reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

200 tys. testów na koronawirusa od Zygmunta Solorza i Grupy Polsat

dodano: 2020-04-30 19:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Grupa Polsat

Zygmunt Solorz fot. Polsat/K.Dubiel Zygmunt Solorz i Grupa Polsat kupili za ponad 16 mln zł 200 tys. testów na koronawirusa wraz z niezbędną aparaturą laboratoryjną. Testy zostaną podarowane Polakom i przekazane Ministerstwu Zdrowia w celu zwiększenia możliwości testowania, identyfikowania i izolacji zakażonych, jako kluczowych elementów do walki z epidemią w Polsce.

Zygmunt Solorz, fot. Polsat/K.Dubiel
Zygmunt Solorz fot. Polsat/K.Dubiel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zygmunt Solorz i Grupa Polsat, której jest założycielem i głównym udziałowcem, podjęli decyzję o zakupie 200 tys. testów genetycznych potwierdzających obecność koronawirusa, używanych przez wszystkie laboratoria wykonujące badania urzędowe dla Ministerstwa Zdrowia. Wraz z testami zakupionych zostało 8 zestawów urządzeń diagnostycznych tj. termocyklerów i systemów do automatycznej ekstrakcji wraz z testami genetycznymi i wszystkimi materiałami zużywalnymi potrzebnymi do przeprowadzenia 200 tys. badań potwierdzających. Są to kompletne zestawy diagnostyczne.

Wszystkie testy i urządzenia do ich odczytu zostaną przekazane na rzecz społeczeństwa dzięki zaangażowaniu Sławomira Gadomskiego z Ministerstwa Zdrowia, konsultacji profesora Andrzeja Horbana, krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych oraz dzięki Sławomirowi Gnalickiemu, prezesowi zarządu firmy Argenta, dostawcy testów i urządzeń.
 

Myślę, że w walce z koronawirusem najważniejsze jest testowanie, czyli identyfikacja ludzi zakażonych oraz ich izolacja. Dzięki temu możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a na końcu tej drogi - wygrać z epidemią

– mówi Zygmunt Solorz.

Do dzisiaj w całej Polsce wykonano około 340 tys. testów. Dodatkowe 200 tys. testów wraz z aparaturą diagnostyczną, czyli m.in. 8 kompletami urządzeń do diagnostyki pomoże zwiększyć możliwości wykonywania badań w Polsce w kierunku wykrywania koronawirusa. Oznacza to bardzo istotny wzrost potencjału testowania w Polsce.
 

- Pracowałem nad tym od kilku tygodni. Cieszę się, że wreszcie rozpoczęły się dostawy testów i urządzeń. Wiem, że obecnie następuje stopniowe „odmrażanie” gospodarki i powrót do codziennego, normalnego życia. Wciąż jednak musimy pamiętać, że epidemia jest z nami i wśród nas. Dlatego tak ważne jest zachowywanie środków i zasad bezpieczeństwa, ale jednocześnie testowanie – szybkie i masowe. Im szybciej i im więcej zakażonych osób uda się odnaleźć wśród nas, tym lepiej dla nas wszystkich

– dodaje Zygmunt Solorz.

Testowaniem oraz diagnostyką zajmą się laboratoria wskazane przez Ministerstwo Zdrowia. Pierwsza partia testów oraz aparatury laboratoryjnej zostały już przekazane i dostarczone Ministerstwu Zdrowia. Wszystkie testy i sprzęt będą udostępnione do końca maja.
 

Cieszę się ze współpracy z panem Zygmuntem Solorzem oraz z tego, że mogliśmy wykorzystać potencjał naszej firmy i stać się częścią tak ważnego dla nas wszystkich przedsięwzięcia

– powiedział Sławomir Gnalicki, prezes zarządu firmy Argenta.

Czas jest bardzo trudny dla nas wszystkich i musimy sobie pomagać. Jesteśmy polską firmą - chcemy i powinniśmy pomóc w walce z epidemią. Po raz pierwszy zdecydowałem, że pomagamy jednorazowo na tak dużą skalę. Przekazujemy 200 tys. testów i aparaturę, mając nadzieję, że wesprze to heroiczne działania polskich służb medycznych. Bardzo im wszystkim dziękuję, szczególnie tym na pierwszej linii frontu

– podsumowuje Zygmunt Solorz.


Grupa Polsat w walce z koronawirusem
Wśród dotychczasowych rozwiązań ofertowych i programowych oraz działań pomocowych, które Grupa Polsat zrealizowała w ramach walki z epidemią, znalazły się:


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K 5,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI 4K z obu stron kabla...

69 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...
reklama