reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat większościowym udziałowcem BCAST

dodano: 2020-05-14 13:36 | aktualizacja: 2020-05-14 14:36
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

BCAST Cyfrowy Polsat nabył 25 marca 2020 roku 69,13 proc. udziałów w spółce BCAST - polskim alternatywnym operatorze radiodyfuzyjnym. Jak Grupa Cyfrowy Polsat podała podczas czwartkowej konferencji prasowej, wartość transakcji wyniosła około 7 mln zł. Tym samym Cyfrowy Polsat stał się większościowym udziałowcem w spółce BCAST.

BCAST


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa Cyfrowy Polsat ma wnieść do BCAST bogate zaplecze technologiczne oraz obszerne know-how z zakresu telekomunikacji. Współpraca obu podmiotów ma mieć wymiar nie tylko technologiczny, ale też biznesowy, otwierając dla BCAST nowe rynkowe możliwości i perspektywy rozwoju. Z kolei Grupa Polsat ma zyskać dodatkowy potencjał do planowania i rozwoju swojej sieci radiowej.

BCAST to operator radiodyfuzyjny, zajmujący się emisją programów radiowych i telewizyjnych dla nadawców publicznych i komercyjnych w całej Polsce. Współpracuje z głównymi radiowymi nadawcami komercyjnymi (RMF, Eurozet, Time/Eska, GRA, Radio Maryja, Grupa Polsat), a także z sektora publicznego (Polskie Radio) oraz nadawcami telewizyjnymi w ramach lokalnych multipleksów DVB-T. Po 6 latach działalności spółka obsługuje blisko 90 emisji RTV (FM, DAB+, DVB-T), dysponując 45 obiektami nadawczymi, za pośrednictwem których świadczone są jej usługi.
 

BCAST jest nie tylko operatorem telekomunikacyjnym, ale także spółką technologiczną posiadającą wysokiej klasy specjalistów oraz unikalny know-how. Chcemy wykorzystać te atuty w planowaniu i rozwoju naszej sieci radiowej, która będzie mogła służyć do dystrybucji usług zarówno Grupie Polsat, jak i innym firmom działającym na rynku medialnym i telekomunikacyjnym w Polsce. Cieszę się również, że założyciele firmy pozostają w spółce i będziemy mogli współpracować zarówno w zarządzie, jak i radzie nadzorczej

– powiedział Jacek Felczykowski, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

BCAST posiada kilkunastoletnie doświadczenie w sferze usług i inwestycji telekomunikacyjnych. Może pochwalić się również zrealizowaniem autorskiego rozwiązania DABCAST w zakresie radiowych technologii cyfrowych, dzięki któremu firma, jako jedna z niewielu w Polsce, pozyskała dofinansowanie na badania i innowacje w ramach prestiżowego programu Unii Europejskiej Horyzont 2020 faza II. Opracowane technologie pozwalają spółce zdobywać klientów nie tylko w Polsce, ale i za granicą.
 

Dołączenie do Grupy Polsat jest dla nas kolejnym ważnym posunięciem, jeżeli chodzi o rozwój BCAST. To z jednej strony uwieńczenie prac całego zespołu, z drugiej – duży krok w kierunku, który sobie wytyczyliśmy. Wsparcie ze strony partnera, jakim jest Cyfrowy Polsat, pozwoli nam przede wszystkim zrealizować nowe duże kontrakty, ale również udoskonalić usługi świadczone dla obecnych klientów. Jestem przekonany, że czeka na nas wiele fascynujących projektów, zarówno z obszaru radiodyfuzji, jak i nowych technologii

– mówi Maciej Lipiński, członek zarządu i pomysłodawca BCAST.

W zarządzie spółki BCAST pozostaną zasiadający tam dotychczas Maciej Lipiński i Krzysztof Karpiński. Dołączą do nich Jacek Felczykowski oraz Dariusz Działkowski z Grupy Polsat. Andrzej Papuda, który był współzałożycielem spółki, będzie kontynuował współpracę z poziomu członka Rady Nadzorczej.

Przypomnijmy, że 13 stycznia Cyfrowy Polsat nabył 51,25 proc. udziałów w spółce Alledo Sp. z o.o. Dodatkowo 10 lutego podwyższył kapitał w spółce TVO Sp. z o.o. do 75,96 proc. Natomiast 14 lutego Netia nabyła 100 proc. udziałów w spółce IST, w efekcie czego Cyfrowy Polsat pośrednio posiada 65,98 proc. udziałów w tej spółce. 24 kwietnia Cyfrowy Polsat nabył 9 proc. udziałów w spółce Pluszak Sp. z o.o.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...
reklama