reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Niedziele z SF” i seriale w kwietniu w AMC

dodano: 2020-04-15 06:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC W kwietniu br. kanał AMC poleca swoim widzom takie seriale jak „Terror”, „Kraina Bezprawia” (sezon 3.) i „Fear the Walking Dead” (sezon 5.), a w ramach cyklu „Niedziele z SF” takie filmy jak „Bitwa o Ziemię”, „Stalowy świt”, „Spotkanie”, „Spotkanie 2”, „Istota”, „Cierń”, „Mutant” i „Mutant 2”.

Hip Hop: Kawałki, które wstrząsnęły Ameryką Nicky Minaj AMC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwiecień 2020 roku w ofercie kanału AMC:

„Terror”
emisja: w czwartki o 22:00

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, „Terror” koncentruje się na niebezpiecznej wyprawie Królewskiej Marynarki Wojennej, która wyrusza na nieznane terytorium w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego - drogi z Europy przez Ocean Arktyczny do Pacyfiku. Załoga stanie w obliczu zdradliwych warunków, ograniczonych zasobów, gasnącej nadziei na przetrwanie i strachu przed nieznanym. Jak czytamy w opisie, przenikliwy mróz, samotność i uwięzienie na samym końcu świata - „Terror” świetnie pokazuje, co może pójść źle, gdy grupa mężczyzn desperacko walczących o przeżycie, musi zmierzyć się nie tylko z żywiołami przyrody, ale także ze sobą nawzajem. Występują: Jared Harris, Tobias Menzies i Ciarán Hinds. Finał pierwszego sezonu odbędzie się w czwartek, 21 maja br. o godzinie 22:00. To produkcja własna AMC (więcej tutaj).

„Niedziele z SF”:
emisja: w niedziele o 22:00
Jak zapowiada nadawca, kwietniowe niedziele w kanale AMC upłyną pod znakiem intensywnych filmów z gatunku science fiction. Od post apokaliptycznych wizji świata w „Bitwie o Ziemię” (więcej tutaj), poprzez najeźdźców z kosmosu w „Spotkaniu” i „Spotkaniu 2”, film „Stalowy świt”, aż po zmagania z krwiożerczymi potworami i mutantami w „Istocie” i „Cierniu” - dwa ekscytujące tytuły co niedzielę w kwietniu br. od godziny 22:00 w AMC.

„Kraina Bezprawia” 3
emisja: w poniedziałki o 22:00

Seria przedstawia postapokaliptyczny obraz przyszłości, w którym cywilizacja jaką znamy uległa zniszczeniu. W wyniku szeregu klęsk żywiołowych i katastrof spowodowanych przez człowieka, miliardy ludzi zginęły, narody upadły, a miasta popadły w ruinę. Ocaleni wrócili na pola żyjąc z uprawy ziemi. W tym świecie, który wszedł w okres regresji, liczy się tylko przeżycie. Z czasem na amerykańskim Środkowym Zachodzie powstaje społeczeństwo feudalne, w którym najsilniejsi i najbardziej brutalni osiągnęli bogactwo i doszli do władzy kosztem innych. Obecnie obszar ten nazywany jest Krainą Bezprawia i został podzielony między siedmiu rywalizujących ze sobą Baronów - mężczyzn i kobiet kontrolujących zasoby niezbędne do codziennego życia. Każdy Baron egzekwuje swoje żelazne rządy z pomocą lojalnych i wyszkolonych zabójców zwanych Siepaczami, którzy swą rygorystyczną edukację w zakresie sztuk walki rozpoczynają już jako dzieci nazywane Źrebcami. Każdy Źrebiec jest wybierany i szkolony przez starszego Siepacza nadzorującego szkolenie młodzieży. Siepacze cieszą się statusem i komfortem, o jakim ogół społeczeństwa może tylko pomarzyć i są gotowi poświęcić swoje życie w służbie Baronom. Występują: Daniel Wu, Nick Frost, Emily Beecham i Aramis Knight. To produkcja własna AMC. Finał sezonu odbędzie się w poniedziałek, 20 kwietnia br. o godzinie 22:00 (więcej tutaj).

„Niedziele z SF”:
„Istota”
emisja: w niedzielę, 19 kwietnia br. o 22:00

Clive i Elsa to para młodych, zdolnych i ambitnych naukowców. Nowe gatunki zwierząt, które wyhodowali sprawiły, że stali się zbuntowanymi gwiazdami świata nauki. W swym nowym eksperymencie prowadzonym w tajemnicy przed światem, wykorzystują ludzkie DNA. W rezultacie powstaje żeńska hybryda człowieka i zwierzęcia, która może wspiąć się na wyższy szczebel ewolucji (więcej tutaj)

„Niedziele z SF”:
„Cierń”
emisja: w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 19 na 20 kwietnia br. o 0:05

Będąca na wakacjach para zostaje uprowadzona przez zbiegłego skazańca. Kiedy opony ich samochodu zostają przebite przez martwe zwierzę, którego ciało pełne jest cierniopodobnych drzazg, muszą szukać schronienia na opuszczonej stacji benzynowej. Jak się później okazuje, drzazgi, które podziurawiły opony pochodzą od pasożytniczego organizmu, który przekształca swoje żywe ofiary w spragnionych krwi żywicieli. Uwięzieni wewnątrz stacji benzynowej zdają sobie sprawę, że muszą pracować razem, aby przetrwać ten koszmar.

„Niedziele z SF”:
„Mutant”
emisja: w niedzielę, 26 kwietnia br. o 22:00

Dwoje młodych naukowców łączy siły, aby uratować Nowy Jork przed epidemią roznoszoną przez karaluchy, która zabiła tysiące dzieci. Stworzonym przez nich cudem inżynierii genetycznej jest nowy gatunek insekta, którego enzymy są zabójcze dla przenoszących chorobę owadów. Po trzech latach ich dzieło powraca w nowej formie, zmieniając równowagę w przyrodzie i przechylając szalę na korzyść owadów. Stworzenia powstałe w laboratorium ewoluowały i zaczęły naśladować najbardziej niebezpiecznego drapieżnika ze wszystkich - człowieka.

„Niedziele z SF”:
„Mutant 2”
emisja: w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 26 na 27 kwietnia br. o 0:00

Remi jest nauczycielką i ma kłopoty z mężczyznami, choć nie tak poważne, jak oni z nią. Każdy facet, z którym się ostatnio umawiała, został zabity i pozbawiony twarzy. Niedługo potem w szkole, w której uczy Remi, pojawia się plaga gigantycznych, zmutowanych karaluchów. Detektyw, nauczycielka i jej uczniowie zostają uwięzieni w szkole, podczas gdy owady urządzają na nich polowanie.

„Fear the Walking Dead” 5
emisja: w poniedziałki (od 27 kwietnia br.) o 22:00

W piątym sezonie „Fear the Walking Dead” misja grupy jest jasna: odnaleźć ocalałych i uczynić z resztek dawnego świata nieco lepsze miejsce. Morgan Jones (Lennie James) jest zdeterminowany, by przewodzić grupie w oparciu o filozofię, u podstaw której leżą życzliwość, oddanie społeczności i nadzieja. Bohaterowie wierzą, że wzajemna pomoc pomoże im zadośćuczynić za błędy popełnione w przeszłości. Jednak nie tak łatwo odzyskać zaufanie. Misja niesienia pomocy innym zostanie poddana ostatecznej próbie, gdy członkowie grupy znajdą się na nieznanym terytorium, co zmusi ich do stawienia czoła nie tylko swojej przeszłości, ale także lękom. Tylko w ten sposób będą w stanie odkryć zupełnie nowy sposób na przeżycie, który na zawsze ich odmieni. Producentem wykonawczym „Fear the Walking Dead” jest Scott M. Gimple, showrunnerami Andrew Chambliss oraz Ian Goldberg, a także Robert Kirkman, David Alpert, Gale Anne Hurd i Greg Nicotero. W serialu występują: Lennie James, Rubén Blades, Alycia Debnam-Carey, Colman Domingo, Danay Garcia, Garret Dillahunt, Maggie Grace, Jenna Elfman, Alexa Nisenson, Austin Amelio i Ruben Blades. To produkcja własna AMC (więcej tutaj).
 
Jill Wagner w filmie „Cierń”, foto: AMC Networks International
Jill Wagner w filmie „Cierń”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...