reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czeski CNN Prima News już nadaje. Czy powstanie polska wersja CNN?

dodano: 2020-05-03 19:25 | aktualizacja: 2020-05-05 20:09
autor: SatExpert / Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl/CNN

CNN Prima News 3 maja br. punktualnie o godz. 18:55 wystartował nowy czeski kanał informacyjny należący do praskiej grupy medialnej FTV Prima - CNN Prima News HD. Stacja ta jest dostępna zarówno w przekazie satelitarnym, w takich platformach, jak Skylink i Focus Sat, a także w przejściowym multipleksie 12 naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2.

CNN Prima News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lokalny kanał CNN – CNN Prima News, to nowa stacja informacyjna przez 7 dni w tygodniu dostarczająca widzom przeglądu najważniejszych wydarzeń z Czech i ze świata.

Stacja CNN Prima News rozpoczęła swoją misję dostarczania obiektywnych i opartych na agenda-setting informacji za pośrednictwem telewizji oraz platform cyfrowych. Emitowane w języku czeskim treści są redagowane przez zespół liczący blisko 100 dziennikarzy, w tym także wielu rozpoznawalnych w kraju. Nowy kanał nadaje z największego i najnowocześniejszego studia w Europie Środkowej, zlokalizowanego w centrum Pragi. Oprócz oryginalnych, tworzonych przez praski zespół materiałów, CNN Prima News będzie transmitować flagowe programy CNN International – „Quest Means Business” czy „Amanpour”.

Wraz z premierą CNN zyskuje strategicznego partnera, którego zespół redakcyjny umożliwia relacjonowanie najważniejszych wiadomości i wydarzeń z Czech. CNN Prima News funkcjonuje w oparciu o licencję partnerską pomiędzy Grupą Prima, jedną z wiodących firm medialnych w Czechach, a CNN International Commercial (CNNIC). Licencja przewiduje m.in. dostęp do treści i programów z całego portfolio CNN. Przed uruchomieniem czeskiego kanału partnerzy ściśle współpracowali w celu przygotowania infrastruktury oraz zapewnienia szkoleń i usług doradczych w obszarach produkcji treści czy standardów i praktyk dot. pracy w newsroomie.
 

– Współpracujemy z firmami medialnymi na całym świecie i cieszymy się, że CNN Prima News dołącza do naszej globalnej sieci afiliacyjnej. Na podstawie zawartej umowy licencyjnej, ściśle współpracowaliśmy z Prima Group, aby zadbać o odpowiednią infrastrukturę, zapewnić potrzebne szkolenia czy służyć radą w różnych kwestiach związanych z uruchomieniem stacji. Z przyjemnością obserwujemy debiut nowego, lokalnego kanału w Czechach wydawanego pod marką CNN – powiedział Kostas Oikonomou, Vice President of Strategic Partnerships w CNN International Commercial.

– Bardzo cieszymy się z uruchomienia CNN Prima News w Czechach. Jest to bez wątpienia jedno z największych wydarzeń medialnych w naszym kraju – nowa stacja oferuje ciekawe programy emitowane w języku czeskim przez siedem dni w tygodniu. CNN Prima News w swoim portfolio ma prawie 30 programów, które poprowadzi ponad 40 dziennikarzy. Zaproponuje widzom także nowe godziny nadawania wiadomości. Ponadto stacja może pochwalić się największym i najnowocześniejszym studio w Europie Środkowej. Wraz z kanałem ruszyła również platforma online – dodał Marek Singer, CEO Grupy Prima.

Parametry techniczne CNN Prima News HD w czeskim DVB-T2:
Přechodowy multiplex 12 (Jesenik - Praděd)
CH. 28 (530 MHz, pol. H, FEC: 2/3, GI: 1/8, DVB-T2/256 QAM)

ID: CNN Prima News | T2
PID V: 4361 (HEVC/HD)
PID A: 4362 (cze, AAC)
PID PCR: 4361
SID: 795
PID PMT: 436
Provider: CESKE RADIOKOMUNIKACE
Kodowanie: brak (FTA)

Aktualizacja:
Redakcja portalu satkurier.pl zwróciła się do nadawcy z zapytaniem, czy ma w planach wprowadzenie do Polski kanału analogicznego do CNN Prima News - we współpracy z polskim nadawcą. - CNN na tę chwilę nie planuje uruchomienia lokalnej stacji w Polsce - odpowiedziała na nasze pytanie Katarzyna Duda z biura prasowego CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...
reklama