reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SpaceX nie przejmie OneWeb

dodano: 2020-05-11 22:03 | aktualizacja: 2020-05-13 11:45
autor: Jan Borejko | źródło: Twitter/Advanced Television

OneWeb Pisaliśmy już o możliwości przejęcia bankrutującego operatora satelitarnego OneWeb, który ma dysponować flotą satelitów dla Internetu satelitarnego. Była tam mowa o opcji przejęcia przez Eutelsata lub SpaceX, ale także Amazon Jeffa Bezosa podobno przygląda się aktywom OneWeb. Teraz już wiadomo, że SpaceX nie zdecyduje się na przejęcie OneWeb i skoncentruje się na własnym projekcie Starlink.

OneWeb
Start satelita OneWeb 3 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co prawda wcześniejsze informacje sugerowały, że SpaceX Elona Muska przeprowadził badanie aktywów OneWeb, ale nie było dalszego zainteresowania.

Elon Musk w tweecie odrzucił te raporty, krótko pisząc: „Not SpaceX” Mimo braku zainteresowania ze strony SpaceX wciąż istnieje duża grupa inwestorów - potężnych graczy zainteresowanych satelitami OneWeb, w tym Amazon, Cerebus Capital, Eutelsat oraz dwie nieokreślone chińskie firmy. Do tego jakby z urzędu dochodzi rząd Wielkiej Brytanii. Nieco niebezpiecznie w dobie pandemii koronawirusa wyglądałaby opcja przejęcia przez jakąś chińską firmę. Wydaje się, że zarówno władze amerykańskie, jak i brytyjskie do tego nie dopuszczą.

Faworytami mediów są Amazon i Eutelsat.

Ostateczne oferty wraz z depozytami muszą zostać złożone do 26 czerwca, a aukcja została zaplanowana na 2 lipca, chyba że sprzedaż zostanie zrealizowana z wyprzedzeniem.

Źródło: advanced-television.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 143 CD

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM niemieckiej firmy TechniSat. Urządzenie pozwala...

950 zł Więcej...
reklama