reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MethaneSAT - satelita do wykrywania emisji metanu [wideo]

dodano: 2020-05-12 18:29 | aktualizacja: 2020-05-14 12:07
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: affaritaliani.it/methanesat.org/

MethaneSAT satelita metan 360px.jpg MethaneSAT to nowy satelita opracowany przez spółkę zależną włoskiego Funduszu Ochrony Środowiska (EDF). Ma trafić na orbitę pod koniec 2022 r. w celu identyfikacji i ilościowej oceny emisji metanu na całym świecie.

MethaneSAT
MethaneSAT satelita metan 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do czasu osiągnięcia neutralności klimatycznej zaplanowanej na rok 2050, emisja metanu powinna być dobrze rozpoznana, by doprowadzić do zmniejszenia całego łańcucha uwalniania gazów do atmosfery. 

W kwestii emisji metanu we Włoszech Amici della Terra (Przyjaciele Ziemi) przeprowadzają badanie w imieniu EDF na temat danych ilościowych i jakościowych łańcucha dostaw oraz roli metanu w europejskiej Zielonej Umowie, która zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2020 r. .  

6 maja podczas internetowego seminarium zaprezentowano nowego satelitę MethaneSAT , który zostanie uruchomiony za 2 lata przez spółkę zależną EDF.

Satelita MethaneSAT został specjalnie zaprojektowany do identyfikowania obszarów i zasięgu emisji metanu na całym świecie, dając tym samym przedsiębiorstwom i rządom możliwość śledzenia, oceny ilościowej i interwencji w celu ograniczenia tych emisji, dzięki czemu gromadzone dane będą publicznie dostępne. 

MethaneSAT wykorzystuje najnowsze naukowe i technologiczne innowacje w projektowaniu czujników, spektroskopii, algorytmach wyszukiwania danych i odwracaniu strumienia - najnowocześniejsza technika modelowania stosowana do rozróżniania wytwarzanych przez człowieka emisji ze źródeł zewnętrznych i śledzenia ich pochodzenia.

MethaneSAT wykorzysta bardzo czuły spektrometr do oddzielenia wąskiego pasma w widmie w podczerwieni krótkofalowej, w którym metan pochłania światło, umożliwiając mu wykrycie stężeń metanu tak niskich jak dwie części na miliard. Wysoka rozdzielczość satelity w połączeniu z 200-kilometrową ścieżką pokrycia terenu ziemi umożliwi satelicie MethaneSAT wykrycie nawet małych źródeł emisji na dużych obszarach.

 

 

Źródło: affaritaliani.it  methanesat.org 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

45 zł Więcej...
reklama