reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Król i starożytność w czerwcu w Polsat Viasat History

dodano: 2020-05-13 03:29 | aktualizacja: 2020-05-13 11:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W czerwcu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Muzeum pełne tajemnic” (sezon 12.), „Henryk VIII: mężczyzna, król, potwór”, „Cuda starożytnej architektury”, „Wielkie miasta starożytności - część 1.” i „Starożytne superbudowle”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czerwiec 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:
​​​​​​
„Muzeum pełne tajemnic” 12 („Mysteries at the Museum” 12)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 1 czerwca br.) o 20:00

Muzea to miejsca, w których poszczególne kraje eksponują skarby swojej przeszłości - często dziwne i niezwykłe pozostałości z czasów, które ukształtowały ich historię. Każdy artefakt zawiera w sobie niesamowite tajemnice - często kryjące skandale, intrygi a nawet morderstwa. Poszczególne odcinki prezentowanej serii odsłaniają tajemnice przeszłości Ameryki, ożywiając jedne z najbardziej istotnych wydarzeń z jej historii. Widzowie poznają historie niewyjaśnionych dotąd tajemnic - tak powszechnie znanych, jak i tych nieznanych zupełnie i nigdy nie poruszanych w telewizji, aż do tej pory (więcej tutaj).

„Henryk VIII: mężczyzna, król, potwór” („Henry VIII: Man, Monarch, Monster”)
emisja: od niedzieli, 7 czerwca br. o 21:00

Serial dokumentalny skupiający się na psychice, ambicjach i niebezpiecznych związkach Henryka VIII. W każdym odcinku widzowie zobaczą nieco inny portret najsłynniejszego brytyjskiego monarchy, począwszy od młodego Henryka pragnącego rywalizować z najpotężniejszymi władcami w Europie. Przyjrzą się, jak zerwanie z Rzymem przyniosło królowi ogromne bogactwo i bezprecedensową władzę, choć przyczyniło się także do politycznej izolacji i powstania otoczenia klakierów, wśród których nie było prawie nikogo na tyle odważnego, aby przeciwstawić się władcy. Rekonstrukcje i wypowiedzi ekspertów pozwolą widzom lepiej zrozumieć jego życie i decyzje podejmowane na królewskim dworze.

„Cuda starożytnej architektury”
emisja: od poniedziałku do piątku (od 8 czerwca br.) o 22:00

Wielki Mur Chiński, rzymskie Koloseum, port w Aleksandrii, Machu Picchu, Akropol - jakie tajemnice kryją w sobie te architektoniczne cuda świata starożytnego i źródła wielu inspiracji? Kiedy przyglądamy się im od makro- do mikroskali, każda nowa perspektywa ujawnia informacje, które pomagają rzucić światło na historyczne i architektoniczne zagadki od wieków fascynujące historyków.

„Wielkie miasta starożytności - część 1.”
emisja: w poniedziałek i wtorek, 8 i 9 czerwca br. o 22:00

Ateny, Aleksandria, Tikál czy Rzym: te legendarne miasta to jedne z najważniejszych na świecie stanowisk archeologicznych, które wciąż jeszcze kryją w sobie wiele sekretów. Zbudowane jako świątynie wiedzy, szybko stały się tętniącymi życiem centrami starożytnego świata. Jakie były ich początki, jak wyglądało w nich codzienne życie, w jaki sposób stały się ośrodkami nauki i odkryć? Serial ten ukazuje, jak wyglądały starożytne miasta w szczytowych okresach ich potęgi i rozwoju. Cyfrowe rekonstrukcje w połączeniu ze współczesnymi materiałami filmowymi i wyjaśnieniami ekspertów rzucą nowe światło na te skarby architektury i dawne cywilizacje, które położyły fundamenty pod współczesny świat.

„Starożytne superbudowle” („Ancient Superstructures”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 10 czerwca br.) o 22:00

Serial opowiada o najciekawszych budowlach świata starożytnego: Wielkim Murze Chińskim, Petrze w Jordanii, inkaskiej twierdzy Machu Picchu i średniowiecznym klasztorze na Mont Saint-Michel we Francji. To jedne z najdokładniej zbadanych obiektów na świecie, a mimo to wciąż kryją w sobie wiele tajemnic. A może odpowiedzi na wszystkie pytania przez cały czas były widoczne - ale nie dla ludzkiego oka? Jak czytamy w opisie, ta przełomowa seria prezentuje unikalne podejście do zgłębiania tajemnic inżynieryjnych najsłynniejszych starożytnych budowli poprzez ich badanie z odmiennej perspektywy lub w innej skali. Od zdjęć satelitarnych i wykonanych z lotu ptaka aż do poziomu mikroskopowego: każda taka analiza pomaga rzucić nowe światło na historyczne i architektoniczne zagadki, które przez lata fascynowały historyków.
 
Tracy Borman w programie „Henryk VIII: mężczyzna, król, potwór”, foto: Luke Korzun Martin
Tracy Borman w programie „Henryk VIII: mężczyzna, król, potwór”, foto: Luke Korzun Martin


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...