reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fundacja TVN „nie jesteś sam” otrzymała od Amazon 1,5 mln zł na walkę z koronawirusem

dodano: 2020-04-20 11:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVN Discovery Polska/Amazon

samochód ALAB TVN Amazon Fundacja TVN „nie jesteś sam”, jako jedna z organizacji wspierających walkę z Covid-19 w Polsce, otrzymała od firmy Amazon kwotę ponad 1,5 mln zł. Uzyskane środki finansowe przeznaczy na zakup testów na obecność koronawirusa dla personelu medycznego.

Fundacja TVN nie jesteś sam Amazon


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W związku z ogłoszonym stanem pandemii koronawirusa i rosnącym zapotrzebowaniem na środki medyczne oraz niezbędne produkty, Amazon przekazał 1 mln euro na pomoc organizacjom wspierającym walkę z Covid-19 w Polsce. Środki otrzymali Polski Czerwony Krzyż, Fundacja TVN „nie jesteś sam”, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz wybrane organizacje działające w skali lokalnej. Darowizna Amazon umożliwi sfinansowanie wyposażenia szpitali, w tym m.in. zakup testów, odzieży ochronnej i specjalistycznego sprzętu.

Fundacja TVN „nie jesteś sam” od kilku tygodni prowadzi aktywne działania na rzecz walki z epidemią koronawirusa. O optymalnym sposobie wydatkowania środków otrzymanych od darczyńców decyduje w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia oraz przedstawicielami środowisk medycznych. Dotychczas na wsparcie diagnostyki zakażeń oraz zakup niezbędnych środków ochrony indywidualnej dla pracowników szpitali w całej Polsce przeznaczyła łącznie ponad 5 mln zł pozyskanych od darczyńców.

Dostrzegając zaangażowanie i wkład Fundacji w walkę z epidemią Covid-19 w Polsce Amazon wyłonił ją jako jedną z organizacji pomocowych, które otrzymają środki na ten cel. Za ponad 1,5 mln zł (równowartość 350 000 euro) z darowizny od Amazon fundacja kupi kolejną pulę testów w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2. Zostaną one wykorzystane do badań pracowników medycznych – lekarzy, pielęgniarek oraz personelu medycznego karetek pogotowia – w całej Polsce. Testy dostarczy ogólnopolska sieć laboratoriów diagnostycznych ALAB. Firma dysponuje specjalnym mobilnym laboratorium w samochodzie, co umożliwia szybką i sprawną realizację badań w różnych lokalizacjach.
 
Mobilne laboratorium ALAB, fot. TVN
 

- To piękny, hojny i bardzo potrzebny dziś gest. Środki od Amazon pozwolą przebadać 3400 pracowników medycznych. To właśnie oni są w tej chwili na pierwszej linii frontu w walce z epidemią. Musimy im pomóc, by mogli skutecznie ratować życie i zdrowie nas wszystkich - powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „nie jesteś sam”.

- Amazon od początku aktywnie włącza się walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zatrudniamy w Polsce ponad 16 000 osób i chcemy, by nasi pracownicy i ich rodziny czuli się bezpiecznie. Współpracujemy m.in. z instytucjami, które niosą bezpośrednią pomoc osobom dotkniętym skutkami epidemii. Uważamy, że ochrona zdrowia personelu medycznego odgrywa kluczową rolę w tym procesie. Dzięki zaangażowaniu Fundacji TVN „nie jesteś sam”, pracownicy służb medycznych mogą skutecznie i w bezpieczny sposób wykonywać swoją pracę - powiedziała Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon.

Przez 19 lat działalności Fundacja TVN „nie jesteś sam” przekazała na realizację celów charytatywnych około 250 mln zł. Od początku istnienia wspiera system opieki zdrowotnej w Polsce. Buduje i remontuje kliniki i oddziały szpitalne. Kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz karetki pogotowia.

Amazon angażuje się w walkę z koronawirusem, zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej
W Polsce firma przekazała 4,5 mln zł dla organizacji pozarządowych, zaangażowanych w przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii. Amazon uruchomił także Inicjatywę Rozwoju Diagnostyki Amazon Web Services, która ma na celu wsparcie badań i rozwoju diagnostyki, polegającej na szybkim oraz dokładnym wykrywaniu Covid-19. W ramach projektu, Amazon przeznaczył 20 mln dol. na innowacje i rozwój w obszarach związanych z Covid-19. Amazon jest także zaangażowany we wsparcie edukacji w czasie epidemii, udostępniając bezpłatne warsztaty STEM Kindloteka online, skierowane do dzieci, rodziców i nauczycieli.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...