reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy dokument CNN: „Witness to the Pandemic: Acts of Heroism” [wideo]

dodano: 2020-04-16 14:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: CNN

Witness to the Pandemic Acts of Heroism CNN 360px.jpg CNN International w najbliższy weekend wyemituje krótkometrażowy film dokumentalny „Witness to the Pandemic: Acts of Heroism”, poświęcony zmaganiom pracowników służby zdrowia na całym świecie w walce z pandemią koronawirusa.

CNN
Witness to the Pandemic Acts of Heroism CNN 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W globalnej walce z koronawirusem żołnierzami na pierwszej linii frontu są pracownicy służby zdrowia: pielęgniarki oraz lekarze uzbrojeni w malejące zasoby respiratorów i środków ochrony osobistej. Polami bitwy w tym nierównym pojedynku są szpitale na całym świecie, znajdujące się w takich miejscach jak Nowy Jork, Madryt czy Wuhan. Natomiast wróg jest niewidzialny i wszechobecny – gotowy do ataku. 

W tym krótkometrażowym filmie dokumentalnym CNN „Witness to the Pandemic: Acts of Heroism”, korespondenci stacji oprowadzą widzów po oddziałach intensywnej terapii oraz izbach przyjęć, relacjonując nasilający się kryzys w służbie zdrowia. Spotykają kobiety i mężczyzn, którzy każdego dnia podejmują heroiczne wysiłki, próbując uratować tylu ludzi, ilu tylko zdołają. Od osób alarmujących o obecnej sytuacji po wolontariuszy, od tragicznych zdarzeń po powroty do zdrowia – CNN w trakcie 30-minutowego dokumentu opowie o opiece medycznej w czasach COVID-19. 

David Culver, Nectar Gan i Elizabeth Cohen z CNN podzielą się z widzami historiami lekarzy, którzy narażają własne zdrowie, aby zaopiekować się innymi. Podjęcie walki z koronawirusem wiąże się z ogromnym ryzykiem – zarażeniem się chorobą. Potwierdza to historia dr. Li Wenlianga, który jako pierwszy ostrzegł świat przed epidemią i został poddany represjom w swoim kraju, a ostatecznie niestety przegrał własną bitwę z COVID-19.

Reporterzy CNN Miguel Marquez, Sara Sidner, dr Sanjay Gupta i Scott McLean relacjonują z pierwszej linii frontu walki z wirusem z różnych miejsc na świecie m.in. z Nowego Jorku czy Madrytu. W tych miastach sytuacja jest poważna – sprzęt medyczny jest reglamentowany i bliski wyczerpania, a podejmowanie trudnych decyzji jest na porządku dziennym.

Niezależnie od tego, czy mówimy o niemieckiej firmie biotechnologicznej pracującej nad szczepionką, czy firmie z Korei Południowej, która w ciągu trzech tygodni opracowała zestaw do szybkiego testowania, niezaprzeczalnym faktem jest to, że w globalnej walce z pandemią czas odgrywa kluczową rolę. Ivan Watson i Fred Pleitgen z CNN rozmawiają z naukowcami i lekarzami zajmującymi się pracą nad wirusem, którzy z dnia na dzień czują coraz większą presję.

CNN Witness to the Pandemic – Acts of Heroism from CNN Creative Mktg on Vimeo.


Premiera filmu „Witness to the Pandemic: Acts of Heroism” odbędzie się na CNN International w następujących terminach:

    • 18 kwietnia (sobota) o godz. 7:00 CET
    • 19 kwietnia (niedziela) o godz. 18:00 CET
    • 20 kwietnia (poniedziałek) o godz. 4:00 CET


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

399 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament 2021 + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2021 + książka tematyczna ...

109 zł Więcej...
reklama