reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czarownice i Pompeje w maju w Polsat Viasat History

dodano: 2020-04-23 23:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W maju br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Berlin 1945”, „Bitwa o Kretę” i „Czarownice z Salem”, a w ramach pasma „Wszystko o Pompejach” takie produkcje jak „Na ratunek Pompejom” i „Pompeje: nieznana historia”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maj 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Berlin 1945”
emisja: codziennie (od 8 maja br.) o 21:00

Opowieść o wyzwoleniu, klęsce i odbudowie miasta, które z teatru wojny stało się morzem ruin. Ten trzyczęściowy dokument ukazuje historię Berlina widzianą oczami zwycięzców i pokonanych, odkrywając przed widzami wielopłaszczyznową transformację miasta i jego mieszkańców. Za pomocą nigdy nie prezentowanych materiałów archiwalnych twórcy zrekonstruują życie zarówno osób wyzwolonych z obozów koncentracyjnych i krajów okupowanych, jak i zwolenników nazistowskich Niemiec i sprawców wojennych zbrodni. Widzowie usłyszą świadectwa z tego okresu - wspomnienia żołnierzy radzieckich, amerykańskich, brytyjskich i francuskich, a także tych mieszkańców Niemiec, którzy z niecierpliwością oczekiwali zakończenia wojny i tego, co po niej nastąpi.

„Wszystko o Pompejach”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 11 maja br.) o 22:15
W maju br. kanał Polsat Viasat History zaprasza na premiery dwóch dokumentów poświęconych jednemu z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na Ziemi. Jak zapowiada nadawca, „Na ratunek Pompejom” i „Pompeje: nieznana historia” to propozycje wyjątkowego spojrzenia na nieustanne poszukiwania nowych informacji, artefaktów i wiedzy naukowej na temat historii miasta, jego mieszkańców oraz zniszczeń dokonanych przez wybuch Wezuwiusza.

„Wszystko o Pompejach”:
„Na ratunek Pompejom” („Pompeii Rising”)
emisja: w poniedziałek 11 maja br. o 22:15

W 2018 roku w Pompejach rozpoczęła się bezprecedensowa misja ratunkowa i kampania archeologiczna: grupa ekspertów podjęła próbę odnalezienia nowych wskazówek dotyczących katastrofy, która dotknęła miasto w 79 roku naszej ery. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i rekonstrukcji historycznych wydarzeń widzowie będą mogli z nowej perspektywy spojrzeć na życie w szczytowym okresie rozwoju rzymskiej cywilizacji.

„Wszystko o Pompejach”:
„Pompeje: nieznana historia” („Pompeii: The Untold Story”)
emisja: w środę, 13 maja br. o 22:15

W ubiegłym roku uzyskaliśmy dostęp do stanowisk archeologicznych, na których odkryto nowe dowody dotyczące dramatycznego upadku miasta w 79 r. n.e. Teraz archeolog Raksha Dave wraca tam w towarzystwie historyka Dana Snowa. Zniszczenie Pompejów to tylko część tej historii, bo ten sam wybuch Wezuwiusza zniszczył także pobliskie miasto Herkulanum i nadmorskie miejscowości, obracając w perzynę obszar o powierzchni ponad 120 kilometrów kwadratowych.

„Bitwa o Kretę” („Battle of Crete”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 18 maja br.) o 21:00

Seria dokumentalna ukazująca historię jednej z najsłynniejszych bitew II wojny światowej i czteroletniej niemieckiej okupacji greckiej Krety. Archiwalne nagrania, komputerowe rekonstrukcje, analizy ekspertów i wspomnienia uczestników tamtych walk pomogą widzom lepiej zrozumieć dzieje Krety w czasie II wojny światowej, a także przebieg samej bitwy i jej następstwa.

„Czarownice z Salem” („The Witches of Salem”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 25 maja br.) o 22:10

Program dokumentalny opowiadający o powszechnej histerii, która doprowadziła do procesów czarownic w Salem i egzekucji 20 kobiet w zamożnej społeczności na terenie Nowej Anglii. Kolejne odcinki bazują na obszernym wyborze historycznych dokumentów i zapisów sądowych, które pozwolą widzom lepiej zrozumieć te dramatyczne wydarzenia. Socjologowie, psychologowie i historycy kultury wyjaśnią widzom, dlaczego także dziś wiele społeczności pozostaje podatnych na podobną histerię.
 
Raksha Dave i Dan Snow w programie „Pompeje: nieznana historia”, foto: Viasat World
Raksha Dave i Dan Snow w programie „Pompeje: nieznana historia”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama