reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Jak się uczyć?” na antenie telewizji Metro

dodano: 2020-05-11 22:00
autor: Jan Borejko | źródło: Metro

Jak się uczyć Metro W poniedziałek, 11 maja wystartowała na antenie telewizji Metro krótkometrażowa forma „Jak się uczyć?”. Dziennikarka tvn24.pl Justyna Suchecka, specjalizująca się w tematyce edukacyjnej, zadawać będzie ekspertom pytania dotyczące uczenia się w domu. Premiery 5-minutowych wywiadów od poniedziałku do piątku o godz. 18:40, powtórki następnego dnia o godz. 12:55.

Jak się uczyć Metro


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pandemia koronawirusa, zamknięcie szkół i przejście na zdalne nauczanie postawiły uczniów, nauczycieli i rodziców w nieznanej dotąd rzeczywistości. Okazuje się, że mają ogromne problemy z adaptacją do nietypowej sytuacji.
 

Nauka przez Internet oznacza jeszcze więcej pracy dla rodziców i dzieci. Blisko 80% uczniów szkół podstawowych potrzebuje pomocy przez co najmniej trzy godziny dziennie. Problemy mają również nauczyciele, którzy przyznają, że nie mają dostępu do niezbędnego oprogramowania oraz odpowiednio szybkiego łącza internetowego

– komentuje Maciej Świerzawski, szef kanału Metro.

W programie „Jak się uczyć?” dziennikarka Justyna Suchecka, autorka wydanej właśnie książki „Young Power - 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” rozmawiać będzie z ekspertami z różnych dziedzin o problemach zdalnego nauczania. Wspólnie z nimi przedstawiać będzie praktyczne porady, jak w wymuszonej pandemią rzeczywistości powinni postępować uczniowie, nauczyciele i rodzice, na co zwracać uwagę, czego unikać.

Partnerem programu są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne – wydawca serwisu WSiPnet.pl oraz założyciel Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych ORKE.pl, promującego standardy zdalnej edukacji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama