reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Sala samobójców. Hejter” TVN i Canal+ wygrywa

dodano: 2020-05-04 06:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat/satkurier.pl

Kino Świat Canal+ TVN „Sala samobójców. Hejter” Film „Sala samobójców. Hejter”, który można obejrzeć w serwisach VOD Canal+, Player, UPC, Cyfrowy Polsat, Ipla, Orange, vod.pl, Chili, Vectra, Multimedia Polska, Toya, Play i Netia, wygrał Tribeca Film Festival w Nowym Jorku, w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Producentem filmu jest Naima Film, koproducentami są TVN (Discovery), Canal+, dFlights i Coloroffon, a dystrybutorem jest Kino Świat. Reżyserem jest Jan Komasa, autorem scenariusza Mateusz Pacewicz, zdjęć Radosław Ładczuk, a w obsadzie znaleźli się Julia Wieniawa-Narkiewicz, Vanessa Aleksander, Danuta Stenka, Agata Kulesza, Maciej Musiałowski, Maciej Stuhr, Jacek Koman i Adam Gradowski.

Kino Świat Canal+ TVN „Sala samobójców. Hejter”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Sala samobójców. Hejter” - najnowszy film Jana Komasy - wygrał Tribeca Film Festival. Decyzja jury, w skład którego weszli Demian Bichir, Danny Boyle, Judith Godreche, Sabine Hoffman i William Hurt, była jednogłośna. To pierwszy polski film w historii, który znalazł się w „Konkursie głównym” - „International Narrative Competition” - tego festiwalu, organizowanego w sercu nowojorskiego Manhattanu. I pierwszy, który zdobył nagrodę za „Najlepszy zagraniczny film fabularny” („Best International Narrative Feature”).

- Pragnę panu podziękować za wspaniały film. Inspirujący. Moralnie potężny. Wnikliwy. Istotny. Przepełniony głębokim zrozumieniem i współczuciem. To właśnie ten szczególny rodzaj empatii przesądza o sile filmu, stając się autentycznym wyrazem sumienia artysty. To empatia, która opiera się naciskom. Jest szczera. Sprzyja zrozumieniu. Dziękuję wszystkim  współtwórcom tego wielkiego dzieła: dzieła sumienia

- napisał w liście do Jana Komasy William Hurt.


Aktor William Hurt doceniany jest m.in. za role w filmach „Żar ciała”, „Pocałunek kobiety pająka”, „Dzieci gorszego Boga”", „Odmienne stany świadomości” czy „Zbyt wielcy, by upaść”.

Zachwytu nad filmem Jana Komasy nie krył także zasiadający w jury Danny Boyle, zdobywca Oscara i twórca takich hitów, jak „Trainspottiing” czy „Slumdog. Milioner z ulicy”.

- Z głębi serca gratuluję reżyserowi jakże aktualnego i niepokojącego filmu. Czym Nixon i Watergate byli dla Coppoli, gdy kręcił „Rozmowę”, tym Facebook i fake newsy są dla twórcy „Hejtera”

- napisał, podkreślając, iż ma nadzieję osobiście uścisnąć dłoń Jana Komasy lub „choćby trącić się z nim łokciem”.


Ta wygłoszona z przymrużeniem oka aluzja do zasad społecznego dystansu związanych z szalejącą - także w Nowym Jorku - epidemią, jest nieprzypadkowa. Tegoroczna edycja festiwalu z uwagi na sytuację epidemiczną odbyła się w trybie on-line.

Jak czytamy w komunikacie, dla reżysera, producentów i całej ekipy wygrana w Tribece to szansa na drugie życie dla filmu, który mimo entuzjastycznych recenzji i znakomitej frekwencji podczas weekendu otwarcia w kinach, zszedł z ekranów niespełna tydzień po premierze, stając się symbolem potężnych problemów, jakie przeżywa branża filmowa w obliczu epidemii (więcej tutaj). W tych okolicznościach wygrana w Tribece zyskuje szczególny wymiar i znaczenie.

- Cieszę się podwójnie, gdyż „Hejter” w związku z zamknięciem kin z powodu pandemii stał się ofiarą wirusa, a w konsekwencji dramatem dla naszych producentów. Teraz dzięki tej nagrodzie dostał drugie życie - komentuje Jan Komasa. - Przede wszystkim jednak wielką radość wzbudza fakt, że spragniony dobrych wiadomości świat międzynarodowego filmu znowu z całą mocą usłyszy o polskim kinie, a czymże innym jak wspaniałą wiadomością jest wygranie jednego z najważniejszych festiwali na świecie - dodaje.


Scenarzysta filmu Mateusz Pacewicz, który z Janem Komasą pracował także przy nominowanym do Oscara „Bożym Ciele”, podkreśla, że celem twórców „Hejtera” było stworzenie opowieści, która będzie w stanie funkcjonować bez polskiego kontekstu, a jednocześnie nie będzie od niego zbyt oderwana.

- Było to pewnym wyzwaniem zarówno na etapie tworzenia scenariusza jak i kręcenia samego filmu, ale nagrody w Nowym Jorku wskazują, że nam się udało. Zależało nam, aby oba te filmy były uniwersalne. Bardzo nas cieszy, że w różnych krajach, wśród różnej widowni, znajdują przychylnych im widzów i cieszą się dobrym odbiorem. Sukces w Tribece to dla nas ogromna radość i bardzo duże spełnienie

- podkreśla Mateusz Pacewicz.


Jak czytamy w komunikacie, Tribeca Film Festival - powstały z inicjatywy Roberta de Niro, Jane Rosenthal i Craiga Hatkoffa - to niezwykle ważny punkt na mapie międzynarodowych festiwali filmowych i jedna z największych światowych imprez kina niezależnego. Liczba tytułów obiegających się o udział w festiwalu przekracza 10 tysięcy, a festiwalowe pokazy gromadzą milionową widownię. Te imponujące dane świadczą same za siebie, dowodząc rangi imprezy, o której mówi się, że jest przepustką do kolejnych międzynarodowych sukcesów.

- Entuzjazm, z jakim o „Hejterze” piszą jurorzy Tribeca Film Festival, przyjmujemy z ogromną dumą i radością. Szczególnie, że słowa te padają z ust tak wybitnych osobowości, jak zdobywcy Oscarów: Danny Boyle czy William Hurt. Ich uznanie jest dla nas dodatkowym wyróżnieniem. Ta prestiżowa nagroda dla „Hejtera” - filmu w pełni niezależnego, tak artystycznie, jak i finansowo - cieszy nas i daje nadzieję na jego powrót do kin, gdy te już wznowią działalność. Mamy nadzieję, że to dopiero początek festiwalowej drogi naszego filmu

- podkreślają Jerzy Kapuściński i Wojciech Kabarowski z Naima Film, producenci filmu „Sala samobójców. Hejter”.


Jak czytamy w komunikacie, film „Sala Samobójców. Hejter” przeszedł ostrą, festiwalową selekcję i został wybrany spośród tysięcy tytułów z całego świata ubiegających się o miejsce w konkursie, by następnie podbić serca jurorów i odnieść spektakularny sukces. Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia Jana Komasy na międzynarodowym polu, jak również uniwersalne przesłanie „Hejtera”, taki scenariusz był do przewidzenia. Podobnie bowiem jak głośny „Joker” Todda Phillipsa czy oscarowy „Parasite” Joon-ho Bonga, najnowszy film Jana Komasy stanowi podniesioną do artystycznej potęgi wariację na temat negatywnej energii buzującej w społeczeństwie na skutek nierówności, odrzucenia i narastającej frustracji.

Film „Sala samobójców. Hejter” można obejrzeć w serwisach VOD: Canal+ (więcej tutaj), Player (więcej tutaj), UPC, Cyfrowy Polsat, Ipla (więcej tutaj), Orange (więcej tutaj), vod.pl, Chili, Vectra, Multimedia Polska, Toya, Play i Netia.

Tomasz (w tej roli Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka i Jacek Koman) - rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomasz planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomasz zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy - Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

„Sala samobójców. Hejter” - o filmie - gatunek: cyber-thriller; produkcja: Polska 2020; producent: Naima Film;koproducenci: dFlights, TVN, Canal+ i Coloroffon; reżyseria: Jan Komasa („Sala samobójców”, „Miasto 44”, „Boże Ciało” i „Oda do radości”); scenariusz: Mateusz Pacewicz („Boże Ciało”); zdjęcia: Radosław Ładczuk („Sala samobójców” i „Jesteś Bogiem”); obsada: Maciej Musiałowski („Druga szansa”, „Czuwaj” i „Soyer”), Agata Kulesza („Zimna wojna”, „Róża” i „Ida”), Danuta Stenka („Planeta singli”, „Katyń” i „Listy do M. 3”), Vanessa Aleksander („Wojenne dziewczyny”, „Belle Epoque” i „Smok”), Maciej Stuhr („Planeta singli”, „Obława” i „Belfer”), Jacek Koman („Prokurator”, „Lekarze” i „Wataha”), Adam Gradowski („Ułaskawienie” i „Belfer”) i Julia Wieniawa-Narkiewicz („Kobiety mafii” i „Kopciuszek. Historia prawdziwa”).
 
Vanessa Aleksander i Maciej Musiałowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Sala samobójców. Hejter”, foto: Kino Świat
Vanessa Aleksander i Maciej Musiałowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Sala samobójców. Hejter”, foto: Kino Świat
Danuta Stenka, Jacek Koman, Maciej Musiałowski, Agata Kulesza, Vanessa Aleksander, Maciej Stuhr i Adam Gradowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Sala samobójców. Hejter”, foto: Kino Świat
Danuta Stenka, Jacek Koman, Maciej Musiałowski, Agata Kulesza, Vanessa Aleksander, Maciej Stuhr i Adam Gradowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Sala samobójców. Hejter”, foto: Kino Świat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...