reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

USA uderza w Arabię ​​Saudyjską za piractwo

dodano: 2020-04-30 16:00
autor: HP | źródło: USTR

USTR raport Special 301 2020 360px.jpg 26 kwietnia br. rząd Stanów Zjednoczonych opublikował raport Special 301, w którym Arabię ​​Saudyjską umieszczono na liście krajów związanych z piractwem, głównie przez piracki serwis beoutQ, a także zgłoszono ten kraj jako nadal nieprzestrzegający ochrony własności intelektualnej. Na liście są też takie kraje jak Chiny, Indie, Rosja i Ukraina. Niespodzianką na liście obserwacyjnej są takie kraje jak Rumunia czy Kanada.

PSG_Caen_beoutQ_piracy_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Biuro Przedstawicielstwa Handlowego USA (USTR) opublikowało swój roczny Raport Specjalny 301, w którym wskazuje Arabię Saudyjską jako jeden z zaledwie 10 krajów, które nie chronią i nie egzekwują własności intelektualnej na całym świecie, stąd włączono ten kraj do priorytetowej listy. 

Raport rządu USA powstał zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Komisja Europejska opublikowała także duży raport, w którym wskazała Arabię ​​Saudyjską za „wyrządzenie znacznej szkody przedsiębiorstwom w UE” w następstwie bezprecedensowej kradzieży europejskich programów sportowych przez saudyjską firmę beoutQ i operatora Arabsat. W rezultacie większy nacisk zostanie teraz położony na rząd Wielkiej Brytanii, aby wesprzeć najważniejszą brytyjską instytucję sportową i globalny eksport - Premier League - w świetle nieudanych prób powołania dziewięciu firm prawniczych w Arabii Saudyjskiej w celu dochodzenia sprawiedliwości przed sądem za kradzież swoich praw.

USTR wskazało 33 kraje dla tych list w raporcie Special 301:

Algieria, Argentyna, Chile, Chiny, Indie, Indonezja, Rosja, Arabia Saudyjska, Ukraina i Wenezuela znajdują się na tzw. priorytetowej liście obserwacyjnej (Priority Watch List).
 
Barbados, Boliwia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Dominikana, Ekwador, Egipt, Gwatemala, Kuwejt, Liban, Meksyk, Pakistan, Paragwaj, Peru, Rumunia, Tajlandia, Trynidad i Tobago, Turcja, Turkmenistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Uzbekistan i Wietnam znajduje się na tzw. liście obserwacyjnej (Watch List).
 
USTR ogłosiło również tzw. recenzje poza cyklem (Out-of-Cycle Review) dla Malezji i Arabii Saudyjskiej.

Ciekawostką jest, że wśród krajów z listy raportu Special 301 jest jeden kraj z Unii Europejskiej, czyli Rumunia. Co ciekawe na liście obserwacyjnej jest też Kanada!

USTR jest częścią Biura Wykonawczego Prezydenta USA i jest agencją odpowiedzialną za rozwój polityki handlowej Stanów Zjednoczonych i rozwiązywanie sporów z krajami, które nie przestrzegają zasad międzynarodowych umów handlowych. Nowy raport jest następstwem oświadczeń złożonych w ciągu ostatniego roku przez posiadaczy praw, nadawców i inne zainteresowane strony z całego świata sportu i rozrywki.

Umieszczając Arabię ​​Saudyjską na „priorytetowej liście obserwacyjnej” drugi rok z rzędu, USTR przyznaje, że chociaż transmisje pirackiego pakietu beoutQ na Arabsacie zniknęły od sierpnia zeszłego roku, to jednak piractwo IPTV - w pełni dostępne z milionów dekoderów IPTV beoutQ - jest nową plagą w tym kraju.

W raport USTR napisano:

- Stany Zjednoczone są nadal zaniepokojone rzekomo wysokim poziomem piractwa internetowego w Arabii Saudyjskiej, szczególnie za pośrednictwem nielegalnych urządzeń do przesyłania strumieniowego (ISD), które według posiadaczy praw są szeroko dostępne i ogólnie nieuregulowane w Arabii Saudyjskiej. Stany Zjednoczone zachęcają Arabię ​​Saudyjską do zintensyfikowania działań w zakresie egzekwowania praw własności intelektualnej i kampanii uświadamiających, szczególnie ukierunkowanych na ograniczenie piractwa internetowego i walkę z postrzeganiem wywołanym przez działalność beoutQ, że piractwo materiałów chronionych prawem autorskim jest dozwolone.


Źródło: ustr.gov 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...
reklama