reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„ABC szachów” w niedziele na TVP3 Gdańsk

dodano: 2020-04-22 15:19 | aktualizacja: 2020-04-22 15:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Michał Kanarkiewicz

ABC szachów TVP3 Gdańsk Michał Kanarkiewicz 14 kwietnia br. na antenie TVP3 Gdańsk rozpoczęto emisję nowego programu edukacyjnego „ABC szachów”. Jego widzowie mogą poznać tajniki gry w szachy od podstaw razem z Michałem Kanarkiewiczem. Celem prowadzącego jest pokazanie, jaki wpływ mają szachy na rozwój młodego pokolenia. Program jest opracowany w oparciu o jego model nauczania. Każdy odcinek to kolejne szachowe zasady, a od maja widzowie w całej Polsce będą mogli oglądać program szachowy na ogólnopolskiej antenie TVP3.

ABC szachów TVP3 Gdańsk


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„ABC szachów” to nowy program szachowy stacji TVP. W każdym odcinku widzowie uczą się grać w szachy, a prowadzący pokazuje, jak mogą one wpłynąć na pozytywny rozwój dzieci i nie tylko. Michał Kanarkiewicz, który jest utytułowanym szachistą oraz ambasadorem królewskiej gry w Polsce, tłumaczy od podstaw, jak poruszać się pionkami i figurami szachowymi, jak odpowiednio ustawić bierki na szachownicy, jak wygląda bicie, matowanie oraz wiele innych ruchów.
 

Gra w szachy dla wielu osób, szczególnie z młodszego pokolenia, może wydawać się bardzo trudna, a przede wszystkim nudna. Nic bardziej mylnego! Szachowe rozgrywki mogą sprawić ogromną radość i przyjemność, niezależnie od tego, w jakim wieku jesteśmy. W programie staram się wprowadzić widzów w szachowe zasady, pokazując to wszystko w zwięzły i prosty sposób. Większość z nas przechodzi obecnie domową kwarantannę, więc zamiast oglądać kolejną powtórkę serialu, a dziecku włączać grę na laptopie, nauczmy się wspólnie gry w szachy od podstaw. Szachy są doskonałym narzędziem uczącym odpowiedzialności za własne decyzje, kształtującym koncentrację i cierpliwość szczególnie u najmłodszych

– mówi Michał Kanarkiewicz, prowadzący „ABC szachów”.

Premierowe odcinki programu „ABC szachów” emitowane są na TVP3 Gdańsk w każdą niedzielę o godz. 19:00. Natomiast od maja program szachowy będzie transmitowany na ogólnopolskiej antenie TVP3. Program można oglądać również na YouTube.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

839 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...
reklama