reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MethaneSAT - satelita do wykrywania emisji metanu [wideo]

dodano: 2020-05-12 18:29 | aktualizacja: 2020-05-14 12:07
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: affaritaliani.it/methanesat.org/

MethaneSAT satelita metan 360px.jpg MethaneSAT to nowy satelita opracowany przez spółkę zależną włoskiego Funduszu Ochrony Środowiska (EDF). Ma trafić na orbitę pod koniec 2022 r. w celu identyfikacji i ilościowej oceny emisji metanu na całym świecie.

MethaneSAT
MethaneSAT satelita metan 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do czasu osiągnięcia neutralności klimatycznej zaplanowanej na rok 2050, emisja metanu powinna być dobrze rozpoznana, by doprowadzić do zmniejszenia całego łańcucha uwalniania gazów do atmosfery. 

W kwestii emisji metanu we Włoszech Amici della Terra (Przyjaciele Ziemi) przeprowadzają badanie w imieniu EDF na temat danych ilościowych i jakościowych łańcucha dostaw oraz roli metanu w europejskiej Zielonej Umowie, która zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2020 r. .  

6 maja podczas internetowego seminarium zaprezentowano nowego satelitę MethaneSAT , który zostanie uruchomiony za 2 lata przez spółkę zależną EDF.

Satelita MethaneSAT został specjalnie zaprojektowany do identyfikowania obszarów i zasięgu emisji metanu na całym świecie, dając tym samym przedsiębiorstwom i rządom możliwość śledzenia, oceny ilościowej i interwencji w celu ograniczenia tych emisji, dzięki czemu gromadzone dane będą publicznie dostępne. 

MethaneSAT wykorzystuje najnowsze naukowe i technologiczne innowacje w projektowaniu czujników, spektroskopii, algorytmach wyszukiwania danych i odwracaniu strumienia - najnowocześniejsza technika modelowania stosowana do rozróżniania wytwarzanych przez człowieka emisji ze źródeł zewnętrznych i śledzenia ich pochodzenia.

MethaneSAT wykorzysta bardzo czuły spektrometr do oddzielenia wąskiego pasma w widmie w podczerwieni krótkofalowej, w którym metan pochłania światło, umożliwiając mu wykrycie stężeń metanu tak niskich jak dwie części na miliard. Wysoka rozdzielczość satelity w połączeniu z 200-kilometrową ścieżką pokrycia terenu ziemi umożliwi satelicie MethaneSAT wykrycie nawet małych źródeł emisji na dużych obszarach.

 

 

Źródło: affaritaliani.it  methanesat.org 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Stacja pogodowa IMETEO P1

Stacja pogodowa Technisat IMETEO 1P

139 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...
reklama