - dostawcy direct routingu, firmy AudioCodes

- powiedział Paweł Rychcik, kierownik Działu Produktów B2B w Netii.


Nawiązywanie i odbieranie połączeń na dowolne numery telefoniczne w ramach MS Teams wymaga posiadania wykupionej opcji Phone System (standardowo w planie MS 365, za dopłatą w niższych planach) oraz abonamentu SIP4Teams w Netii (pełna dowolność przypisywania do usługi dowolnych numerów i zakresów numeracyjnych).

Jak czytamy w komunikacie, oprócz podstawowej korzyści, jaką jest możliwość połączeń telefonicznych wprost z MS Teams, SIP4Teams pozwala na rozbudowę tego środowiska o wszystkie już dostępne i wykorzystywane przez tysiące firm i instytucji w Polsce rozwiązania nowoczesnej telefonii IP Netii. Oznacza to m.in. realizację funkcji centralowych i biznesowych poprzez komunikator w ramach MS Teams, dwukierunkowe korzystanie z numeru służbowego poprzez internet (również z MS Teams) oraz połączenie zaawansowanych funkcji PABX (IVR, Grupa Wywołań) z MS Teams.

Wśród innych korzyści operator wymienia:

- dostęp do numeracji z wielu stref w jednym miejscu (unikalny na rynku produkt Netii),
- jednolity plan numeracyjny dla całej firmy,
- możliwość rezygnacji z łączy lokalnych (np. w różnych oddziałach firmy),
- atrakcyjna cena usługi poprzez definiowaną przez abonenta ilość połączeń równoległych,
- brak opłat za połączenia pomiędzy wszystkimi klientami Netii, korzystającymi z usług świadczonych na bazie platformy IntegralNet,
- brak opłat za połączenia wewnątrz firmy,
- zachowanie możliwości wykonywania połączeń alarmowych mimo jednego miejsca dostępowego do usługi,
- optymalizacja wykorzystania infrastruktury telekomunikacyjnej dzięki zintegrowaniu usług,
- łatwość skalowania rozwiązania poprzez modyfikację przepływności - ilości połączeń równoległych lub/i ilości numeracji DDI,
- skalowalność usługi - szybka i łatwa rozbudowa o kolejnych użytkowników, kolejne lokalizacje.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

119 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

850 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+. W najnowszej wersji...

499 zł Więcej...
reklama