reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rekord prędkości sieci 5G pobity [wideo]

dodano: 2020-04-19 22:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: Samsung

mmwave 5G Samsung 360px.jpg Samsung ujawnił wyniki testów, twierdząc, że pobił rekord prędkości sieci 5G po raz drugi w ciągu niespełna dwóch miesięcy. Podczas testów 12 kwietnia br. osiągnięto prędkość około 4,3 Gb/s na każdej jednostce mobilnej, osiągając najwyższą w branży prędkość 8,5 Gb/s na obu.

Samsung
5G Samsung truck testy 5G 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przy testach wykorzystano 800 MHz widma mmWave 5G z technologią MU-MIMO (wielu użytkowników, wiele wejść, wiele wyjść). Widmo mmWave ma szerokie pasmo, które potencjalnie pozwala operatorom mobilnym zapewnić prędkości wielu gigabitów, których w niższych pasmach nie jest możliwe. Dzięki prędkościom wielogigabitowym Samsung twierdzi, że w przyszłości użytkownicy będą mogli korzystać z usług mobilnych 5G, takich jak strumieniowanie wideo 8K, aplikacje rzeczywistości rozszerzonej i wirtualna rzeczywistość.
 


Wiele krajów, w tym Japonia, Korea Południowa i USA, przypisało już widmo 5G mmWave, a dwa z nich uruchomiły już komercyjne usługi 5G wykorzystujące to pasmo. Oczekuje się, że w nadchodzących latach podążą za nimi operatorzy z 15 kolejnych krajów.

W teście Samsunga, przy użyciu dwóch testowych urządzeń mobilnych i źródła Samsung 5G mmWave. Testy doprowadziły do osiągnięcia prędkości około 4,3 Gb/s na każdej jednostce mobilnej, osiągając najwyższą prędkość 8,5 Gb/s na obu. Wcześniej Samsung przeprowadził testy i wtedy szczytowe prędkości 5G wyniosły 4,2 Gb/s po współpracy z operatorem sieci Verizon, a także Motorola Mobility i Qualcomm Technologies.

- Samsung będzie nadal przodował w rozwoju technologii 5G mmWave - skomentował Hyunho Park, wiceprezes ds. sieci w Samsung Electronics.

- Te udane testy potwierdzają potencjał mmWave w zakresie dostarczania nowych rodzajów biznesowych przypadków użycia i otwierania możliwości dla operatorów telefonii komórkowej. Nie możemy się doczekać, aby wykorzystać ten znaczący przełom techniczny, aby napędzać nasz dalszy rozwój w kierunku innowacyjnego i tętniącego życiem ekosystemu mmWave. 


 

Źródło: rapidtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 450 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama