reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polskie Radio z nową aplikacją mobilną

dodano: 2020-05-04 10:12 | aktualizacja: 2020-05-04 17:42
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Polskie Radio/satkurier.pl

Polskie Radio aplikacja mobilna 30 kwietnia br. Polskie Radio opublikowało nową, bezpłatną aplikację na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. Za pomocą aplikacji Polskie Radio można słuchać audycji zarówno na żywo, jak i na życzenie. To także dostęp do prawie 40 kanałów tematycznych oraz oferty podcastów.

Polskie Radio aplikacja mobilna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Premiera aplikacji nie obyła się bez problemów. Jak wyjaśnił zespół deweloperski Polskiego Radia, były one spowodowane awarią zewnętrznej biblioteki: - Po wykryciu problemu przystąpiliśmy do natychmiastowej naprawy. W ciągu kilku godzin opublikowaliśmy update, który jest już dostępny w Google Play.

Słuchacze mają możliwość słuchania na żywo Jedynki, Dwójki, Trójki, Czwórki, Polskiego Radia 24, Polskiego Radia Chopin, Polskiego Radia Dzieciom oraz kanałów językowych Polskiego Radia dla Zagranicy. Oprócz tego, dzięki dostępowi do bazy archiwalnych audycji, w opcji „na żądanie” użytkownik może wybrać interesującą go audycję i wysłuchać jej w dogodnym dla siebie momencie. Odbywa się to na zasadzie znanej z catch up TV - wystarczy zajrzeć do ramówki i wybrać archiwalną pozycję z danej anteny. Działa to do 7 dni wstecz dla wybranych audycji.

Nowa aplikacja mobilna daje także dostęp do stale aktualizowanej biblioteki podcastów uporządkowanych tematycznie (Sztuka, Biznes, Edukacja, Zdrowie, Historia, Rodzina i dzieci, Rozrywka, Muzyka, Wiadomości, Nauka) i z możliwości wyszukiwania oraz do niemal 40 cyfrowych kanałów tematycznych z unikatowymi treściami, podzielonymi na sekcję muzyczną oraz słowną. Wśród nich są: „Koncerty w Trójce”, „Przeboje Lata z Radiem”, „Konkurs Chopinowski”, „Muzyka źródeł”, „Bohaterowie naszych lektur”, „Wieczór Odkrywców”, „Reportaż w Trójce” i „Zapiski ze Współczesności”, a także kanały historyczne, naukowe i sportowe.

Aplikacja daje także możliwość uruchomienia streamu wideo Czwórki i Polskiego Radia 24, dzięki czemu można podejrzeć, co dzieje się w radiowym studiu.

W aplikacji znajduje się także aktualna ramówka i opcja ustawiania przypomnień o swojej ulubionej audycji. Dodatkowo można skorzystać z przeglądarki artykułów z portali polskieradio.pl i polskieradio24.pl, uporządkowanych w kategorie tematyczne.

Redakcja satkurier.pl przetestowała nową aplikację Polskiego Radia na Samsungu Galaxy A50 z Androidem w wersji 10, zarówno przy użyciu Internetu mobilnego (LTE), jak i Wi-Fi. Aplikacja działa szybko, płynnie i bezawaryjnie. Interfejs jest przejrzysty i intuicyjny, a co najważniejsze streaming odbywa się bezproblemowo, bez jakichkolwiek zacięć. Jedyna uwaga jest taka, że biblioteka podcastów mogłaby być szersza i obejmować więcej audycji, ale należy się spodziewać, że z biegiem czasu będzie ona wzbogacana.
 
Anteny
Podcasty
Kanały
Wiadomości
Panel sterowania aplikacją w górnym pasku Androida


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...