reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CNN: Technologią w koronawirusa

dodano: 2020-05-07 13:50 | aktualizacja: 2020-05-07 16:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: CNN Int.

CNN Inventing Tomorrow pandemic program 360px.jpg CNN International w najbliższy weekend (9-11.05) wyemituje nowy, 30-minutowy program o rozwoju nowych technologii w dobie koronawirusa – „Inventing Tomorrow: Tech in a time of Pandemic”. Prowadząca Kristie Lu Stout będzie rozmawiała z przedsiębiorcami i ekspertami, którzy zajmują się opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań pomagających w walce z panującą epidemią oraz jej skutkami, a także przybliży widzom najnowsze nowinki technologiczne i przeanalizuje w jaki sposób wpłyną one na nasze życie i jakie zmiany będą za sobą niosły. 

CNN
CNN Inventing Tomorrow pandemic program 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CNN w nowym, 30-minutowym programie przyjrzy się różnym aplikacjom do monitorowania osób zarażonych Covid-19 i omówi ich skuteczność. Prowadząca Lu Stout porozmawia na ten temat z dyrektor ds. zdrowia w Google Health, dr Karen DeSalvo, która opowie o współpracy firmy z Apple w tej kwestii oraz o tym, w jaki sposób Google pomaga wspierać ekspertów ds. zdrowia publicznego podczas pandemii. Natomiast swoimi obawami związanymi z naruszeniem prywatności we wspomnianych aplikacjach podzieli się z widzami profesor Susan Landau z Tufts University. 

Program „Inventing Tomorrow” koncentruje się także na zastosowaniu druku 3D w produkcji środków ochrony osobistej, niezbędnych w dobie koronawirusa. Lu Stout przeprowadzi wywiad z Richem Garrity ze Stratasys na temat tego, w jaki sposób z pomocą koalicji firm, wspierają oni walkę z Covid-19, zwiększając produkcję wyposażenia ochronnego głównie dla pracowników medycznych. 

To nie wszystko – twórcy programu zagłębią się w kwestię wykluczenia cyfrowego oraz sposoby, dzięki którym, pomimo izolacji, nadal pozostajemy w kontakcie. Lu Stout połączy się poprzez aplikację Houseparty z jej CEO i współzałożycielką – Simą Sistani, aby dowiedzieć się w jaki sposób w erze dystansu społecznego platforma zyskała tak dużą popularność. Ponieważ ludzie są aktywni online bardziej niż kiedykolwiek wcześniej i odnotowuje się rekordowy wzrost obciążenia sieci, CNN spotka się z ekspertem od infrastruktury internetowej – Derekiem O’Halloranem ze Światowego Forum Ekonomicznego (WEF). Omówione zostaną wyzwania stojące przed dostawcami oraz korzyści płynące z powszechnego dostępu do internetu. 

Poza możliwością komunikacji, świat online to także sposób na odpoczynek i ucieczkę od trudnej rzeczywistości. Prezenterka będzie uczestniczyła w wirtualnym zwiedzaniu muzeum Luwr, podczas którego Dominique de Font-Réaulx wyjaśni, w jaki sposób wykorzystano technologię VR (Virtual Reality), aby Mona Lisa mogła zagościć w domach miłośników sztuki na całym świecie.

W ramach programu „Inventing Tomorrow” poza materiałem o roli technologii w czasie pandemii koronawirusa, zostaną wyemitowane dwa inne odcinki, również prowadzone przez Kristie Lu Stout. Kolejny będzie dotyczył edukacji oraz nauki zdalnej, a jego premiera planowana jest na 30 maja. Natomiast w trzecim odcinku, który zostanie wyemitowany 6 czerwca, twórcy pochylą się nad e-commerce.

Premiera „Inventing Tomorrow: Tech in a time of Pandemic” w CNN International:

    • 9 maja (sobota) 7:00 (CET) 
    • 10 maja (niedziela) 5:30 i 18:00 (CET)
    • 11 maja (poniedziałek) 4:00 (CET)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

839 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...
reklama