reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Umowa UE - Airbus na łączność satelitarną

dodano: 2020-05-13 00:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: Euro-sd/Airbus/joint-forces

Airbus_space_defence_360px.jpg UE podpisała umowę z Airbusem w celu zapewnienia łączności satelitarnej w zakresach częstotliwości C, Ku, Ka i L. Airbus otrzymał nową umowę ramową regulującą dostęp do usług łączności satelitarnej dla misji wojskowych i cywilnych Unii Europejskiej i jej państw członkowskich. Czteroletni kontrakt został podpisany przez Europejską Agencję Obrony (EDA), a jego koszt szacuje się na kilkadziesiąt milionów euro.

Airbus Satelita Sentinel-2B


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„EU SatCom Market”, jak nazywa się ten projekt, umożliwia państwom członkowskim UE scentralizowanie ich potrzeb w zakresie usług łączności satelitarnej oraz dostęp do tych usług w skoordynowany, opłacalny i skuteczny sposób. Około 32 uczestniczących członków, w tym 20 europejskich ministerstw obrony, będzie miało teraz szybki i skuteczny dostęp do rozwiązań i usług satelitarnych za pośrednictwem EDA, która od 2012 r. Świadczy usługi łączności satelitarnej w ramach „unijnego rynku SatCom”.

Dostęp do tych usług jest możliwy na całym świecie.
Łączność satelitarna odgrywa ważną rolę w cywilnych i wojskowych misjach UE w zakresie pokoju i bezpieczeństwa, a także w programach wspierających rozwój i współpracę techniczną i gospodarczą.

Usługi świadczone za pośrednictwem „EU SatCom Market” są z powodzeniem wykorzystywane w różnych misjach cywilnych i wojskowych UE od kilku lat. Siły zbrojne państw członkowskich UE również korzystają z tych rozwiązań.

Umowa „EU SatCom Market” obejmuje zapewnianie łączności satelitarnej (w zakresach częstotliwości C, Ku, Ka i L), sprzedaż lub wynajem terminali oraz dostarczanie rozwiązań „pod klucz”, zwłaszcza do zastosowań poza UE. W ramach tej umowy Airbus współpracuje z firmą Marlink, która zapewnia niektóre terminale oraz niektóre usługi pasma L i Ku.

Jako pionier wysokowydajnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla użytkowników wojskowych i rządowych, Airbus ma unikalne doświadczenie w globalnym dostarczaniu łączności satelitarnej we wszystkich komercyjnych i wojskowych zakresach częstotliwości (L, C, Ku, Ka, X i UHF). Europejscy dostawcy podstawowych usług mogą również korzystać z tych usług.

Źródło: joint-forces.com  euro-sd.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technika


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

LNB Octo Fuba DEK 817 LTE

Markowy konwerter 8-wyjściowy Fuba to najwyższej jakości urządzenia tego typu...

265 zł Więcej...

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...