reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Król i starożytność w czerwcu w Polsat Viasat History

dodano: 2020-05-13 03:29 | aktualizacja: 2020-05-13 11:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W czerwcu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Muzeum pełne tajemnic” (sezon 12.), „Henryk VIII: mężczyzna, król, potwór”, „Cuda starożytnej architektury”, „Wielkie miasta starożytności - część 1.” i „Starożytne superbudowle”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czerwiec 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:
​​​​​​
„Muzeum pełne tajemnic” 12 („Mysteries at the Museum” 12)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 1 czerwca br.) o 20:00

Muzea to miejsca, w których poszczególne kraje eksponują skarby swojej przeszłości - często dziwne i niezwykłe pozostałości z czasów, które ukształtowały ich historię. Każdy artefakt zawiera w sobie niesamowite tajemnice - często kryjące skandale, intrygi a nawet morderstwa. Poszczególne odcinki prezentowanej serii odsłaniają tajemnice przeszłości Ameryki, ożywiając jedne z najbardziej istotnych wydarzeń z jej historii. Widzowie poznają historie niewyjaśnionych dotąd tajemnic - tak powszechnie znanych, jak i tych nieznanych zupełnie i nigdy nie poruszanych w telewizji, aż do tej pory (więcej tutaj).

„Henryk VIII: mężczyzna, król, potwór” („Henry VIII: Man, Monarch, Monster”)
emisja: od niedzieli, 7 czerwca br. o 21:00

Serial dokumentalny skupiający się na psychice, ambicjach i niebezpiecznych związkach Henryka VIII. W każdym odcinku widzowie zobaczą nieco inny portret najsłynniejszego brytyjskiego monarchy, począwszy od młodego Henryka pragnącego rywalizować z najpotężniejszymi władcami w Europie. Przyjrzą się, jak zerwanie z Rzymem przyniosło królowi ogromne bogactwo i bezprecedensową władzę, choć przyczyniło się także do politycznej izolacji i powstania otoczenia klakierów, wśród których nie było prawie nikogo na tyle odważnego, aby przeciwstawić się władcy. Rekonstrukcje i wypowiedzi ekspertów pozwolą widzom lepiej zrozumieć jego życie i decyzje podejmowane na królewskim dworze.

„Cuda starożytnej architektury”
emisja: od poniedziałku do piątku (od 8 czerwca br.) o 22:00

Wielki Mur Chiński, rzymskie Koloseum, port w Aleksandrii, Machu Picchu, Akropol - jakie tajemnice kryją w sobie te architektoniczne cuda świata starożytnego i źródła wielu inspiracji? Kiedy przyglądamy się im od makro- do mikroskali, każda nowa perspektywa ujawnia informacje, które pomagają rzucić światło na historyczne i architektoniczne zagadki od wieków fascynujące historyków.

„Wielkie miasta starożytności - część 1.”
emisja: w poniedziałek i wtorek, 8 i 9 czerwca br. o 22:00

Ateny, Aleksandria, Tikál czy Rzym: te legendarne miasta to jedne z najważniejszych na świecie stanowisk archeologicznych, które wciąż jeszcze kryją w sobie wiele sekretów. Zbudowane jako świątynie wiedzy, szybko stały się tętniącymi życiem centrami starożytnego świata. Jakie były ich początki, jak wyglądało w nich codzienne życie, w jaki sposób stały się ośrodkami nauki i odkryć? Serial ten ukazuje, jak wyglądały starożytne miasta w szczytowych okresach ich potęgi i rozwoju. Cyfrowe rekonstrukcje w połączeniu ze współczesnymi materiałami filmowymi i wyjaśnieniami ekspertów rzucą nowe światło na te skarby architektury i dawne cywilizacje, które położyły fundamenty pod współczesny świat.

„Starożytne superbudowle” („Ancient Superstructures”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 10 czerwca br.) o 22:00

Serial opowiada o najciekawszych budowlach świata starożytnego: Wielkim Murze Chińskim, Petrze w Jordanii, inkaskiej twierdzy Machu Picchu i średniowiecznym klasztorze na Mont Saint-Michel we Francji. To jedne z najdokładniej zbadanych obiektów na świecie, a mimo to wciąż kryją w sobie wiele tajemnic. A może odpowiedzi na wszystkie pytania przez cały czas były widoczne - ale nie dla ludzkiego oka? Jak czytamy w opisie, ta przełomowa seria prezentuje unikalne podejście do zgłębiania tajemnic inżynieryjnych najsłynniejszych starożytnych budowli poprzez ich badanie z odmiennej perspektywy lub w innej skali. Od zdjęć satelitarnych i wykonanych z lotu ptaka aż do poziomu mikroskopowego: każda taka analiza pomaga rzucić nowe światło na historyczne i architektoniczne zagadki, które przez lata fascynowały historyków.
 
Tracy Borman w programie „Henryk VIII: mężczyzna, król, potwór”, foto: Luke Korzun Martin
Tracy Borman w programie „Henryk VIII: mężczyzna, król, potwór”, foto: Luke Korzun Martin


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

399 zł Więcej...
reklama