reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ w Polsce zmieni nazwę na Canal+ Premium [akt.]

dodano: 2020-04-24 05:40 | aktualizacja: 2020-04-24 13:21
autor: Łukasz Knapik / Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/satkurier.pl

Canal+ Premium W czwartek, 23 kwietnia 2020 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pozytywnie rozstrzygnęła wniosek nadawcy - spółki ITI Neovision, o zmianę nazwy kanału telewizyjnego z CANAL+ na CANAL+ Premium. Stacja planuje rozpoczęcie nadawania pod nową nazwą w piątek, 1 maja 2020 roku.

CANAL+ Premium


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CANAL+ to kanał o profilu ogólnym (więcej tutaj). W ofercie stacji widzowie znajdą filmy, seriale, programy rozrywkowe i transmisje sportowe. Kanał nadaje w Polsce od 1994 roku. W 2011 roku uruchomiono wersję stacji w wysokiej rozdzielczości (więcej tutaj).

Nadawcą CANAL+ na polskim rynku jest spółka ITI Neovision, której udziałowcami są Grupa CANAL+ (51 proc.), Discovery (32 proc.) i Liberty Global (17 proc.). Dostęp do kanału mają obecnie abonenci Platformy CANAL+ (więcej tutaj), Orange TV (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV. Stacja po zmianie nazwy na CANAL+ Premium będzie dostępna dla odbiorców w tych samych kanałach dystrybucji i z tą samą ofertą programową.

Wydaje się, że po zmianie nazwy kanału CANAL+ na CANAL+ Premium spółka ITI Neovision mogłaby zacząć swobodnie używać nazwy CANAL+ dla swojej platformy satelitarnej - aktualnie posługuje się na jej potrzeby nazwą Platforma CANAL+. Są to na razie tylko nasze przypuszczenia, niepotwierdzone przez operatora. Siostrzana platforma we Francji nosi od 1 sierpnia 2019 roku nazwę CANAL+ (wcześniej CANAL, a jeszcze wcześniej CanalSat).

Aktualizacja:
Redakcja portalu satkurier.pl zwróciła się do Piotra Kaniowskiego, rzecznika prasowego Platformy CANAL+, z prośbą o odpowiedź na pytanie, jaki jest powód zmiany nazwy kanału CANAL+ na CANAL+ Premium. Jak nam wyjaśnił, chodzi o:
  • Kontynuację procesu rebrandingu rozpoczętego w 2019 roku.
  • Zapewnienie lepszej identyfikacji zawartości programowej dla odbiorcy.
  • Planowane wprowadzenie na polski rynek własnej usługi OTT.

Natomiast na nasze pytanie, czy w związku rebrandingiem kanału CANAL+ zmianie ulegnie także nazwa Platformy CANAL+ na CANAL+, Piotr Kaniowski odpowiedział, że proces rebrandingu trwa i nie jest zakończony. - W tym momencie nie mamy jednak do przekazania żadnych nowych informacji na temat przyszłych zmian - dodał rzecznik prasowy Platformy CANAL+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

589 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m (HDMI v.1.4) - działa...

209 zł Więcej...
reklama