reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

USA uderza w Arabię ​​Saudyjską za piractwo

dodano: 2020-04-30 16:00
autor: HP | źródło: USTR

USTR raport Special 301 2020 360px.jpg 26 kwietnia br. rząd Stanów Zjednoczonych opublikował raport Special 301, w którym Arabię ​​Saudyjską umieszczono na liście krajów związanych z piractwem, głównie przez piracki serwis beoutQ, a także zgłoszono ten kraj jako nadal nieprzestrzegający ochrony własności intelektualnej. Na liście są też takie kraje jak Chiny, Indie, Rosja i Ukraina. Niespodzianką na liście obserwacyjnej są takie kraje jak Rumunia czy Kanada.

PSG_Caen_beoutQ_piracy_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Biuro Przedstawicielstwa Handlowego USA (USTR) opublikowało swój roczny Raport Specjalny 301, w którym wskazuje Arabię Saudyjską jako jeden z zaledwie 10 krajów, które nie chronią i nie egzekwują własności intelektualnej na całym świecie, stąd włączono ten kraj do priorytetowej listy. 

Raport rządu USA powstał zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Komisja Europejska opublikowała także duży raport, w którym wskazała Arabię ​​Saudyjską za „wyrządzenie znacznej szkody przedsiębiorstwom w UE” w następstwie bezprecedensowej kradzieży europejskich programów sportowych przez saudyjską firmę beoutQ i operatora Arabsat. W rezultacie większy nacisk zostanie teraz położony na rząd Wielkiej Brytanii, aby wesprzeć najważniejszą brytyjską instytucję sportową i globalny eksport - Premier League - w świetle nieudanych prób powołania dziewięciu firm prawniczych w Arabii Saudyjskiej w celu dochodzenia sprawiedliwości przed sądem za kradzież swoich praw.

USTR wskazało 33 kraje dla tych list w raporcie Special 301:

Algieria, Argentyna, Chile, Chiny, Indie, Indonezja, Rosja, Arabia Saudyjska, Ukraina i Wenezuela znajdują się na tzw. priorytetowej liście obserwacyjnej (Priority Watch List).
 
Barbados, Boliwia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Dominikana, Ekwador, Egipt, Gwatemala, Kuwejt, Liban, Meksyk, Pakistan, Paragwaj, Peru, Rumunia, Tajlandia, Trynidad i Tobago, Turcja, Turkmenistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Uzbekistan i Wietnam znajduje się na tzw. liście obserwacyjnej (Watch List).
 
USTR ogłosiło również tzw. recenzje poza cyklem (Out-of-Cycle Review) dla Malezji i Arabii Saudyjskiej.

Ciekawostką jest, że wśród krajów z listy raportu Special 301 jest jeden kraj z Unii Europejskiej, czyli Rumunia. Co ciekawe na liście obserwacyjnej jest też Kanada!

USTR jest częścią Biura Wykonawczego Prezydenta USA i jest agencją odpowiedzialną za rozwój polityki handlowej Stanów Zjednoczonych i rozwiązywanie sporów z krajami, które nie przestrzegają zasad międzynarodowych umów handlowych. Nowy raport jest następstwem oświadczeń złożonych w ciągu ostatniego roku przez posiadaczy praw, nadawców i inne zainteresowane strony z całego świata sportu i rozrywki.

Umieszczając Arabię ​​Saudyjską na „priorytetowej liście obserwacyjnej” drugi rok z rzędu, USTR przyznaje, że chociaż transmisje pirackiego pakietu beoutQ na Arabsacie zniknęły od sierpnia zeszłego roku, to jednak piractwo IPTV - w pełni dostępne z milionów dekoderów IPTV beoutQ - jest nową plagą w tym kraju.

W raport USTR napisano:

- Stany Zjednoczone są nadal zaniepokojone rzekomo wysokim poziomem piractwa internetowego w Arabii Saudyjskiej, szczególnie za pośrednictwem nielegalnych urządzeń do przesyłania strumieniowego (ISD), które według posiadaczy praw są szeroko dostępne i ogólnie nieuregulowane w Arabii Saudyjskiej. Stany Zjednoczone zachęcają Arabię ​​Saudyjską do zintensyfikowania działań w zakresie egzekwowania praw własności intelektualnej i kampanii uświadamiających, szczególnie ukierunkowanych na ograniczenie piractwa internetowego i walkę z postrzeganiem wywołanym przez działalność beoutQ, że piractwo materiałów chronionych prawem autorskim jest dozwolone.


Źródło: ustr.gov 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...