reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Glina” - serial TVP w Kino Polska

dodano: 2020-05-01 11:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V./satkurier.pl

TVP „Glina” Brutalne zbrodnie stolicy, samotność uczciwego gliniarza i niepokojąca atmosfera potęgowana przez muzykę Michała Lorenca. W sobotę, 2 maja br. o godz. 22:05 Kino Polska rozpocznie emisję serialu Władysława Pasikowskiego „Glina”, za produkcję którego odpowiadają TVP i Apple Film Production. Stacja pokaże oba sezony serialu, co tydzień po dwa odcinki. W obsadzie znaleźli się Urszula Grabowska, Aldona Orman, Jerzy Radziwiłowicz, Maciej Stuhr, Jacek Braciak, Robert Gonera, Michał Piela i Krzysztof Jędrysek.

TVP „Glina”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Głównymi bohaterami serialu są nadkomisarz stołecznego wydziału zabójstw Andrzej Gajewski (w tej roli Jerzy Radziwiłowicz) oraz... najbardziej brutalne zbrodnie stolicy. Nadkomisarz Gajewski to uczciwy glina, który nigdy się nie skompromitował. Idealista, który poświęcił życie pracy i romantyk żyjący w skórze cynika. W rozwiązywaniu spraw kryminalnych pomagają mu świeżo upieczony absolwent szkoły policyjnej - podkomisarz Banaś (Maciej Stuhr) oraz komisarz Jerzy Pawlak (Robert Gonera), kolejny oddany pracy samotnik, nie potrafiący uporać się z własnym życiem.

- Mocną stroną „Gliny” są pogłębione psychologicznie postaci. Serial nie skupia się jedynie na policyjnych śledztwach, ale przybliża również prywatne życie głównych bohaterów. Opowiada o miłości, samotności, przyjaźni, pokazuje koszty uprawiania tego trudnego zawodu. „Glina” to nie tylko wspaniałe kreacje czołowych polskich aktorów, mądry scenariusz i świetna reżyseria, ale i rewelacyjna, potęgująca atmosferę ciągłego niepokoju muzyka Michała Lorenca. Ten polski kompozytor stworzył w tym przypadku jedną ze swoich najlepszych filmowych ścieżek dźwiękowych. Serial „Glina” zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród polskich widzów i do dziś uchodzi za jedną z najlepszych rodzimych produkcji kryminalnych. W 2005 roku był nominowany do „Telekamery Tele Tygodnia” w kategorii „Najlepszy serial” - czytamy w opisie.

Kino Polska wyemituje dwa sezony tej produkcji.
 
„Glina” - o produkcji - serial kryminalny, Polska 2004, reżyseria: Władysław Pasikowski, muzyka: Michał Lorenc, występują: Urszula Grabowska, Aldona Orman, Jerzy Radziwiłowicz, Maciej Stuhr, Jacek Braciak, Robert Gonera, Michał Piela i Krzysztof Jędrysek (więcej tutaj).
 
„Glina” - sezony 1. i 2., emisja w soboty (od 2 maja 2020 roku) około godz. 22:00 w Kino Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

139 zł Więcej...
reklama