reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak będzie wyglądał powrót sportu na żywo do TVP Sport?

dodano: 2020-05-06 15:05 | aktualizacja: 2020-05-06 16:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: tvpsport.pl

walka gala logo Boks TVP Sport Piłkarska Ekstraklasa wróci na boiska jeszcze w maju. Transmisje z tych rozgrywek będzie można oglądać w kanałach Platformy CANAL+, a wybrane pozycje także na antenach TVP. Pierwszym meczem w TVP Sport po powrocie do gry będzie spotkanie Lech Poznań - Legia Warszawa dnia 30 maja. Dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, udzielił na stronie tvpsport.pl wywiadu, w którym mówi o powrocie na antenę sportu na żywo.

TVP Sport
TVP Sport HD MUX3 jak odebrac poradnik 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co oprócz Ekstraklasy będzie transmitowane na żywo w TVP Sport w najbliższym czasie?
 

- W planach są też transmisje z wyścigów konnych na Służewcu, bo taka ewentualność w maju się pojawi. Poza tym rozmawiamy z Andrzejem Wasilewskim, żeby pojawiły się dwie gale bokserskie w czerwcu. Dzisiaj usłyszałem o kolejnym pomyśle organizacji HFO, czyli naszej formuły kickbokserskiej i miejmy nadzieję, że powoli, powoli będziemy do tego sportu wracać - powiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Jak dodał, przez najbliższe dwa tygodnie kontynuowana będzie formuła programu „Gramy Dalej”, gdzie dziennikarze TVP Sport łączą się na Skypie ze sportowcami i relacjonują, jak ten świat sportu powoli wraca. 18 maja ponownie na antenie pojawi się „Sportowy wieczór”, a jeszcze w maju magazyn „Ring”. Wrócić ma też „Gol”.
 

- Mamy bardzo ciekawą niespodziankę dla kibiców na koniec maja. Pojawi się nowy format w TVP Sport dotyczący polskiej Ekstraklasy, który będzie pokazywany tuz przed magazynem „Gol”. Odmrażamy ramówkę. Lekcje są od 8 do 14, więc powoli wracamy na właściwe tory - dodał Marek Szkolnikowski.

Dyrektor TVP Sport poruszył również temat ewentualnej renegocjacji umowy z Ekstraklasą. Jak wiadomo, nadawca ma zakontraktowane jeszcze 11 meczów w tym sezonie.
 

Od początku powtarzam, że przy odwołaniu Ekstraklasy zapłacenie kontraktu telewizyjnego byłoby niegospodarnością, bo Telewizja Polska S.A. zamawia pewną usługę i jeśli ta usługa nie może zostać wykonana, to nie ma w tym naszej winy, że mecze Ekstraklasy się nie odbyły. Natomiast w tej chwili cały czas te mecze są przełożone, jeżeli one się odbędą, to wtedy normalnie telewizja wywiąże się ze wszystkich swoich zobowiązań.

Jestem cały czas w kontakcie i z Ekstraklasą S.A., i z naszym partnerem telewizyjnym CANAL+ i czujemy się wspólnie odpowiedzialni za ten produkt. W przypadku przełożenia tych meczów absolutnie kontrakt telewizyjny zostanie wypełniony, natomiast jeśli będzie taka sytuacja - bo tego też nie możemy przewidzieć - że nagle będzie druga fala zachorowań czy okaże się, że rozgrywanie tych meczów będzie niemożliwe, wtedy będziemy bezpośrednio rozmawiać i ten kontrakt zostanie renegocjowany albo za każdy nieodbyty mecz będziemy potrącać pieniądze.


Źródło: sport.tvp.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...
reklama