reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-05-21 - 2022-05-22

Sport.pl organizuje Polish Esport Cup 2020

dodano: 2020-05-08 05:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Sport.pl Polish Esport Cup 2020 Od poniedziałku, 11 maja do niedzieli, 7 czerwca br. potrwają zmagania w Polish Esport Cup 2020 - jak zapowiadają organizatorzy, największym w Polsce wydarzeniu esportowym. Ponad 7 tys. graczy - amatorów i półprofesjonalistów - będzie mogło zmierzyć się w rywalizacji o nagrody pieniężne i rzeczowe o wartości 50 tys. złotych. Organizatorami turnieju są sport.pl (Agora), Actina oraz PACT. Uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności w grze „Counter-Strike: Global Offensive” oraz w najnowszej produkcji amerykańskiego studia Riot Games - „Valorant”. Relacje będą dostępne na profilu Sport.pl na portalu społecznościowym Facebook oraz na platformie Twitch.tv.

Sport.pl Polish Esport Cup 2020


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, sport elektroniczny to jeden z kluczowych kierunków redakcyjnych Sport.pl na najbliższe kilkanaście miesięcy. Redakcja serwisu intensywnie rozwija dział „Esport” poświęcony wirtualnym rozgrywkom, w którym codziennie publikowane są nowe treści poświęcone temu tematowi. Użytkownicy serwisu znajdą w nim m.in. informacje, wywiady i autorskie analizy dotyczące gier, takich jak: „FIFA” (więcej tutaj), „Counter-Strike” (więcej tutaj), „Call of Duty” (więcej tutaj), „League of Legends” (więcej tutaj) czy z kategorii simracing.

- Esport to trend, któremu przyglądamy się od przeszło dwóch lat, a w dobie globalnej izolacji wymuszonej pandemią obserwujemy wyjątkowy wzrost zainteresowania tą dyscypliną. Cieszę się, że dzięki współpracy z doświadczonymi partnerami możemy włączyć się w jej rozwój i wspólnie zaprosić naszych użytkowników na Polish Esport Cup

- mówi Przemysław Kobus, ekspert marketingu sportowego w Sport.pl.


Podczas Polish Esport Cup fani sportów elektronicznych będą mogli obejrzeć ponad 120 transmisji rozgrywek, które łącznie potrwają ponad 300 godzin. Relacje „na żywo” będą dostępne na profilu Sport.pl na portalu społecznościowym Facebook oraz na platformie Twitch.tv. Ponadto organizatorzy zaproszą kibiców na cotygodniowe wideo studio, w którym prowadzący i goście podsumują najważniejsze turniejowe wydarzenia - jego pierwszą odsłonę będzie można oglądać w niedzielę, 10 maja br. o godzinie 18:00.

Sport.pl jako pierwszy serwis internetowy w Polsce zaangażował się w organizację wydarzenia dla fanów rozgrywek elektronicznych.

- Cieszymy się, że do kolejnej esportowej inicjatywy marki Actina udało się zaangażować także Sport.pl. To pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku, w której czołowy wydawca internetowy wspiera turniej nie tylko medialnie, ale i bezpośrednio angażuje się w jego organizację

- mówi Michał Miłkowski, Head of the Component Department & PC w Actina.


Uczestnicy Polish Esport Cup 2020 sprawdzą swoje umiejętności w grze „Counter-Strike: Global Offensive” oraz w najnowszej produkcji amerykańskiego studia Riot Games - „Valorant”. Udział w zawodach to nie tylko możliwość zdobycia nagród pieniężnych oraz rzeczowych, ale również szansa na rozpoczęcie profesjonalnej esportowej kariery, dzięki półrocznym kontraktom dla najlepszych drużyn.

- Kariera esportowca to ścieżka, która kusi coraz więcej młodych graczy. Jednak granie na profesjonalnym poziomie bardzo różni się od rekreacyjnych rozgrywek, do których są przyzwyczajeni. Uczestnikom turnieju chcemy dać możliwość zasmakowania prawdziwej esportowej kariery, a dla zwycięzców przygotowaliśmy kontrakty, które będą mogli podpisać z naszą organizacją

- mówi Marcin Kurzawski, właściciel Actina PACT, jednej z najdłużej działających organizacji esportowych w Polsce.


Organizatorami wydarzenia obok serwisu Sport.pl Agory, są Actina - dostawca spersonalizowanych komputerów gamingowych, oraz PACT - polska organizacja esportowa.

Plan emisji:

10 maja (niedziela)
18:00 Polish Esport Cup - zapowiedź, profilu Sport.pl na portalu społecznościowym Facebook oraz na platformie Twitch.tv


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...