reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cykl „To jest muzyka” w maju na SundanceTV [wideo]

dodano: 2020-04-28 12:22 | aktualizacja: 2020-04-29 15:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: SundanceTV

Sundance TV W maju br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom takie filmy jak „Toomelah”, „Zabójcze piosenki małego miasta”, „Family Life”, „Arkadia” i „Moja koleżanka z parku”, a w ramach pasma „To jest muzyka” takie produkcje, jak „I'm Not in Love: The Story of 10cc”, „Come Together: The Rise of the Festival”, „Promises and Lies: The Story of UB40”, „Fairport Convention: Folk Heroes”, „Nick Cave and the Bad Seeds: One More Time with Feeling”, „Rozwód przed ślubem”, „Pulp: Film o życiu, śmierci i supermarketach”, „XTC: This is pop”, „The Stone Roses: Made of Stone” i „London Town”.

To jest muzyka SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maj 2020 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„To jest muzyka”:
emisja: w piątki (od 1 maja br.) o 22:00
W każdy piątek maja br. od godziny 22:00 SundanceTV zaprosi widzó na cykl filmowy „To jest muzyka”, a w nim na filmy dokumentalne przedstawiające historie, w których muzyka odgrywa główną rolę. Jak zapowiada nadawca, emitowane dokumenty prezentują historie popularnych i tych mniej znanych zespołów ukazując ich drogę na szczyt, a czasem przyczyny ich upadku, opowiadają o wydarzeniach muzycznych, które zmieniły świat i stały się doświadczeniem pokoleniowym, jak również pokazują osobiste tragedie artystów, które miały wpływ na ich twórczość. Muzyczne dokumenty emitowane w majowym cyklu filmowym dostarczą widzom więcej emocji niż niejeden film fabularny czy serial telewizyjny.

„To jest muzyka”:
„I'm Not in Love: The Story of 10cc”
reżyseria: Roger Penny i Charlie Thomas
emisja: w piątek, 1 maja br. o 22:00

Jak czytamy w opisie, Eric Stewart, Graham Gouldman, Lol Creme i Kevin Godley spotykają się ponownie, by opowiedzieć swoją historię i podzielić się sekretami najbardziej udanych płyt - od pisania tekstów i nagrywania, po trasy koncertowe oraz napięcia z nimi związane. Zespół osiągnął międzynarodowy sukces, a ich utwory, w tym „I'm Not In Love” i „Rubber Bullets”, znalazły się na listach 40 największych hitów na całym świecie ponad sto razy. Dokument ukazuje różnorodność i niespotykany talent do pisania piosenek czterech genialnych muzyków, oraz wpływ, jaki wywarli na innych twórców. Ujawnia także powody, które w 1976 roku doprowadziły do rozpadu zespołu będącego u szczytu sławy.

„To jest muzyka”:
„Come Together: The Rise of the Festival”
reżyseria: Roger Penny i Charlie Thomas
emisja: w piątek, 1 maja br. o 23:05

Nikt w obecnych czasach nie wyobraża sobie lata bez festiwali muzycznych - są one jednym z sukcesów współczesnych czasów. Ale jeszcze nie tak dawno uważano je za niebezpieczne, wywrotowe i stanowiące zagrożenie dla cywilizowanego społeczeństwa. Dokument „Come Together: The Rise of the Festival” śledzi niezwykły rozkwit zjawiska, jakim jest festiwal muzyczny, od jego narodzin w klubach jazzowych w latach 50. ubiegłego wieku, przez wielkie zgromadzenia organizowane w latach 60. i 70., aż do gwałtownych starć z władzami w latach 80. i 90. Jest to historia, która nigdy nie została opowiedziana - aż do teraz. W filmie widzowie zobaczą wywiady z założycielami i promotorami festiwali: Michaelem Langiem (Woodstock), George’em Weinem (Newport), Paulem Tollettem (Coachella) i Michaelem Eavisem (Glastonbury); legendarnym filmowcem DA Pennebakerem (Monterey); oraz muzykami Pete’em Townshendem, Bobem Geldofem, Ianem Andersonem, Steviem Winwoodem, Nickiem Masonem, Mikiem Rutherfordem, Tonym Banksem i Noelem Gallagherem.

„Toomelah”
reżyseria: Ivan Sen, występują: Daniel Conners, Michael Conners, Daneeka Conners i Christopher Edwards
emisja: w niedzielę, 3 maja br. o 22:00

W odległej społeczności Aborygenów 10-letni Daniel pragnie zostać „gangsterem” - taki przykład dają mu wszyscy mężczyźni z jego otoczenia. Opuszczając szkołę, wdając się w bójki i rozprowadzając narkotyki dla Lindena, głównego dilera w mieście, Daniel jest na dobrej drodze, by osiągnąć swój cel.

„To jest muzyka”:
„Promises and Lies: The Story of UB40”
reżyseria: Roger Penny
emisja: w piątek, 8 maja br. o 22:00

Jak czytamy w opisie, zespół UB40 osiągnął jeden z największych komercyjnych sukcesów wszech czasów. Grupa przez lata cieszyła się ogromną popularnością, sprzedając ponad 70 milionów płyt, na których znalazły się znane na całym świecie hity, takie jak: „Red Red Wine”, „Can't Help Falling In Love” oraz „I Got You Babe”. Niestety popularność i sława miały swoją cenę - członkowie zespołu stali się ofiarami własnego sukcesu - bankrutami bez grosza. Ali Campbell, Robin Campbell, Astro, Brian Travers, Mickey Virtue i Jimmy Brown w nowo przeprowadzonych wywiadach opowiadają o fenomenalnym dojściu do sławy i szczerze rozmawiają o trwającym sporze, który rozdzielił zarówno rodzinę, jak i zespół, ponieważ jego członkowie nadal koncertują jako dwie odrębne grupy - obie pod nazwą UB40.

„To jest muzyka”:
„Fairport Convention: Folk Heroes”
reżyseria: Charlie Thomas i Mark Rivers
emisja: w piątek, 8 maja br. o 23:05

Jak czytamy w opisie, historia grupy muzyków z północnego Londynu, która pod koniec lat 60. ubiegłego wieku wstrząsnęła tradycyjną angielską muzyką ludową łącząc ją z rockiem, oburzając tym samym purystów i zachwycając nową, oddaną publiczność. Dzięki wywiadom z członkami zespołu - m.in. z Richardem Thompsonem, obraz „Fairport Convention: Folk Heroes” odkrywa jego historię, w tym trudne początki kariery i tragiczne wydarzenia, które miały wpływ na grupę: wypadek samochodowy, w którym zginął perkusista czy tragiczna śmierć wokalistki Sandy Denny. Film ukazuje, jak zespół stawił czoła trudnościom i przetrwał liczne zmiany składu, by wciąż na nowo odkrywać i jednocześnie rekrutować do swych szeregów najlepszych muzyków w całym kraju.
 
Sandy Denny w programie „Fairport Convention: Folk Heroes”, foto: Estate Of Keith Morris/Redferns
Sandy Denny w programie „Fairport Convention: Folk Heroes”, foto: Estate Of Keith Morris/Redferns

„Zabójcze piosenki małego miasta”
reżyseria: Ed Gass-Donnelly, występują: Peter Stormare, Aaron Poole, Martha Plimpton i Jill Hennessy
emisja: w sobotę, 9 maja br. o 22:00

Współczesna, gotycka opowieść o zbrodni i odkupieniu starzejącego się policjanta z małego menonickiego miasteczka w Ontario. Ukrywa on przed światem pełną przemocy przeszłość, aż do momentu, gdy popełnione w okolicy morderstwo zakłóca jego spokojne dotąd życie.

„To jest muzyka”:
„Nick Cave and the Bad Seeds: One More Time with Feeling”
reżyseria: Andrew Dominik
emisja: w piątek, 15 maja br. o 22:00

Jak czytamy w opisie, surowy, a jednocześnie szczery i emocjonalny zapis tragicznych i niezwykle osobistych okoliczności towarzyszących Nickowi Cave’owi przy nagrywaniu szesnastego studyjnego albumu Bad Seeds zatytułowanego „Skeleton Tree”, które miało miejsce tuż po tragicznej śmierci syna artysty. Ten wyjątkowy wizualnie, czarno-biały obraz zawierający komentarze Nicka Cave'a oraz wywiady i studyjne występy zespołu, stanowi prawdziwe i szczere świadectwo zmagań artysty próbującego odnaleźć się w mroku.

„To jest muzyka”:
„Rozwód przed ślubem”
reżyseria: Matthew Hopkins i Benjamin Lankester
emisja: w piątek, 15 maja br. o 23:55

Jak czytamy w opisie, w 2006 roku, rockowy zespół I Like Trains był na szczycie kariery. Muzycy podpisali kontrakt z dużą wytwórnią, bilety na trasy koncertowe sprzedawały się na pniu, były pieniądze, rozmach i spełnianie marzeń. Pięć lat później, wraz z kryzysem w przemyśle muzycznym, skończyła się także dobra passa zespołu, pozostawiając muzyków walczących o przetrwanie w zupełnie nowych okolicznościach i utrzymujących się z dorywczej pracy i nisko płatnych koncertów. Film ukazuje każdego z członków zespołu na przestrzeni trzech lat, w czasie zmagań z tworzeniem muzyki i wyjazdami w trasy, wydobywając na światło dzienne to, co dzieje się, gdy prawdziwe życie staje na przeszkodzie zawsze obecnemu twórczemu pragnieniu.

„Family Life”
reżyseria: Cristián Jiménez i Alicia Scherson, występują: Jorge Becker, Gabriela Arancibia, Cristián Carvajal i Blanca Lewin
emisja: w niedzielę, 17 maja br. o 22:00

W trakcie opieki nad domem swojego kuzyna, samotny mężczyzna wymyśla istnienie mściwej byłej żony uniemożliwiającej mu kontakty z córką - wszystko po to, by zdobyć sympatię nowo poznanej kobiety, która samotnie wychowuje dziecko.

„Arkadia”
reżyseria: Olivia Silver, występują: John Hawkes, Ryan Simpkins, Ty Simpkins i Kendall Toole
emisja: w czwartek, 21 maja br. 23:00

Ojciec Grety przeprowadza całą rodzinę na drugi kraniec kraju, obiecując im kalifornijski raj i pakując połowę gospodarstwa domowego do wysłużonego kombi. Brakuje im tylko mamy.

„To jest muzyka”:
„Pulp: Film o życiu, śmierci i supermarketach”
reżyseria: Florian Habicht
emisja: w piątek, 22 maja br. o 22:00

Jak czytamy w opisie, Sheffield, 1988 rok, „The Day That Never Happened” („Dzień, który nigdy nie powinien się wydarzyć”). Po katastrofalnym pożegnalnym koncercie w rodzinnym mieście, Pulp przeprowadzają się do Londynu w poszukiwaniu sukcesu. Sławę na światowej scenie muzycznej zespół osiągnie dopiero w latach 90. ubiegłego wieku dzięki utworom - hymnom, takim jak „Common People” i „Disco 2000”. 25 lat (i 10 milionów sprzedanych płyt) później wracają do Sheffield na swój ostatni koncert w Wielkiej Brytanii: co mogłoby pójść nie tak? Dając najlepszy występ w karierze wyłącznie na potrzeby tego dokumentu, zespół dzieli się swoimi przemyśleniami na temat sławy, miłości, śmiertelności oraz konserwacji samochodów. Wyjątkowy film muzyczny - na przemian zabawny, poruszający, budujący i (od czasu do czasu) oszałamiający - ujawnia głębokie uczucie, jakim mieszkańcy Sheffield darzą Pulp, oraz ukazuje wpływ miasta na muzykę zespołu, a w szczególności na teksty frontmana Jarvisa Cockera.

„To jest muzyka”:
„XTC: This is pop”
reżyseria: Charlie Thomas i Roger Penny
emisja: w piątek, 22 maja br. o 23:35

Jak czytamy w opisie, wywodzący się z eksplozji punku i new wave późnych lat 70. ubiegłego wieku zespół XTC zgromadził oddanych słuchaczy nagrywając takie przeboje jak: „Making Plans For Nigel”, „Sgt. Rock (Is Going to Help Me)”, „Senses Working Overtime”, „Dear God” i „Mayor of Simpleton”. Dokument to kolorowa i tętniąca życiem podróż do świata XTC i ich alter-ego, zespołu The Dukes Of Stratosphear. Film zawiera nowe wywiady z Andym Partridge’em, Colinem Mouldingiem, Dave’em Gregorym i Terrym Chambersem. Dzięki połączeniu animacji, materiałów archiwalnych i specjalnie nakręconych sekwencji, obraz otwiera świat XTC i ukazuje genialne umysły głównych autorów piosenek: panów Partridge’a i Mouldinga.

„Moja koleżanka z parku”
reżyseria: Ana Katz, występują: Julieta Zylberberg, Ana Katz, Maricel Álvarez i Mirella Pascual
emisja: w niedzielę, 24 maja br. o 22:00

Kiedy Liz, samotna matka, tworzy wyzwalający sojusz ze spontaniczną Rosą, zostaje wessana w świat kradzionych samochodów, niestabilnych sióstr i paranoi.

„To jest muzyka”:
„The Stone Roses: Made of Stone”
reżyseria: Shane Meadows
emisja: w piątek, 29 maja br. o 22:00

Jak czytamy w opisie, w 2012 roku niemożliwe stało się możliwe, gdy legendarny zespół The Stone Roses ogłosił swój powrót na scenę po 16 latach nieobecności. Dzięki bezprecedensowemu dostępowi do niepublikowanych wcześniej materiałów archiwalnych, dokument „Made of Stone” jest odkrywczą podróżą przez historię jednego z najbardziej szanowanych i wpływowych zespołów brytyjskiej muzyki rockowej. Uznany reżyser Shane Meadows wnosi do filmu swój unikalny styl, humor i emocjonalną głębię, uwieczniając zespół w pracy, codziennym życiu oraz podczas prób do tak oczekiwanego powrotu, zwieńczonego trzema triumfalnymi występami w Heaton Park w Manchesterze, które zgromadziły 220 tysięcy fanów.

„To jest muzyka”:
„London Town”
reżyseria: Derrick Borte, występują: Jonathan Rhys Meyers, Daniel Huttlestone i Dougray Scott
emisja: w piątek, 29 maja br. o 23:45

Anglia, rok 1979. Rosnące bezrobocie szczególnie mocno uderza w klasę robotniczą zamieszkałą na londyńskich przedmieściach. 14-letni Shay Baker musi bardzo szybko dorosnąć, by opiekować się młodszą siostrą Alice, podczas gdy jego ojciec Nigel pracuje na dwa etaty próbując zapewnić byt swojej rodzinie. Pewnego dnia Shay otrzymuje paczkę od matki - wyzwolonej Sandrine, która opuściła rodzinę lata temu, aby spełnić marzenia o karierze piosenkarki. W środku znajduje się kaseta z najnowszą muzyką z Londynu. Shay ulega surowej energii utworu The Clash pod tytułem „White Riot”, który dudni mu w uszach, otwiera umysł i powoduje, że zatraca się w muzyce, do chwili, gdy codzienne obowiązki nie przywrócą go do rzeczywistości (dane za AMC Networks International) (więcej tutaj).Cykl filmowy „To jest muzyka” na SundanceTV:

• I’M NOT IN LOVE: THE STORY OF 10cc 01.05.2020 22:00
• COME TOGETHER: THE RISE OF THE FESTIVAL 01.05.2020 23:05
• PROMISES AND LIES: THE STORY OF UB40 08.05.2020 22:00
• FAIRPORT CONVENTION: FOLK HEROES 08.05.2020 23:05
• NICK CAVE AND THE BAD SEEDS: ONE MORE TIME WITH FEELING 15.05.2020 22:00
• ROZWÓD PRZED ŚLUBEM 15.05.2020 23:55
• PULP: FILM O ŻYCIU, ŚMIERCI I SUPERMARKETACH 22.05.2020 22:00
• XTC: THIS IS POP 22.05.2020 23:35
• THE STONE ROSES: MADE OF STONE 29.05.2020 22:00
• LONDON TOWN 29.05.2020 23:45


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...