reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

700 fałszywych stron Netflix... tygodniowo

dodano: 2020-04-21 11:38 | aktualizacja: 2020-04-21 13:13
autor: HP | źródło: Mimecast

Mimecast Netflix logo piractwo haker 360pxjpg Okazuje się, że tylko w ciągu tygodnia pojawia się około 700 fałszywych stron Netflix, bo oszuści próbują wykorzystać pandemię, nabierając naiwnych na zbyt łatwy dostęp do oferty najbardziej popularnej usługi streamingowej. Według firmy Mimecast, zajmującej się bezpieczeństwem w sieci, tylko między 6 kwietnia a Wielkanocą 12 kwietnia stwierdzono 700 stron internetowych podszywających się pod Netflixa. Co ciekawe w przypadku Disney+ w tym samym czasie było zaledwie 4 takie pirackie strony.

satkurier.pl
Mimecast Netflix logo piractwo haker 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponieważ w wielu krajach są rygorystyczne przepisy podczas kwarantanny i izolacji, ludzie siedzą w domach i oglądają telewizję. Dlatego rekordową oglądalność mają usługi przesyłania strumieniowego, a hakerzy wpadli na pomysł, by tworzyć fałszywe strony i wykorzystać zainteresowanie czy potencjalne zamieszanie.

Trzeba zwracać uwagę, bo wiele z tych pirackich stron wydaje się prawie identycznych z ich prawdziwymi odpowiednikami. Niestety hakerzy popełniają też błędy, bo zwykle strony te są źle zaprojektowane lub mają śmieszne błędy językowe. W ten sposób łatwo można je zweryfikować. Oczywiście strony te niczego nie oferują, bo nie mają na celu oferowania filmów czy seriali. Koncentrują się wyłącznie na oszustwach związanych ze zdobyciem danych z kart kredytowych, by ogołocić je z pieniędzy - rzadziej chodzi o dane osobowe.

Carl Wearn, szef ds. e-przestępstw w firmie Mimecast, powiedział:

- Zauważyliśmy dramatyczny wzrost podejrzanych domen, podszywających się pod różnych gigantów strumieniowych w niecnych celach. Te fałszywe strony internetowe często przyciągają niczego niepodejrzewających ludzi ofertą bezpłatnych subskrypcji w celu kradzieży cennych danych. Zebrane dane obejmują nazwiska, adresy i inne dane osobowe, a dane z karty kredytowej w celu uzyskania korzyści finansowych.

- Moja rada jest prosta: jeśli coś wydaje się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie tak jest. Oferty bezpłatnych subskrypcji są zazwyczaj dobrze reklamowane i łatwe do znalezienia, dlatego przed podaniem jakichkolwiek informacji sprawdź ważność każdego takiego roszczenia.

Tu są informacje, jak lepiej zabezpieczyć swoje konto na Netflixie.

Netflix jako wiodący gracz OTT był i jest największym celem hakerów wśród pandemii, a jego użytkownicy powinni być wyjątkowo czujni.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...