reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Robust Rocket Single LNB, antena HD-200 i odbiornik AX Lion 5 Air

dodano: 2020-04-27 16:49
autor: Jerzy Kruczek | źródło: SAT Kurier 3-4/2020

AX Lion 5 Air Opticum Red AX Technology Polska firma AX Technology jak zwykle ma w swojej ofercie wiele nowych produktów. Obok zapowiadanego w wydaniu SAT Kuriera 1-2/2020 odbiornika combo DVB-T/T2/C Nytro Box Plus oraz flagowca 4K BOX HD61, którego szczegółowy opis można znaleźć na łamach numeru 3-4/2020, warto zwrócić uwagę również na antenę do odbioru telewizji naziemnej HD-200, odbiornik DVB-T/T2 AX Lion 5 Air (oczywiście z obsługą HEVC) oraz konwerter Single LNB z nowej serii Robust Rocket. Wszystkie te produkty są sygnowane popularną marką Opticum Red.

HD-200 Opticum Red AX Technology


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Robust Rocket Single LNB to nowość w ofercie konwerterów pod marką Opticum Red. Ten pojedynczy LNB, oferowany w białej obudowie, zalecany jest zwłaszcza do instalacji z wieloma konwerterami – z uwagi na jego smukły kształt. Charakteryzuje się współczynnikiem szumów na poziomie 0,1 dB (typowo) i zakresem obsługiwanych częstotliwości 10,7-12,75 GHz (H/V).

Robust Rocket Single LNB ma trafić do sprzedaży w czerwcu.
 
Robust Rocket Single LNB

AX Lion 5 Air to odbiornik HD naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T/T2 o kompaktowych wymiarach. Wsparcie standardu kompresji H.265/HEVC czyni to urządzenie produktem przyszłościowym. W Polsce przejście na nadawanie telewizji naziemnej do DVB-T2/HEVC ma nastąpić najpóźniej w połowie 2022 roku. Z AX Lion 5 Air mamy pewność, że nie utracimy po tym terminie możliwości dalszego oglądania podstawowej oferty kanałów telewizyjnych.

AX Lion 5 Air jest wyposażony w wyjście HDMI 1.4, złącze SCART i port USB 2.0. Po podłączeniu pamięci USB (FAT16/32 lub NTFS) możliwe jest nagrywanie i timeshift, a także odtwarzanie plików multimedialnych (filmów, muzyki i zdjęć).

Odbiornik wspiera napisy i teletekst, oferuje EPG na 7 dni, funkcję blokady rodzicielskiej na menu i kanały, wielojęzykowe OSD (w tym w języku polskim), pamięć na 1000 kanałów.

W zestawie znajduje się również samouczący pilot oraz 4-cyfrowy zewnętrzny wyświetlacz z czujnikiem podczerwieni IR, dzięki czemu odbiornik można zamontować z tyłu telewizora i nie martwić się o sterowanie.

Odbiornik AX Lion 5 Air ma trafić do sprzedaży w kwietniu.
 
AX Lion 5 Air

Kolejną nowością jest antena pokojowa HD-200 do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T/T2 H.264/H.265 w pasmach UHF (470-790 MHz) i VHF (170-230 MHz) w polaryzacjacji pionowej (V) i poziomej (H). Jest to antena pasywna – do odbioru nie jest wykorzystywany dodatkowy wzmacniacz.

Antena HD-200 została wykonana w technologi SMT (montażu powierzchniowego na płytce drukowanej), co w znaczący sposób poprawia jej sprawność odbiorczą. Wartość wzmocnienia wynosi do 20 dB. Antena posiada filtr LTE.

Specjalne zamocowanie anteny do podstawy umożliwia w łatwy sposób zmianę jej ustawienia z pozycji poziomej na pionową.

Współczynnik szumów: 5 dB. Max. poziom wyjściowy: 95 dBmV. Impedancja wyjściowa: 75 ohm. Wymiary: 333 x 25 x 35 mm. Długość kabla: 2,7 m.

Antena HD-200 jest już dostępna w sprzedaży w sugerowanej cenie 29 zł.
 
HD-200


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...