reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trikolor zwalnia jeden transponder na 36°E?

dodano: 2020-04-16 13:26 | aktualizacja: 2020-04-16 14:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: obob.tv/satkurier.pl

Detskij Trikolor TV tricolor akcja 360px.jpg W środę 15 kwietnia 2020 r. rosyjski operator platformy satelitarnej Trikolor przeprowadził zmiany parametrów technicznych transmisji oraz zoptymalizował ją. Po tym wznowiono nadawanie z nowymi parametrami, przy okazji zwalniając jeden z transponderów - nie ma informacji czy czasowo czy całkowicie. Kanały z oferty platformy poumieszczano na innych transponderach satelitów Eutelsat 36B/36C na pozycji 36°E. Trzeba ponownie wyszukać kanały.

Trikolor TV
Trikolor TV profilaktyka rosja 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Głównym celem technicznych prac operatora była optymalizacja pojemności transponderów. W rezultacie transponder o częstotliwości 11,747 GHz, pol. R został zwolniony, a na tp. o częstotliwościach 11,919 GHz, pol. L i 12,034 GHz, pol. L, wartości SR i FEC wzrosły odpowiednio z 27500 i 3/4 do 30000 i 5/6. Na częstotliwości 11,919 GHz włączono 4 kanały: ETV HD, NTV HD, Moya Planeta HD, Match! Arena H, a 3 kanały wyłączono z 12,073 GHz. Prawie na każdym z transponderów dzierżawionych przez Trikolor poprzemieszczano kanały tak, aby zwolnić tp. o częstotliwości 11,747 GHz.

Pojemność pozwala na dokonywanie takich zmian parametrów przez operatora danego transpondera, co mogą odczuć odbiorcy, którzy znajdują się w zasięgu głównej strefy rosyjskiej wiązki satelity na pozycji 36°E. Warunki odbioru mogą ulec pogorszeniu na granicy zasięgu. Na końcu zasięgu odbioru z tej wiązki spodziewać się można spadku sygnału, co może być związane ze wzrostem FEC (Forward Error Correction), ponieważ im niższa wartość FEC, tym mniej „pakietów” można utracić, a zatem wymagana jakość sygnału jest wyższa. I odwrotnie.

Przyczyny wyłączenia przez operatora tp. o częstotliwości 11,747 GHz są nieznane. Możliwe, że operator zwolni transponder ze względów finansowych, ale możliwe jest również, że operator zechce wykorzystać wolną pojemność na inne projekty, np. dla edukacyjnych kanałów telewizyjnych, które zamierza uruchomić. Ale to tylko spekulacje portalu obob.tv.

Trikolor w trudnej sytuacji epidemiologicznej w Rosji, otworzył bezpłatny dostęp do dodatkowych pakietów kanałów. Pakiety kanałów „Dzieci”, „Noc” i „Ultra HD” są bezpłatne w ofercie operatora Trikolor, który rozpoczął nową kampanię.

W warunkach, gdy w całej Rosji odwołano wydarzenia publiczne, sportowe i kulturalne, a centra rozrywki zostały zamknięte, Trikolor rozpoczął kampanię „Wybierz pakiet kanałów”.

Do 30 kwietnia br. obecni i nowi klienci operatora Trikolor, którzy wcześniej nie korzystali z usług online, mogą bezpłatnie włączyć jeden z dodatkowych pakietów kanałów. Można wybierać spośród pakietów kanałów „Detsky”, „Nocznoj” i „Ultra HD” (jeśli usługa jest dostępna na urządzeniu odbiorczym klienta) z okresem ważności subskrypcji promocyjnej przez 30 dni, a także „MATCH Premier” i „MATCH! Futbol”, które można oglądać za darmo podczas kampanii przez 14 dni.
 

Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

15 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama