reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Drugi sezon „Zarazy” powraca pod nowym tytułem: „Ręka La Garduñi”

dodano: 2020-04-14 13:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: Epic Drama

The Plague zaraza Epic drama 360px.jpg Ciesząca się ogromną popularnością, jedna z największych hiszpańskich produkcji filmowych ostatnich lat, powraca na antenę kanału Epic Drama. Premierowy odcinek 2. sezonu „Zarazy” nadawca wyemituje 16 kwietnia (czwartek) o godz. 22:30.

©JulioVergne
The Plague zaraza Epic drama Julio Vergne 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tło drugiego sezonu stanowi wciąż XVI-wieczna Sewilla, która po okresie epidemii odzyskuje swą pozycję jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych miast na świecie. Okres prosperity przynosi ze sobą gwałtowny wzrost populacji miasta, co przysparza niemałe trudności rządzącym, starającym się wyżywić mieszkańców i zachować ład społeczny. Ogromne nierówności ekonomiczne rodzą niezadowolenie, co z kolei podsyca działalność grup przestępczych. Lokalna mafia, La Garduña, korzysta z koniunktury i niezdolności polityków do nadzorowania miasta, kontrolując prostytucję, sprzedaż alkoholu i czarny rynek żywności.

W 6-częściowej 2. serii przyglądamy się losom bohaterów 5 lat po tragicznej w skutkach epidemii. Główny bohater, Mateo (Pablo Molinero), przebywa na Ziemi Ognistej w Nowym Świecie. Kiedy jednak otrzymuje wezwanie Teresy na pomoc (w tej roli Patricia Lopez Arnaiz), decyduje się na powrót do miasta. Tymczasem Valerio (Sergio Castellanos) wciela w życie nauki swojego mentora. Dołącza do Teresy w ryzykownej misji ratowania prostytutek uwięzionych w slumsach Sewilli, tuż pod okiem mafijnego gangu. Wierna zasadom Teresa wykorzystuje swoje pieniądze i uprzywilejowaną pozycję, aby zapewnić kobietom lepszą przyszłość, ukrywając je w zamkniętym klasztorze. To nieuchronnie prowadzi do konfrontacji z La Garduñą i jej przywódcą, Conrado.

Cała sytuacja stawia na szali nie tylko życie Teresy i kobiet, które stara się uratować, ale także Valerio, na którego mafia wydaje wyrok śmierci. Wśród mocnych kobiecych postaci pojawia się też Eugenia (Cecilia Gómez) - osoba niezwykle niezależna, otwarta na nowe doznania i tęskniąca za wolnością. Obietnica lepszego życia jest dla niej jak sen, któremu trudno się oprzeć, wkrótce też staje się prawą ręką Teresy i jej lojalną asystentką. Galerię postaci uzupełnia Hrabia Pontecorvo (Federico Aguado ), młody, ambitny urzędnik, któremu rada miasta zleca zaprowadzenie porządku w Sewilli. Odważny żołnierz, pomimo przestróg oficjeli, nalega na zbadanie działalności przestępczej La Garduñy. W tym celu wykorzystuje detektywistyczne zdolności Mateo i pomoc Baezy - lokalnego zawadiaki, wiernego przyjaciela Valerio.

Gromadzący przed odbiornikami rekordową liczbę widzów serial już w tym momencie uznawany jest za jedną z najciekawszych propozycji hiszpańskiej telewizji ostatnich lat. Zdjęcia realizowano w blisko 130 lokalizacjach, a 200-osobowa ekipa techniczna z bezprecedensową dokładnością odtworzyła realia XVI-wiecznej Sewilli. Ta nowocześnie zrealizowana, doceniona przez krytyków wysokobudżetowa produkcja (koszt odcinka sięga 1,5 mln euro), bije kolejne rekordy oglądalności, będąc w ostatnich latach absolutnym hitem na Półwyspie Iberyjskim.

Ręka La Garduñi (drugi sezon "Zarazy"),  Epic Drama
Gatunek: Historyczny
Premiera: czwartek 16 kwietnia, godz. 22:30
Rok: 2019
Sezon 2: 6 x 60 min
Twórcy: Rafael Cobos, Alberto Rodríguez
Obsada:
Pablo Molinero, Sergio Castellanos, Patricia López Arnaiz, Cecilia Gómez, Claudia Salas, Manuel Morón, Jesús Carroza, Estefanía de los Santos, Federico Aguado


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A jasnoszara

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama