reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Gwiazdy lombardu” 21 i jedzenie w maju w History

dodano: 2020-04-17 06:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W maju br. kanał History poleca swoim widzom takie programy jak „Niewyjaśnione tajemnice świata”, „Gwiazdy lombardu” (sezon 21.) i „Najlepiej spożyć przed: historia jedzenia”, a w ramach pasma „Koszmar wojny. 75. rocznica zakończenia II wojny światowej” takie produkcje jak „Hitler i narkotyki”, „II wojna światowa z kosmosu”, „Powstanie i upadek III Rzeszy: Powstanie” i „Powstanie i upadek III Rzeszy: Upadek”.

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w maju br. na widzów History czekać będzie kolejna odsłona programu „Niewyjaśnione tajemnice świata”, w którym legenda kina sci-fi William Shatner przygląda się zjawiskom, jakich nie może wytłumaczyć współczesna nauka. „Gwiazdy lombardu” powrócą do History i świętować będą wyjątkowy jubileusz - w maju br. stacja zaprezentujemy 500. odcinek tego kultowego programu. Od niedzieli, 31 maja br. znawca dawnej żywności, Old Smokey, oraz jej kolekcjoner, Josh Macuga, będą degustować produkty spożywcze starej daty w programie „Najlepiej spożyć przed: historia jedzenia”. W sobotę i w niedzielę, 9 i 10 maja br. w History nadawca zaprezentuje pasmo programowe „Koszmar wojny. 75. rocznica zakończenia II wojny światowe”, złożone z programów dokumentalnych poświęconych tematyce drugiej wojny światowej, rządach i upadku Adolfa Hitlera oraz historii III Rzeszy.

Maj 2020 roku w ofercie kanału History:

„Niewyjaśnione tajemnice świata” („The UnXplained”)
emisja: we wtorki o 21:00

William Shatner, legenda kina sci-fi, powróci w nowych odcinkach programu „Niewyjaśnione tajemnice świata” i spróbuje poznać prawdę o najdziwniejszych i tajemniczych wydarzeniach opisanych przez świadków. Twórcy programu odkrywają najbardziej fascynujące, dziwne i niewytłumaczalne tajemnice świata. W programie pojawiają się także naukowcy, historycy i świadkowie, którzy starają się rzucić światło na to, jak wyjaśnić to, co z pozoru zdaje się niemożliwe (więcej tutaj).

„Koszmar wojny. 75. rocznica zakończenia II wojny światowej”:
emisja: od soboty, 9 maja br. o 13:00
W sobotę i w niedzielę, 9 i 10 maja br. od godziny 13:00 History zaprasza na specjalne pasmo programowe. Rocznica kapitulacji nazistowskich Niemiec w 1945 roku co roku obchodzona jest 8 maja na całym świecie jako święto zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji stacja przygotowała pasmo programów dokumentalnych poświęconych tematyce drugiej wojny światowej, rządach i upadku Adolfa Hitlera oraz historii III Rzeszy.

„Koszmar wojny. 75. rocznica zakończenia II wojny światowej”:
„Hitler i narkotyki” (Nazis on Drugs: Hitler and the Blitzkrieg”)
emisja: w sobotę, 9 maja br. o 13:00

W III Rzeszy sporo się mówiło o czystości - rasowej, duchowej i fizycznej. Tymczasem w okresie rządów Adolfa Hitlera silnie promowano używanie narkotyków. Dokument przygląda się początkom tego finansowanego przez państwo procederu i jego skutkom.

„Koszmar wojny. 75. rocznica zakończenia II wojny światowej”:
„Powstanie i upadek III Rzeszy: Powstanie” („Third Reich: The Rise”)
emisja: w sobotę, 9 maja br. o 15:00

Cykl poświęcony mniej znanym aspektom funkcjonowania Trzeciej Rzeszy. W każdym odcinku widzowie poznają ludzi, którzy tworzyli partię nazistowską, i zagłębiają się w hitlerowskie archiwa. - W tym odcinku przedstawiamy niestandardowe spojrzenie na III Rzeszę. Poznamy historie osób, które były częścią złożonej struktury hitlerowskiej władzy Niemiec - czytamy w opisie.

„Koszmar wojny. 75. rocznica zakończenia II wojny światowej”:
„II wojna światowa z kosmosu” („WW2 From Space”)
emisja: w niedzielę, 10 maja br. o 13:00

Dwugodzinny program poświęcony kluczowym momentom II wojny światowej. Dzięki grafice komputerowej widzowie zobaczą je tak, jakby rejestrował je dla nas satelita krążący wówczas po orbicie okołoziemskiej.

„Koszmar wojny. 75. rocznica zakończenia II wojny światowej”:
„Powstanie i upadek III Rzeszy: Upadek” („Third Reich: The Fall”)
emisja: w niedzielę, 10 maja br. o 15:00

Cykl poświęcony mniej znanym aspektom funkcjonowania Trzeciej Rzeszy. W każdym odcinku widzowie poznają ludzi, którzy tworzyli partię nazistowską, i zagłębiają się w hitlerowskie archiwa. - W tym odcinku przedstawiamy nieznane dotąd anegdoty i intrygujące szczegóły dotyczące członków niemieckiej partii nazistowskiej Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei (NSDAP). Twórcy programu odsłaniają największe tajemnice partyjnych archiwów - czytamy w opisie.

„Gwiazdy lombardu” 21 („Pawn stars” 21)
emisja: w niedziele (od 17 maja br.) o 12:00

„Gwiazdy lombardu” powracają. W tym sezonie Rick Harrison i jego współpracownicy z kultowego lombardu Gold & Silver w Las Vegas obchodzą ważny jubileusz - 500. odcinek programu. Jakie cenne lub tajemnicze przedmioty trafią do nich tym razem? Rick Harrison będzie miał m.in. kupić obraz Marca Chagalla, pierwszą monetę wybitą w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz podobizna Abrahama Lincolna z jego własnoręcznym podpisem. Czy „Gwiazdy lombardu” odróżnią prawdziwe skarby od zręcznych podróbek? W programie nie zabraknie także humorystycznych sporów i rodzinnej rywalizacji, z jakich znany jest klan Harrisonów (więcej tutaj).

„Najlepiej spożyć przed: historia jedzenia” („Eating history”)
emisja: w niedziele (od 31 maja br.) o 21:00

W nowym programie History zatytułowanym „Najlepiej spożyć przed: historia jedzenia” znawca dawnej żywności, Old Smokey, oraz jej kolekcjoner, Josh Macuga, przedstawiają i degustują produkty spożywcze starej daty. Obaj bohaterowie zabierają widzów w nostalgiczną podróż w przeszłość. Odkrywają zapomniane - a czasem szokujące - wyroby, które przetrwały próbę czasu. Z każdym kęsem Old Smokey i Josh Macuga opisują nie tylko ich smaki, ale też historię czasów, w których powstały.
 
William Shatner w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
William Shatner w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama