reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Virgin Media połączy się z O2?

dodano: 2020-05-02 21:54
autor: Jerzy Kruczek | źródło: broadbandtvnews

Virgin Media O2 Telefonica logo 360px.jpg Brytyjskie media żyją gorącym tematem: Liberty Global Johna Malone'a prowadzi rozmowy, które mogą doprowadzić do połączenia brytyjskiego operatora multiplay Virgin Media (UK) należącego do Liberty z operatorem komórkowym O2 (UK), należącego do firmy Telefónica.

O2/Virgin Media
Virgin Media O2 Telefonica fuzja 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od jakiegoś czasu mówiło się o niepewności związanej z O2, która od jakiegoś czasu była uznawana jako kandydat do sprzedaży lub notowania na giełdzie. Telefónica przejęła kontrolę nad O2 w 2006 roku i od jakiegoś czasu mówiło się, że coś musi się zmienić. Telefónica po raz pierwszy zapowiedziała, że ​​rozważy ewentualne opcje połączenia O2 w listopadzie 2019 r., kiedy ogłosiła plan przekształcenia w celu obniżenia kosztów i zwiększenia przychodów. Telefónica ma ogłosić swoje kwartalne zyski w najbliższy czwartek, 7 maja i wtedy wiele się wyjaśni.

W przypadku zawarcia umowy najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem byłoby utworzenie wspólnej spółki, która połączyłaby O2, którego właścicielem jest hiszpańska Telefónica z Virgin Media. Liberty Global miałaby dokonać płatności na rzecz spółki Telefónica, która zagwarantuje, że nowa spółka będzie w równym stopniu własnością obu firm. To na razie tylko pewien pomysł.

Należy tu wspomnieć, że wcześniej proponowana fuzja O2 i Three UK nie powiodła się w związku z obawami o konkurencję ze strony UE i Ofcom, chociaż porozumienie między Virgin Media i O2 nie wydaje się mieć żadnych poważnych obaw w tej samej sprawie (dwa różne rodzaje sieci!).

Sieć komórkowa O2 jest największą siecią w Wielkiej Brytanii - ma 34 mln klientów, w tym Tesco Mobile i Giffgaff.

Virgin Media ma 5,27 mln abonentów usług szerokopasmowych, 3,69 mln abonentów telewizyjnych i 3,18 mln klientów telefonii komórkowej. Virgin Media ma oddział komórkowy MVNO (Mobile Virtual Network Operator) w Wielkiej Brytanii, który obecnie korzysta z sieci BT, ale planuje przejście na Vodafone w 2021 roku.

Liberty Global sprzedała swoje kablowe biznesy w Niemczech i Europie Środkowej w 2019 roku, kiedy pozbyła się Unitymedia do Vodafone za bagatelkę 22 mld dol., ma więc do dyspozycji ogromne pieniądze na inwestycje.

Zupełnie nowym pomysłem w tej sprawie, dotyczy Sky Broadband, a konkretnie ich działu Sky Mobile, ponieważ korzysta z platformy MVNO opartej na O2. Kilka raportów sugerowało, że Sky może zostać klientem Liberty Networks w przyszłości. W każdym razie powyższa umowa może oznaczać, że Sky odbierze również łączność mobilną od bezpośredniego rywala Virgin Media, co może skłonić ich do zmiany dostawcy na Three UK lub Vodafone.

Sprawa wkrótce się rozwiąże, począwszy od wyników firmy 
Telefónica w dniu 7 maja. Na razie według brytyjskich mediów, wszystkie zainteresowane firmy: Liberty Global, Virgin Media, O2 i Telefonica odmówiły komentarza.


Źródło: broadbandtvnews.com  ispreview.co.uk  advanced-television.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

839 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32 Quattro

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...
reklama