reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ w Polsce zmieni nazwę na Canal+ Premium [akt.]

dodano: 2020-04-24 05:40 | aktualizacja: 2020-04-24 13:21
autor: Łukasz Knapik / Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/satkurier.pl

Canal+ Premium W czwartek, 23 kwietnia 2020 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pozytywnie rozstrzygnęła wniosek nadawcy - spółki ITI Neovision, o zmianę nazwy kanału telewizyjnego z CANAL+ na CANAL+ Premium. Stacja planuje rozpoczęcie nadawania pod nową nazwą w piątek, 1 maja 2020 roku.

CANAL+ Premium


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CANAL+ to kanał o profilu ogólnym (więcej tutaj). W ofercie stacji widzowie znajdą filmy, seriale, programy rozrywkowe i transmisje sportowe. Kanał nadaje w Polsce od 1994 roku. W 2011 roku uruchomiono wersję stacji w wysokiej rozdzielczości (więcej tutaj).

Nadawcą CANAL+ na polskim rynku jest spółka ITI Neovision, której udziałowcami są Grupa CANAL+ (51 proc.), Discovery (32 proc.) i Liberty Global (17 proc.). Dostęp do kanału mają obecnie abonenci Platformy CANAL+ (więcej tutaj), Orange TV (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV. Stacja po zmianie nazwy na CANAL+ Premium będzie dostępna dla odbiorców w tych samych kanałach dystrybucji i z tą samą ofertą programową.

Wydaje się, że po zmianie nazwy kanału CANAL+ na CANAL+ Premium spółka ITI Neovision mogłaby zacząć swobodnie używać nazwy CANAL+ dla swojej platformy satelitarnej - aktualnie posługuje się na jej potrzeby nazwą Platforma CANAL+. Są to na razie tylko nasze przypuszczenia, niepotwierdzone przez operatora. Siostrzana platforma we Francji nosi od 1 sierpnia 2019 roku nazwę CANAL+ (wcześniej CANAL, a jeszcze wcześniej CanalSat).

Aktualizacja:
Redakcja portalu satkurier.pl zwróciła się do Piotra Kaniowskiego, rzecznika prasowego Platformy CANAL+, z prośbą o odpowiedź na pytanie, jaki jest powód zmiany nazwy kanału CANAL+ na CANAL+ Premium. Jak nam wyjaśnił, chodzi o:
  • Kontynuację procesu rebrandingu rozpoczętego w 2019 roku.
  • Zapewnienie lepszej identyfikacji zawartości programowej dla odbiorcy.
  • Planowane wprowadzenie na polski rynek własnej usługi OTT.

Natomiast na nasze pytanie, czy w związku rebrandingiem kanału CANAL+ zmianie ulegnie także nazwa Platformy CANAL+ na CANAL+, Piotr Kaniowski odpowiedział, że proces rebrandingu trwa i nie jest zakończony. - W tym momencie nie mamy jednak do przekazania żadnych nowych informacji na temat przyszłych zmian - dodał rzecznik prasowy Platformy CANAL+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...