reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sieć światłowodowa Fiberhost udostępniona firmie RFC

dodano: 2020-04-15 14:21
autor: Jerzy Kruczek | źródło: INEA

RFC INEA i RFC podpisały umowę na świadczenie usług hurtowych w modelu BSA. Dzięki temu dostawca z Bydgoszczy dotrze ze swoimi usługami do blisko 300 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce.

Fiberhost


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z otwartej sieci światłowodowej udostępnianej pod marką Fiberhost korzystają już najwięksi dostawcy usług telekomunikacyjnych w kraju. W ramach swojej strategii marka zaprasza do współpracy kolejnych graczy. Podpisano już 20 umów z lokalnymi dostawcami usług, którym udostępniono sieci wybudowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Do tego grona dołączył bydgoski dostawca usług – firma RFC, która jako pierwszy działający w kilku regionach operator podjął decyzję o rozpoczęciu współpracy na poziomie usługi BSA (ang. Bit Stream Access). W ramach współpracy Fiberhost udostępni RFC sieć wybudowaną na obszarach objętych pierwszym i drugim konkursem Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa oraz część sieci komercyjnej.
 

Grono współpracujących z nami dostawców usług poszerza się o kolejnego gracza. Nasza strategia open access zakłada otwieranie sieci nie tylko dla dużych operatorów, ale także mniejszych podmiotów, które dzięki współpracy z nami mogą zwiększyć swój zasięg bez konieczności rozbudowy infrastruktury. Niestety każda integracja operatora telekomunikacyjnego to spory wysiłek organizacyjny, który nie zależy wprost od wielkości integrowanego podmiotu, co utrudnia szybkie podłączanie kolejnych operatorów do sieci. Przykład współpracy z firmą RFC pokazuje, że jesteśmy gotowi na takie działania, a otwartość w zakresie dostępu do naszej infrastruktury znajduje wyraz w tym, że nie obciążamy operatora kosztami takiej integracji, jak i nie pobieramy opłat wstępnych za dostęp do naszych zasięgów komercyjnych

– skomentował podpisanie umowy Michał Bartkowiak, prezes INEA S.A.

Umowa z INEA umożliwia nam zwiększenie zasięgu świadczenia usług światłowodowych RFC i dotarcie do abonentów w kolejnym regionie naszego kraju. Do tej pory z naszych usług korzystali mieszkańcy 4 województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego. Usługa BSA świadczona przez Fiberhost otwiera dla RFC także Wielkopolskę. Taki rozwój rynku usług światłowodowych przyniesie także wymierne korzyści samym klientom

– skomentował Marcin Frątczak, właściciel firmy RFC.

Umowa dotycząca udostępniania sieci Fiberhost została podpisana na czas nieokreślony, a pierwsi klienci będą mogli korzystać z usług RFC w drugim kwartale tego roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...