reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pieniądze z praw dla Bundesligi: brak porozumienia z Eurosportem

dodano: 2020-04-25 11:40 | aktualizacja: 2020-04-25 15:23
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Infosat

Bundesliga piłka niemiecka liga 360px.jpg Według informacji niemieckiej agencji prasowej (dpa) Eurosport jest jedynym partnerem medialnym niemieckiej Bundesligi, który odmówił wypłacenia wciąż zaległych premii związanych z prawami telewizyjnymi. Eurosport potwierdził w piątek 24 kwietnia br., że „pytania dotyczące szczegółów naszych stosunków umownych i partnerstw nie powinny być komentowane” i odnosił się do „istniejących przepisów o poufności”. Niemiecki oddział Eurosportu posiadał sublicencję praw telewizyjnych do piątkowych oraz 10 niedzielnych i poniedziałkowych gier Bundesligi - kupił ją od DAZN.

DFL Bundesliga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według dyrektora zarządzającego Christiana Seiferta Niemiecka Liga Piłki Nożnej (DFL) zgodziła się w czwartek 23 kwietnia br. z „prawie wszystkimi” partnerami medialnymi, że za zaległe prawa telewizyjne należy zapłacić z góry, by w ten sposób pomóc klubom Bundesligi w ponownym starcie rozgrywek. Powiedziała wtedy o wyjątku. Początkowo „Bild” informował, że był to Eurosport, ale nikt tego oficjalnie nie potwierdził. 

DFL robi wszystko, aby do 30 czerwca było możliwe zapewnienie płynności klubom Bundesligi. Pierwsze płatności mają zostać wpłacone już w maju. Według raportu „Kickera” 36 klubów z 1. i 2. Bundesligi powinno początkowo otrzymać około 1/3 kwoty, która byłaby należna od partnerów medialnych za ostatnią część sezonu. Potem reszta ma być wypłacana proporcjonalnie za każdy rozegrany mecz.

Głównym partnerem medialnym DFL w Niemczech jest kanał telewizji płatnej Sky (Deutschland). Dużymi partnerami telewizyjnymi są również publiczne stacje ARD i ZDF, no i na końcu tego wszystkiego jest też niemiecki Eurosport (przypomnijmy, że w Polsce Eurosport nie nadaje Bundesligi). Chodziło o wypłatę czwartej i ostatniej raty transzy za prawa telewizyjne. Według doniesień medialnych, chodzi o około 300 mln euro. DFL planuje zakończyć sezon zawieszony z powodu pandemii korony w najlepszym razie do 30 czerwca. Niemiecki rząd musi najpierw zgodzić się na ponowne uruchomienie rozgrywek ligowych.

 

Źródło: infosat.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak balkonowy prosty 40cm

Stojak uniwersalny instalowany pionowo do barierki balkonowej.

30 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32 Quattro

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...
reklama