reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czarownice i Pompeje w maju w Polsat Viasat History

dodano: 2020-04-23 23:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W maju br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Berlin 1945”, „Bitwa o Kretę” i „Czarownice z Salem”, a w ramach pasma „Wszystko o Pompejach” takie produkcje jak „Na ratunek Pompejom” i „Pompeje: nieznana historia”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maj 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Berlin 1945”
emisja: codziennie (od 8 maja br.) o 21:00

Opowieść o wyzwoleniu, klęsce i odbudowie miasta, które z teatru wojny stało się morzem ruin. Ten trzyczęściowy dokument ukazuje historię Berlina widzianą oczami zwycięzców i pokonanych, odkrywając przed widzami wielopłaszczyznową transformację miasta i jego mieszkańców. Za pomocą nigdy nie prezentowanych materiałów archiwalnych twórcy zrekonstruują życie zarówno osób wyzwolonych z obozów koncentracyjnych i krajów okupowanych, jak i zwolenników nazistowskich Niemiec i sprawców wojennych zbrodni. Widzowie usłyszą świadectwa z tego okresu - wspomnienia żołnierzy radzieckich, amerykańskich, brytyjskich i francuskich, a także tych mieszkańców Niemiec, którzy z niecierpliwością oczekiwali zakończenia wojny i tego, co po niej nastąpi.

„Wszystko o Pompejach”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 11 maja br.) o 22:15
W maju br. kanał Polsat Viasat History zaprasza na premiery dwóch dokumentów poświęconych jednemu z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na Ziemi. Jak zapowiada nadawca, „Na ratunek Pompejom” i „Pompeje: nieznana historia” to propozycje wyjątkowego spojrzenia na nieustanne poszukiwania nowych informacji, artefaktów i wiedzy naukowej na temat historii miasta, jego mieszkańców oraz zniszczeń dokonanych przez wybuch Wezuwiusza.

„Wszystko o Pompejach”:
„Na ratunek Pompejom” („Pompeii Rising”)
emisja: w poniedziałek 11 maja br. o 22:15

W 2018 roku w Pompejach rozpoczęła się bezprecedensowa misja ratunkowa i kampania archeologiczna: grupa ekspertów podjęła próbę odnalezienia nowych wskazówek dotyczących katastrofy, która dotknęła miasto w 79 roku naszej ery. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i rekonstrukcji historycznych wydarzeń widzowie będą mogli z nowej perspektywy spojrzeć na życie w szczytowym okresie rozwoju rzymskiej cywilizacji.

„Wszystko o Pompejach”:
„Pompeje: nieznana historia” („Pompeii: The Untold Story”)
emisja: w środę, 13 maja br. o 22:15

W ubiegłym roku uzyskaliśmy dostęp do stanowisk archeologicznych, na których odkryto nowe dowody dotyczące dramatycznego upadku miasta w 79 r. n.e. Teraz archeolog Raksha Dave wraca tam w towarzystwie historyka Dana Snowa. Zniszczenie Pompejów to tylko część tej historii, bo ten sam wybuch Wezuwiusza zniszczył także pobliskie miasto Herkulanum i nadmorskie miejscowości, obracając w perzynę obszar o powierzchni ponad 120 kilometrów kwadratowych.

„Bitwa o Kretę” („Battle of Crete”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 18 maja br.) o 21:00

Seria dokumentalna ukazująca historię jednej z najsłynniejszych bitew II wojny światowej i czteroletniej niemieckiej okupacji greckiej Krety. Archiwalne nagrania, komputerowe rekonstrukcje, analizy ekspertów i wspomnienia uczestników tamtych walk pomogą widzom lepiej zrozumieć dzieje Krety w czasie II wojny światowej, a także przebieg samej bitwy i jej następstwa.

„Czarownice z Salem” („The Witches of Salem”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 25 maja br.) o 22:10

Program dokumentalny opowiadający o powszechnej histerii, która doprowadziła do procesów czarownic w Salem i egzekucji 20 kobiet w zamożnej społeczności na terenie Nowej Anglii. Kolejne odcinki bazują na obszernym wyborze historycznych dokumentów i zapisów sądowych, które pozwolą widzom lepiej zrozumieć te dramatyczne wydarzenia. Socjologowie, psychologowie i historycy kultury wyjaśnią widzom, dlaczego także dziś wiele społeczności pozostaje podatnych na podobną histerię.
 
Raksha Dave i Dan Snow w programie „Pompeje: nieznana historia”, foto: Viasat World
Raksha Dave i Dan Snow w programie „Pompeje: nieznana historia”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X z wbudowanym do środka...

839 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama