reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nostradamus i przepowiednie w maju w History2

dodano: 2020-04-19 23:45 | aktualizacja: 2020-04-20 01:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

H2 History2 rebranding W maju br. dokumentalny kanał telewizyjny History2 poleca szczególnie swoim widzom takie programy jak „Nostradamus: proroctwa na XXI wiek”, „Efekt Nostradamusa” i „Nowy Nostradamus”.

History2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w maju br. w History2 widzowie odkryją tajemnicę Nostradamusa w serii dokumentów poświęconych francuskiemu prorokowi, który w XVI wieków przewidział wiele z współczesnych nam kataklizmów i katastrof.

Maj 2020 roku w ofercie kanału History2:

„Nostradamus: proroctwa na XXI wiek” („Nostradamus: 21st Century Prophecies Revealed”)
emisja: we wtorek, 12 maja br. o 21:00

W jaki sposób żyjący w XVI-wiecznej Francji prorok przewidział tyle współczesnych nam kataklizmów i katastrof? Począwszy od tragicznych wydarzeń z 11 września 2001 roku, przez niedawne tsunami na Pacyfiku, aż po wybuch eboli w 2014 roku - jak jeden człowiek mógł wejrzeć w przyszłość z taką dokładnością? Wszystko dlatego, że posiadł pewien sekret, który teraz jest nam znany. Jak zapowiada nadawca, „Nostradamus: Przepowiednie na XXI wiek” to dokument, który prezentuje słynnego astrologa w zupełnie nowym świetle. Innowacyjne badania umożliwiają złamanie stosowanego przez niego kodu. Okazuje się, że faktycznie mógł on mieć dar przewidywania, ale być może i my jesteśmy w stanie z tego daru korzystać. Oczywiście pozostaje pytanie, czy skoro Nostradamus nie mylił się w sprawach już minionych, jaką prognozował dla nas przyszłość (więcej tutaj).

„Efekt Nostradamusa” („Nostradamus Effect”)
emisja: we wtorki (od 12 maja br.) o 23:00

W każdej kulturze na jakimś etapie jej historii pojawiały się mroczne przepowiednie zwiastujące nadejście końca świata. Jak czytamy w opisie, „Efekt Nostradamusa” przedstawi najbardziej przejmujące z nich i przeanalizuje je na tle dzisiejszych globalnych wydarzeń. Eksperci szczegółowo omówią przepowiednie Nostradamusa, proroctwa biblijne oraz apokaliptyczne wizje zawarte w mitologii, hieroglifach czy innych starożytnych tekstach. Wskażą elementy łączące wydarzenia, których jesteśmy świadkami, z zapowiadającą je konkretną przepowiednią. Nauka dostarczy dowodów na istnienie powiązań między dawnymi proroctwami a przyszłymi losami świata. Każdy z odcinków podejmie również temat podobieństw pomiędzy badaną przepowiednią a innymi, które - choć pochodzą z odmiennych kultur - przedstawiają podobny scenariusz końca naszych dni (więcej tutaj i tutaj).

„Nowy Nostradamus” („The Next Nostradamus”)
emisja: we wtorek, 19 maja br. o 22:00

Od wieków ludzie czynili starania, by poznać przyszłość. Stosowali przy tym rozmaite metody - od wpatrywania się w szklaną kulę po obserwację układu gwiazd. Czasem ich próby kończyły się powodzeniem, a precyzja przewidywań była wręcz zadziwiająca. Nawet dziś, w XXI wieku, są osoby, które kontynuują tę tradycję, ale korzystają z bardziej konkretnego narzędzia - bezspornych dowodów naukowych. Czy przewidywanie przyszłości w obecnej erze technologii objawi nam nowego Nostradamusa?
 
Darrin Shaughnessy w programie „Nostradamus: proroctwa na XXI wiek”, foto: A+E Networks
Darrin Shaughnessy w programie „Nostradamus: proroctwa na XXI wiek”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...