reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ekstraklasa wróci pod koniec maja, Ekstraliga żużlowa 12.06

dodano: 2020-04-25 12:46 | aktualizacja: 2020-04-25 14:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl/TVP Sport

PKO Ekstraklasa + PGE Ekstraliga razem logo 360px.jpg 25 kwietnia br. premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawili plan odmrażania polskiego sportu. Podzielony jest on na 5 etapów. Otwarcie obiektów zaplanowano na 4 maja. Na razie wiadomo, że PKO BP Ekstraklasa ruszy 29-31 maja, a żużlowa PGE Ekstraliga dokładnie 12 czerwca. Imprezy halowe (siatkówka, koszykówka, itd.) w kolejnych etapach - na razie nie ma takich decyzji! Możliwe jest wycofanie się z odpowiednich etapów, gdyby wystąpiło zagrożenie związane z pandemią.

Ekstraklasa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sportowcy dyscyplin olimpijskich przebywają na dwutygodniowej kwarantannie, by po jej zakończeniu móc wrócić do treningów. Na początku maja zostaną otwarte dwa pierwsze Ośrodki Przygotowań Olimpijskich COS (w Wałczu i Spale).
 

Start Ekstraklasy
Piłkarze Ekstraklasy, tak jak i olimpijczycy, od poniedziałku przebywają na kwarantannie. 3 maja zostaną poddani testom na obecność koronawirusa, a dzień później wrócą do treningów w małych grupach. 10 maja zaczną przygotowania w pełnym składzie. 27 maja zawodnicy, trenerzy, sędziowie oraz członkowie sztabów szkoleniowych przejdą drugą turę badań. Jeśli ich wyniki okażą się negatywne, 27. kolejka PKO Ekstraklasy zostanie rozegrana w dniach 29-31 maja. Sezon 2019/20 miałby potrwać do 19 lipca.

Powrót PGE Ekstraligi
Do ścigania mają wrócić także żużlowcy. Ci, już 8 maja, rozpoczną dwutygodniową kwarantannę. 29 maja ma rozpocząć się dwutygodniowy okres przygotowawczy. Podczas niego w treningach uczestniczyć będzie mogło maksymalnie ośmiu zawodników, wspartych taką samą liczbą mechaników. Sezon ma rozpocząć się 12 czerwca i potrwać do października.
 

„ODMRAŻANIE SPORTU" – etapy II-V

II etap (od 4 maja)
Obiekty: boiska szkolne (w tym Orliki), stadiony sportowe, korty tenisowe, stadniny koni, strzelnice, tory gokartowe, tory łucznicze, pola golfowe.

Zasady: jednocześnie maksymalnie 6 osób (na kortach 2), zasłanianie twarzy, zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk i urządzeń, zakaz korzystania z szatni.

III etap
Obiekty: hale sportowe, hale szkolne.

Zasady: jednocześnie maksymalnie 6 osób, zakaz korzystania z szatni, identyfikacja osób, dezynfekcja rąk i sprzętu.

IV etap
Obiekty: baseny, kluby fitness, siłownie, parki trampolin, ścianki wspinaczkowe, kręgielnie, skateparki, kluby z kortami do badmintona, squasha oraz tenisa stołowego.

Zasady: zasłanianie twarzy, zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk i urządzeń, identyfikacja osób, ograniczona liczba uczestników.

Czwarty etap to także zniesienia zakazu organizacji imprez sportowych na świeżym powietrzu z maksymalną liczbą, 50 osób, ale bez udziału publiczności.
 

V etap
Piąty etap to pozwolenie na organizację imprez masowych. Przedstawiciele rządu poinformowali, że to bardzo daleka perspektywa i także będzie obwarowana nowymi zasadami sanitarnymi.


Źródło: sport.tvp.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Johansson 9733PL Unicable I/II

Multiswitch, przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy klasycznej instalacji multiswitchowej. Możliwość...

250 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 239 zł Więcej...
reklama