reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dzień Ziemi z kanałem National Geographic

dodano: 2020-03-31 15:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: National Geographic

National Geographic W środę, 22 kwietnia br. obchodzony będzie Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji kanał National Geographic w tym dniu poleca swoim widzom takie programy jak „Pradawne rafy koralowe”, „Projekt PhotoArk”, „Jane Goodall: nadzieja na przyszłość” i „Okawango: rzeka marzeń. Wyśniona podróż”.

National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W tym roku będziemy go obchodzić już po raz pięćdziesiąty. Światowy Dzień Ziemi to okazja, by zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, jak niesamowitym miejscem jest nasza planeta. Już od lat 22 kwietnia jest także okazją do pochylenia się nad problemami związanymi z zanieczyszczeniem środowiska, wymieraniem gatunków i odpowiedzialnością człowieka za świat, w którym żyje. Kanał National Geographic jak co roku włącza się w świętowanie tego ważnego dnia - widzowie od samego rana będą mogli obejrzeć najciekawsze produkcje ukazujące piękno Ziemi oraz zagrożenia dla środowiska, które pojawiają się w różnych stronach świata. Dzień Ziemi w kanale National Geographic - emisja w środę, 22 kwietnia br. od godziny 6:00. W ramach specjalnej ramówki widzowie będą też mogli zobaczyć premierowe produkcje (więcej tutaj).

Dzień Ziemi z kanałem National Geographic:

„Pradawne rafy koralowe” („Ocean's Breath”)
emisja: w środę, 22 kwietnia br. o 19:00

Rafy koralowe są największym żywym organizmem na naszej planecie, są płucami, które pozwoliły mieszkańcom Ziemi na oddychanie przez setki milionów lat. Ale dziś coś się zmienia - rafy koralowe umierają. Trzech młodych naukowców, Federico Fanti, Grace Young i Vanessa Loveburg, udaje się na poszukiwania przyczyny tej sytuacji, która może mieć dla nas katastrofalne skutki. Ale jak paleontolog, inżynier i biolog morski mogą wyśledzić cichego zabójcę tego niesamowitego organizmu? Choć wydaje się to trudne, nie wszystko stracone. Sposób na uratowanie rafy koralowej kryje się... w oddechu. - Zobaczcie, czy młodym naukowcom uda się to odkryć - zachęca nadawca.

„Projekt PhotoArk” („Photo Ark Compilation”)
emisja: w środę, 22 kwietnia br. o 20:00

„Projekt Photo Ark” to program dokumentalny podążający śladami fotografa i członka Towarzystwa National Geographic Joela Sartore, którego życiową misją jest uwiecznienie na zdjęciach ginących gatunków zwierząt, aby uchronić je przed zapomnieniem i zwrócić uwagę świata na problem ochrony środowiska. Te przyciągające uwagę portrety studyjne niemal 10 tysięcy osobników stały się częścią projektu, nad którym Joel Sartore pracuje od ponad 10 lat.

„Jane Goodall: nadzieja na przyszłość” („Jane Goodall: The Hope”)
emisja: w środę, 22 kwietnia br. o 21:00

W 1986 roku badaczka Jane Goodall postanowiła skupić się na aktywizmie na rzecz obrony zwierząt i walce o ochronę środowiska. W czasach kryzysu klimatycznego misją Brytyjki stało się przekonanie społeczeństwa, że jeszcze nie jest za późno na zmiany. Ponieważ zbliża się 60. rocznica jej pierwszego przyjazdu do parku narodowego Gombe w Tanzanii, badaczka powraca do swojego ukochanego miejsca, by zastanowić się nad wysiłkami podejmowanymi w celu stworzenia zrównoważonej przyszłości dla naszej planety. Film „Jane Goodall: nadzieja na przyszłość” jest kontynuacją filmu „Jane”, poświęconego życiu Jane Goodall, badaczki szympansów (więcej tutaj i tutaj).

„Okawango: rzeka marzeń. Wyśniona podróż” („Okavango: River of Dreams: Divine Journeys”)
emisja: w środę, 22 kwietnia br. o 23:00

Program o dorzeczu Okawango przedstawia nieskalaną naturę w najpiękniejszym wydaniu. Delta tej rzeki obejmuje około 15 tys. kilometrów kwadratowych, a po powodziach w porze deszczowej wzrasta nawet do około 20 tys. kilometrów kwadratowych. Jest to największy podmokły teren słodkowodny w południowej Afryce i główne źródło wody dla miliona ludzi. Delta Okawango, położona w północnej Botswanie, jest jednym z najbogatszych miejsc Afryki pod względem różnorodności biologicznej. Stanowi dom dla największej na świecie populacji słoni, jak również lwów, gepardów, dzikich psów i setek gatunków ptaków.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

259 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...