reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NHK nakręciła dwie ważne produkcje 8K

dodano: 2020-05-12 13:35 | aktualizacja: 2020-05-12 16:34
autor: Janusz Sulisz | źródło: NHK/prensario/worldscreen

NHK 8K Opera balet paris 360px.jpg NHK - japoński nadawca publiczny, zdążył ostatnio zrealizować na terenie Europy dwie duże produkcje 8K Ultra HD. Obie powstały tuż przed globalnym zamknięciem wszystkich produkcji teatralnych i operowych. Ekipa filmowa NHK nakręciła w 8K 106-minutowy występ baletu romantycznego w 2 aktach pt. „Giselle” w Opéra National de Paris - doszło tam do koprodukcji 8K między NHK i Operą Paryską. Druga produkcja to balet „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego z Opery w Londynie.

NHK/satkurier.pl
NHK 8K swan lake 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ekipa telewizyjna NHK w paryskiej Operze wykorzystała 6 kamer 8K, a nagranie zostało wykonane 4 lutego br. w Palais Garnier w technologii wielokanałowego dźwięku 22.2. Producentem wykonawczym NHK był Kobayashi Yasuko, który tworzy programy o sztukach muzycznych od ponad 20 lat. W obsadzie występują gwiazdy baletu: Dorothée Gilbert jako Giselle, Mathieu Ganio jako Albrecht, Valentine Colasante jako Myrtha i Audric Bezard jako Hilarion.

Trzeba też pamiętać, że od 7 kwietnia z powodu pandemii koronawirusa w Japonii trwa stan wyjątkowy. Z tego powodu przy postprodukcji 8K HDR z 22.2 kanałami baletu „Giselle” NHK opracowało specjalny proces, który ze względów bezpieczeństwa obejmował możliwie najmniejszą liczbę pracowników.

Druga duża produkcja NHK w technologii 8K została zrealizowana w Londynie w Covent Garden Opera House - to „Jezioro łabędzie” Czajkowskiego z udziałem Royal Swan Ballet's. Ten balet został nakręcony w marcu br. na kilka dni przed zamknięciem teatrów i oper w Wielkiej Brytanii. Obecnie „Jezioro łabędzie” z Londynu jest w postprodukcji i prawdopodobnie zostanie nadane w kanale NHK 8K jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: advanced-television.com  prensario.net  worldscreen.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...