reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-14 - 2022-08-15

Jeszcze więcej simracingu w Motowizji

dodano: 2020-04-17 10:20 | aktualizacja: 2020-04-17 16:50
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Motowizja

Motowizja simracing Esports WTCR 2020 360px.jpg Wprawdzie samochody wyścigowe stoją w zamkniętych garażach, ale ich kierowcy wciąż rywalizują. Na antenie Motowizji zadebiutują kolejne wirtualne serie wyścigowe, organizowane przez czołowe mistrzostwa - BP Supercars All Stars Eseries oraz Esports WTCR.

Motowizja
Motowizja EIPIS Bowyer 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W BP Supercars All Stars Eseries biorą udział wszyscy kierowcy Virgin Australia Supercars Championship. Rywalizacja odbywa się na platformie iRacing, co umożliwiło ułożenie wyjątkowego kalendarza, w którym znalazły się tylko trzy australijskie tory (Philip Island, Bathurst oraz nieistniejący już Oran Park). Oprócz nich doszły kultowe europejskie i amerykańskie tory typu Monza, Silverstone, Spa, Road Atlanta czy Daytona International Series.

Australijskie wirtualne mistrzostwa bardzo szybko okazały się sukcesem, a w jednej z rund gościnny udział wziął jeden z najlepszych obecnie kierowców Formuły 1, znany miłośnik simracingu, Max Verstappen.

Motowizja pokaże retransmisję dwóch pierwszych rund BP Supercars All Stars Eseries. Trzecia runda, na legendarnym Mount Panorama Circuit w Bathurst, będzie transmitowana na żywo.

BP Supercars All Stars Eseries - Philip Island/Monza: poniedziałek, 20 kwietnia, godz. 17:00 
BP Supercars All Stars Eseries - Bathurst: środa, 22 kwietnia, godz. 11:00 (na żywo)


W Motowizji pojawią się także relacje z Esports WTCR. Serię tę wyróżnia przede wszystkim fakt, że „prawdziwi” kierowcy wyścigowi są tylko dodatkiem - większość stawki stanowią simracerzy, którzy kwalifikują się do udziału w zawodach na platformie RaceRoom Racing Experience.

Esports WTCR jest też szczególnie ważny dla polskich fanów simracingu. W pierwszej rundzie na Hungaroringu wzięli udział trzej zawodnicy z Polski - Jakub Brzeziński i Nikodem Wiśniewski (Williams Esports) oraz Tomasz Mironowicz (SRC Racing Team). Trójka ta to jedni z najlepszych simracerów na RaceRoom na świecie.

Esports WTCR - Hungaroring: niedziela, 19 kwietnia, godz. 12:30
Esports WTCR - Slovakiaring: niedziela, 26 kwietnia, godz. 13:30


Po tygodniowej przerwie na antenę Motowizji powrócą także wirtualne wyścigi NASCAR. Kolejne zawody w ramach eNASCAR iRacing Pro Invitational Series odbędą się w najbliższą niedzielę na Richmond Raceway.

eNASCAR iRacing Pro Invitational Series - Richmond Raceway: niedziela, 19 kwietnia, godz. 19:00

- Kolejne serie wyścigowe dostrzegły niezwykłą szansę, jaką daje simracing. Ich kierowcy mogą wciąż ze sobą rywalizować siedząc w zaciszu swoich domów, a fani cieszyć się wyścigami, które co prawda są wirtualne, ale emocje w nich potrafią być większe niż w tych “realnych”. Motowizja ma obecnie bardzo szeroką ofertę dotyczącą simracingu z polską ligą simracingową Republic of Simracers na platformie iRacing na czele. To wyjątkowy moment dla całej tej dyscypliny i wierzymy, że simracing czekają złote lata.” – komentuje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji


 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...