reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal Digital + Viasat = Allente

dodano: 2020-05-07 00:21 | aktualizacja: 2020-05-08 15:46
autor: Janusz Sulisz | źródło: e24.no/Telenor

Allente Canal Digital Viasat 360px.jpg Fuzja Viasat Consumer i Canal Digital została zakończona, po zatwierdzeniu jej przez Komisje Europejską. 5 maja br. sfinalizowano zapowiedziane wcześniej połączenie Viasat Consumer i Canal Digital w nową spółkę joint venture. Dwóch dystrybutorów platform płatnej telewizji stało się teraz jednym, a nowa firma będzie nosić nazwę Allente.

Allente/satkurier.pl
Allente Canal Digital Viasat 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zamknięcie tej transakcji tworzy dużego gracza na rynku pay-tv, który może konkurować w całej Skandynawii, dokonywać stałych inwestycji w treści i technologię, zapewniać jeszcze lepszą połączoną ofertę dla klientów oraz generować znaczne synergie przychodów i kosztów.

Nowa firma Allente będzie oferować dystrybucję telewizji satelitarnej, usługi przesyłania strumieniowego, a także rozwiązania IPTV oraz szerokopasmowe łącza światłowodowe za pośrednictwem otwartych sieci dla 1,2 mln abonentów w Norwegii, Szwecji, Danii i Finlandii.

- Przemysł telewizyjny rozwija się bardzo szybko, jednak nie każdego dnia wchodzi nowy, duży dystrybutor telewizyjny. Jesteśmy niesamowicie dumni z naszych pracowników i wysiłków, jakie ostatnio włożyli. Imponujące jest to, że każdy ma pozytywne nastawianie i jak zawsze stawia klientów na pierwszym miejscu. Z niecierpliwością czekamy na dalsze działania w Allente - powiedział prezes Allente, Bjørn Ivar Moen.

 
Wstępne logo Allente (kolor) - może ulec zmianie! [fot: Allente]

Zarówno NENT Group, jak i Telenor Group posiadają po 50 procent udziałów w nowej spółce z siedzibą w Sztokholmie i Oslo. Wspólne przedsięwzięcie będzie działać na zasadach rynkowych od NENT Group i Telenor Group - jest otwartą platformą dostarczającą treści od wielu dostawców.

Allente zatrudnia 400 pracowników w Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii, a jej główną siedzibą będą Sztokholm i Oslo.

Bjørn Ivar Moen, wcześniej CEO Canal Digital i Telenor Broadcast, będzie CEO Allente, a szef Viasat Conxumer Jonas Gustaffsson będzie dyrektorem finansowym i szefem operacji. Inni wysocy rangą dyrektorzy to Mahmoud Mustapha, dyrektor ds. handlowych, Anna Pradzynska, dyrektor ds. marketingu oraz Jon Espen Nergård, dyrektor ds. technologii.

Viasat Consumer jest mniejszą z tych dwóch firm o pewną marżę, ale zwiększa swoją bazę abonentów i przychody, ponieważ Canal Digital odnotował spadek bazy klientów.

Orientacyjne informacje finansowe dla Viasat Consumer i Canal Digital przedstawiono poniżej za cały rok 2019.
 
mln SEK Viasat Consumer 2019 Canal Digital 2019
Sprzedaż netto 2920 4545
EBITDA 485 746
Zysk z działalności operacyjnej 469 631
Liczba abonentów (tys.) 489 737

Uwaga:
Dane Canal Digital przelicza się na SEK przy zastosowaniu kursu wymiany NOK / SEK wynoszącego 1,075 na 2019 r.

Źródło: digitaltveurope.com  e24.no  telenor.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 290 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama