reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Play z akcją przekazywania sprzętu do nauki zdalnej

dodano: 2020-04-17 05:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: P4

Play Rotary i Rotaract „ZdolniZdalni” Firma P4, operator sieci Play, w ramach akcji „#zostańwdomu”, ruszyła z inicjatywą „ZdolniZdalni”. Operator nawiązał do tego współpracę ze stowarzyszeniami Rotary oraz Rotaract. Celem tego projektu jest pomoc najbardziej potrzebującym w pozyskaniu sprzętu niezbędnego do kontynuowania nauki w domu. Play, jako inicjator akcji, już przekazał kilkadziesiąt laptopów stowarzyszeniom, które trafią do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR) i uczniów szkoły w Swarzędzu.

Play Rotary i Rotaract „ZdolniZdalni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Play jest świadomy roli, jaką pełni w tym wyjątkowym czasie jako wiodący operator telefonii komórkowej w Polsce i w ramach akcji „#zostańwdomu” stale proponuje konkretne rozwiązania dla klientów, a teraz wspiera także tych, których dotyka problem cyfrowego wykluczenia spowodowany brakiem sprzętu. Wspólna inicjatywa sieci Play i stowarzyszeń Rotary oraz Rotaract jest platformą łączącą osoby potrzebujące urządzeń niezbędnych do nauki z tymi, którzy są gotowi taki sprzęt przekazać. Tym samym operator stara się wyrównywać szanse w korzystaniu z narzędzi do zdalnej nauki oraz zapewnia nieprzerwany dostęp do edukacji oraz zmniejsza bariery edukacyjne, a wyrównując szanse uczniów, przyczynia się do ułatwienia zdalnej nauki - czytamy w komunikacie (więcej tutaj).

Zdalna edukacja to ogromne wyzwanie, zarówno dla nauczycieli, rodziców, jak i dla uczniów. Do kontynuowania nauki online konieczne są nie tylko odpowiednio dostosowane materiały merytoryczne, ale także urządzenia, które pozwolą z nich skorzystać. Niestety nie wszyscy uczniowie mają do nich dostęp. Właśnie dlatego Play nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniami Rotary oraz Rotaract i uruchomił akcję społeczną „ZdolniZdalni”. Celem projektu jest pomoc najbardziej potrzebującym w pozyskaniu sprzętu niezbędnego do kontynuowania nauki w domu. Play, jako inicjator akcji, już przekazał kilkadziesiąt laptopów Stowarzyszeniom, które trafią do ZHR i uczniów szkoły w Swarzędzu.

W połączeniu darczyńców i potrzebujących pomoże utworzona przez Play, dedykowana grupa w serwisie Facebook „ZdolniZdalni - zbiórka sprzętu do nauki zdalnej” (przejdź na stronę), która będzie stanowiła swoistą „Tablicę ogłoszeń”. Każdy, kto chce oddać sprzęt, może opublikować tam swój post, a następnie wybrać spośród komentujących osobę, której go przekaże. Zapotrzebowanie będzie można zgłosić także anonimowo na specjalnie dedykowany adres poczty elektronicznej [email protected] Nad przebiegiem procesu przekazania urządzeń czuwać będą członkowie organizacji Rotary oraz Rotaract, którzy skontaktują się z potrzebującymi oraz zorganizują wysyłkę paczki.

Jak informuje operator, zanim urządzenia trafią do rąk potrzebujących, przejdą przez kontrolę techniczną specjalistów z Centrum Napraw Play, którzy przywrócą je do ustawień fabrycznych, usuwając wszelkie dane pozostałe po poprzednim właścicielu i poddadzą dezynfekcji. Niemniej jednak, Play podkreśla, że bardzo ważne jest przygotowanie sprzętu, jeszcze zanim zostanie on przekazany do zespołu technicznego operatora - warto przejrzeć dyski i aplikacje, usunąć z nich prywatne pliki i informacje, a przed oddaniem go koordynatorowi Rotaract - zdezynfekować. Dzięki temu cały proces będzie przebiegał sprawnie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności oraz zasad higieny, a sprzęt przekazywany w ramach akcji „ZdolniZdalni” szybko trafi do tych, którzy na niego czekają.

W ramach akcji można przekazać dowolny sprzęt elektroniczny, przydatny podczas nauki zdalnej, taki jak laptop, tablet, komputer stacjonarny, monitor czy niezbędne akcesoria, m.in. myszki, słuchawki, kamerki, klawiatury. Ważne, by urządzenia były w pełni sprawne i kompletne - bez uszkodzeń mechanicznych, z odpowiednią wydajnością baterii, w zestawie z ładowarką. Sprzęt nie powinien być również starszy niż 7 lat, aby nowy właściciel mógł w pełni korzystać z możliwości urządzenia i instalować na nim potrzebne do pracy czy nauki narzędzia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Play


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...